Souhlasim s Rabem. Šípky, bukvice, žaludy, věnečky, jeřabiny...
Vem si třeba ženský na vesnici nebo všeobecně na venkově, jak začalo něco kvést, nebo něco vyrostlo už z toho pletli věnečky, tak nevím co je na tom za spekulace, myslíš že tenkrát byli ženský jiný a nechtěli být hezčí ?
To je v podstate otazka etnograficka z doby ne tak davne - zdobeni jednoduchyma materialama u zen na venkove prece musi byt ve folkloristicke literature. Nevim, jak dospele, ale minimalne mlade holky si takove vesele ptakovinky jiste delaly (kdyz si tak aspon obcas hrajou i dneska a to je cenova dostupnost "echt" koralku neporovnatelne lepsi).
Uvažovat můžeme o čem chceme, ale jistě to říct njde dokud se to neprokáže. A pokud není nutné to používat (třeba jako štíty pro VM) tak si myslí, že je lepší nechat to bez toho, než se pouštět do nějakých špekulací.