AKCE 2010

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

User avatar
LiborZ
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 3139
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice

Re: AKCE 2010

Post by LiborZ »

Určitě bychom přijeli do Brna. Ať nějaká termíny navrhne, my se pokusíme přizpůsobit.
Nalivajko - náčelník proviantní služby
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: AKCE 2010

Post by Brant »

A co ho třeba vzít s sebou na Kurovice? Ale tam by se to asi křížilo s programem, co?
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by Knecht »

Tak jsem mu volal. Prvně, nebude to žádný víkend, to nemá čas (kvůli dítěti). Hodí se mu hlavně úterý až čtvrtek.
Dál, není už moc v Brně ale hlavně v Praze, nicméně je ochotný do Brna dojet.
Časově se mu hodí konec října a listopad.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by El Cid »

Jsem pořád mimo:o) O jakou přednášku se jedná, pokuď to není super tajné a soukromé? :) Mám po natáčení, tak bych to mohl i stihnout.
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: AKCE 2010

Post by Brant »

El Cid wrote:Jsem pořád mimo:o) O jakou přednášku se jedná, pokuď to není super tajné a soukromé? :) Mám po natáčení, tak bych to mohl i stihnout.
Viz téma Přednášky a semináře v interním fóru.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by El Cid »

Díky :)
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by Knecht »

Pojďme se domluvit na tu přednášku, aspoň pár termínů, které bychom mu mohli navrhnout.
Momentálně jsou z větších akcí před námi - krom táboření - už jen Kurovice, ne? Takže dáme to před, nebo po?
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: AKCE 2010

Post by Brant »

Knecht wrote:Pojďme se domluvit na tu přednášku, aspoň pár termínů, které bychom mu mohli navrhnout.
Momentálně jsou z větších akcí před námi - krom táboření - už jen Kurovice, ne? Takže dáme to před, nebo po?
Kurovice a na Mikuláše asi Brandýs. Jestli před nebo po, to je mi fuk, ale byl bych rád, kdyby byl mezi akcí a přednáškou aspoň jeden víkend volnej.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by Knecht »

přednáška ale nebude o víkendu, viz. výše.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: AKCE 2010

Post by Brant »

A jo. No, v tom případě je mi to jedno. Akorát je možný, že nebudu moct skrz práci.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by woden »

Kto vsetko ide vlastne na kurovice?
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: AKCE 2010

Post by Brant »

Zatím čekám na odpověď od Šavlise, kolik kozáků nám povolí. Vypadá to tak na 7-10 lidí, ale je možný, že kvůli místu nás třeba zredukujou. Kolik bude vás? A jedete v kozáckým?
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
MarcusIV
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 717
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Č.Budějovice

Re: AKCE 2010

Post by MarcusIV »

woden wrote:Kto vsetko ide vlastne na kurovice?
Ty jedeš se Zoonem, že? Slyšel jsem, že si také stavíte kozácký kureň, je to pravda? Bylo by to fajn!

Kostel je blízko ale na cestě je ledovice. Hospoda je daleko ale půjdeme opatrně. (Ukrajinské přísloví) Věkoš - Doudlebové, Kozák Marko - Huljajpolský kureň
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by woden »

ja idem so zoldniermi z bratislavy kedze maju volne miesto. Ak stihnem upravit stan berem aj stan ale neviem ci stihnem zohnat tyce nan.
Begbie
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 859
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dymokury
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by Begbie »

Dobrý den, máte zmrzlý držťky ?
Ne, my si topíme!
   http://www.rucnitkani.cz
Post Reply