Půlzbroj

Moderators: Raiden, Knecht

Eifel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Půlzbroj

Post by Eifel »

Ahoj

Jelikož jezdím i v jiných obdobích na koni, tak bych si rád nechal udělat jezdeckou půlzbroj do třicetileté války. Mám sice doma pár publikací, ale stále nemohu nalézt to pravé. Pokud ví někdo o zajímavých odkazech, tak za ně budu moc vděčnej. :badgrin:
Eifel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Eifel »

Já bych opravdu nějaký ten odkaz či přímo obrázek zbroje uvítal. Jen pokud by to mohl být obrázek zbroje středoevropského a západního typu jezdecké zbroje, klidně už od roku 1600. S křídlatou husarskou zbrojí bych tu moc parády neudělal. :wink:
malej
Nováček
Nováček
Posts: 46
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Třebíč , Münster

Post by malej »

Kniha od Petra Klučiny - Třicetiletá válka (obraz doby 1618 - 1648) nakladatelství PASEKA 409 str. pro inspiraci.
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
Eifel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Eifel »

Nějakej jinej typ? Tuhle publikaci zrovna vlastmím. Nemáš odkaz na nějaké muzeum?
User avatar
alistaire
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 409
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: okolí Brna
Contact:

Post by alistaire »

Třeba Landeszeughaus Graz ? http://www.zeughaus.at/
http://www.mortaigne.com - projekt Švédského regimentu z třicetileté války
Image
http://tricitka.brodec.org - diskuse zaměřená na třicetiletou válku
Eifel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Eifel »

Super. Našel jsem zřejmně to pravé, ale i dalším typům se nebráním.
I koníček bude mít radost, nebot´ :biggrin: jsem se rozhodl pro zredukovanou verzi. A to kyrys, nárameníky až po lokty a na hlavu sturmhelm ještě s hřebenem.
User avatar
ClaryAldringen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 135
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha, Plzeň
Contact:

Post by ClaryAldringen »

Pro Eifel

V jiné větvi jsi mluvil o nějakém vašem platnéři. Můžeš o něm prozradit víc? Nejlepší by byla nějaká fotogalerie jeho výrobků. Dík :-)
Sepsal Boží slovo ve slovanském jazyce aby mohl sobě svěřené duše snáze poučovat. Žádal je, aby zpívaly kyrie eleison, a vysvětlil jim jeho význam. Ti zlotřilci to však zesměšnili a zkomolil na ukrivolsa, což v naší řeči znamená v křoví stojí olše.
group.mercatores.cz
Eifel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Eifel »

Prosím hoďte sem někdo nějaké obrázky půlzbrojí či odkazy na muzea. Díky všem.
User avatar
ClaryAldringen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 135
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha, Plzeň
Contact:

Post by ClaryAldringen »

Byl jsem na tebe hodný a dokonce jsem ti vybral relevantní fotografie:

http://group.mercatores.cz/index.php?st ... 1&aktsl=13

:wink:
Sepsal Boží slovo ve slovanském jazyce aby mohl sobě svěřené duše snáze poučovat. Žádal je, aby zpívaly kyrie eleison, a vysvětlil jim jeho význam. Ti zlotřilci to však zesměšnili a zkomolil na ukrivolsa, což v naší řeči znamená v křoví stojí olše.
group.mercatores.cz
Eifel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Eifel »

Díky za fotky . Určitě máš ještě nějaké. Nemůžeš je přidat?
User avatar
ClaryAldringen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 135
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha, Plzeň
Contact:

Post by ClaryAldringen »

Fotek mám spoustu, ale ty další už nejsou moc relevantní. Většina plechů je turnajový celoplát ze 16. a 17. století, taky je tu dost 15tkovejch kvůli kterým mám tu sbírku především.
Sepsal Boží slovo ve slovanském jazyce aby mohl sobě svěřené duše snáze poučovat. Žádal je, aby zpívaly kyrie eleison, a vysvětlil jim jeho význam. Ti zlotřilci to však zesměšnili a zkomolil na ukrivolsa, což v naší řeči znamená v křoví stojí olše.
group.mercatores.cz
Eifel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Eifel »

Zkus prosím něco ještě najít. Díky moc. :shock:
User avatar
ClaryAldringen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 135
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha, Plzeň
Contact:

Post by ClaryAldringen »

Já jsem tak hodnej až je mi ze mě na blití :badgrin: Máš tam ještě jeden adresář, bohužel jsem dosud nezjistil co je to za muzeum.
Sepsal Boží slovo ve slovanském jazyce aby mohl sobě svěřené duše snáze poučovat. Žádal je, aby zpívaly kyrie eleison, a vysvětlil jim jeho význam. Ti zlotřilci to však zesměšnili a zkomolil na ukrivolsa, což v naší řeči znamená v křoví stojí olše.
group.mercatores.cz
Eifel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Eifel »

Díky, ty fotky jsou super. Změnil jsem názor a udělám si tu půlzbroj i s noham ke kolenům. Jen mám obavy jak se v tom bude jezdit a pohybovat i na zemi. Nejsem¨jsi jist, zda to ten náš platnéř zvládne :cry:
Původně jsem myslel, že by postačilo něco na tento způsob: www.youtube.com - Cyrano de Bergerac at war. Jsou tam dva ozbrojenci za kapitánem v půl zbrojích, ale nevím jestli to není jen verze upravená pro film.
User avatar
ClaryAldringen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 135
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha, Plzeň
Contact:

Post by ClaryAldringen »

No filmový zbroje jsou obvykle hrozný okapy. Bohužel platnéře na Moravě neznám, ale když to zkonzultuješ s Brožkem, Macem, Jirkou Luciem a podobnými tak ti jistě poradí. Dobře udělaná zbroj by měla padnout přesně a neomezovat pohyb.
Sepsal Boží slovo ve slovanském jazyce aby mohl sobě svěřené duše snáze poučovat. Žádal je, aby zpívaly kyrie eleison, a vysvětlil jim jeho význam. Ti zlotřilci to však zesměšnili a zkomolil na ukrivolsa, což v naší řeči znamená v křoví stojí olše.
group.mercatores.cz
Post Reply