Nápoje

Řemesla a každodenní život

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

zoone
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 587
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modra/Olomouc/Prostějov
Contact:

Post by zoone »

Knecht: Pokud ti to nechce začít kvasit, tak doporučuju do toho přidat nějaké kvasinky. Buď si můžeš koupit nějakou kulturu a nebo se mi osvědčily i občejné pekařské (droždí)... Ale to nebylo u medoviny, ale u vína... Na druhou stranu postup vyroby je identicky :biggrin:
Taky by to mokl způsobyt nedostatek živin v roztoku. Pak dodat živnou sůl.
Jinak je velmi nepravděpodobné, že je to teplotou...
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Aha, to jsem zapomněl napsat - kvasinky i sůl jsem tam dal. Proto je mi to divné.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

jo
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Není to sice o RS ale je to o medovině; zpráva o terénním výzkumu "Medovina v 21. století":

http://poetspol.web4u.cz/other/medovina-zprava.zip

Uveřejněno se souhlasem autorky
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Post by Rab »

Ten svět je ale malej - Calarien je šikovná dívka, napsala to pěkně :wink:
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Je malej, nemysli si ze jsme si nevsiml kdo je to v polozce Komu: :mrgreen:

Tahle verze se malicko lisi od te rozesilane, jeste jsem Cal poradil aby preformulovala poznamku 8 ktera mela puvodne nulovou informacni hodnotu 8)
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Jsem tak náročný, a nebo opravdu udělala z prdu kuličku a "výzkum" na necelých 30 subjektech květnatě popsala na hromadě stran?
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

ne, nezda se ti to... silne mi to pripomina predvolemni pruzkumy a manipulaci s nimi.. viz to "oslovuji sermire" a pak v zaveru "medovina je rozsirena predevsim mezi komunitou sermiru" ... no kdo by to cekal ??? ;-)

tomu se rika adekvatni vzorek spolecnosti?
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

No, musím se slečny zastat, jedná se o pokud vím o práci vypracovanou pro školní účely (studuje na VŠ) a s nulovou podporou. Profesionální studie ála marketingové průzkumy pro nové zboží nebo sledování nemocnosti populace by pochopitelně vypadala jinak - reprezentativní vzorek, aplikace statistických pravidel atd.

Samozřejmě že nám to všem tady přijde jako "ale to je přeci jasné", nicméně to nijak nesnižuje snahu kterou do toho vložila.
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Bozha wrote:Samozřejmě že nám to všem tady přijde jako "ale to je přeci jasné", nicméně to nijak nesnižuje snahu kterou do toho vložila.
Pozor, tady si nerozumíme. Pokud by přesvědčivě dokázala, že je medovina opravdu rozšířena hlavně mezi lidmi se zájmem o historii a kvůli tomu, že ji vnímají jako pojítko s minulostí, smeknu klobouk. Právě tyhle "přece jasné, ne?" věci je třeba ověřovat.
Má námitka směřovala k tomu, že je to práce mizerně odvedená, která nedokazuje vůbec nic, protože získaná data jsou nereprezentativní. A následně zaobalená do hromady "vědeckých" slov, aby vypadala OK. Což je častý modus operandi na VŠ (taky jsem to dělal .-)), a pokud to dělala pro získání zápochu, neříkám nic. Ale IMHO si nezaslouží chválu, která tady zazněla.
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Nu, nevím jak kdo, ale já jsem si ji přečetl s chutí a získal pár zajímavých informací aniž bych pro ně hnul prstem (tedy kromě toho že jsem svědomitě vyplnil dotazník). Případnou další diskuzi (na téma oné studie) nechám na autorce, pokud na tohle fórum zavítá.
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

mozna se na to divam svyma technickyma ocima ... nerikam ze postradam kolacove grafy doktora Zelezneho, ale nejaky prehleny zapis ziskanych dat vylozene postradam... aspon tabulku...
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

aha, ja se na to prave asi divam jako na sociologicky pruzkum... proto mi tam lecos chybi, ve svetle novych skutecnosti to rekneme vidim jinak...

ale jaka je teda vypovidajici hodnota takovyho badani? ze to byla prace pro skolu atd. beru, ale da se podobny pruzkum k necemu realne pouzit kdyz oslovim jen nejake skupiny lidi a neni to napric celou spolecnosti?
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

no rekneme ze to vidim podobne jako pan Churchill ... neverim statistikam, ktery si sam nezfalsuju...
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

bud v klidu.... v porovnani s uvahami nekterych expertu tady je tohle jeste sakra exaktni formulace ;-)
Post Reply