Filmy (snad) pro všechny

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Wothan »

Kdo ví, co v tomhle veledíle vlastně má nebo nemá představovat :badgrin: Jasně, pokud jsou tam vrcholně středověké domy tak to je dost i na chudáka Kosmu, nicméně jsem jen podotkl, že i kdyby to bylo zasazené do takhle časných slovanských dob, neměli bychom ani Vyšehrad a vlastně ani tu Prahu :-k
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
KŘIŽÁK
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 344
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by KŘIŽÁK »

No pamatuju,že když tenkrát na Gladius dorazil Pizzifer,Tábor prorokoval,že bude s Curie druhej Libušín.. :badgrin: Tak se to vyplnilo.Tak to já asi na Gladius už nedorazím,neb Libušín(y)ignoruju :badgrin:
A jestli se Tábor někdy vrhne na prózu či poezii může si dát pseudonym Libuše Táborská :wink:
JEDEN BŮH NIKDY NESTAČÍ..
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Wothan »

Vida, takhle kuriozní spojení mne nenapadlo :badgrin:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Raiden »

Kontrolní otázka na znalce westernů:
Jak se ve filmu Malý Velký Muž s Hofmannem jmenoval

1) Crabbův úhlavní nepřítel z kmene, který se později stal Opačníkem / Protivníkem?
2) Crabbův přítel z kmene, který se později stal himeným?

Neni to chyták, opravdu bych to rád věděl, bo jsem to zapomněl a za boha si nemůžu vzpomenout
User avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 105
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Kopnuty_konem »

Ten vytecnik byl Mladsi Medved a ten "trandak" Maly Kun.
Vyborny film a jeste lepsi kniha :lol:
Grenadier
Nováček
Nováček
Posts: 16
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Grenadier »

Na CS film proběhl opět film "Evropa tančila valčík" od O. Vávry, natočený 1989. Kdo se zajímá o dobu kolem I.ww tak doporučuji. Moc dobře provedená výprava: Schönbrunn, Petrohrad aj., uniformy a další reálie celkem bez chyb. Něco by se dalo sice udělat trochu lépe, ale jako celek doporučuji tento film shlédnout.
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Rab »

Vikingové II (Outlander) http://www.csfd.cz/film/225156-vikingove-ii-outlander/
Docela jsem se pobavil, myšleno v dobrém. Příjemné spojení sci-fi a fantasy s velmi dobrým hereckým obsazením.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Wothan »

Jo, mně se to taky celkem líbilo. Takový zajímavý propojení sci-fi a fantasy.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Romul
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 51
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Romul »

teďkon je na stáncích za 49kč dokument s názvem Kouzlo meče je to docela zajmavý určitě doporučuji zhlédnout
User avatar
sroub
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 85
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: U Kladna
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by sroub »

Romul wrote:teďkon je na stáncích za 49kč dokument s názvem Kouzlo meče je to docela zajmavý určitě doporučuji zhlédnout
Připojuji se k doporučení, ze začátku ten dokument sice vypadá jako kravina, ale ke konci litujete že nebyl delší....
Non multi, sed multa
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Boza »

Na stáncích je k dostání i IMAXový dokument Vikingové:

http://www.imax-dvd.cz/dvd_vikingove.htm

IMHO je to docela pěkné, kus je ke shlédnutí tady: http://www.youtube.com/watch?v=7fCpX5uXOxc
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Raiden »

V Levných knihách v Praze na Národní (a nejspíš i jinde) se zase objevila Misie, tentokrát za 69,- v pevným obalu. Rozhodně to stojí za to.
User avatar
Byšek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 66
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Litoměřice

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Byšek »

Ahoj, kdysi dávno (víc než 15 let) jsem viděl film/seriál (?) z období počátku osidlování S. Ameriky. Tenkrát se mi to docela líbilo ale nepamatuju si jak se to jmenovalo. Byli tam indiáni Iroquois, jakýsi kolonista předváděl funkci křesadlové muškety a nějaký indián se chytil do želez na medvědy, to je jediné co si pamatuju. Ani nevím jestli to byla blbost nebo né, ale rád bych se na to podíval znovu. Nevíte někdo náhodou jak se film jmenoval? Díky :)
Byšek, Velesův lid
User avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 105
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Kopnuty_konem »

Nepamatujes si vic? Nekdy po revoluci bezel nejaky francouzsky serial ( jen par dilu to melo ), na ktery dodnes vzpominam, tusim ze se to jmenovalo Dcera vlku/Dcera kmene vlku? Nebo tak nejak... Jestli to nemuze byt ono? Neuspesne jsem po tom patral. Me v pameti utkvelo par momentu. hl. hrdina beloch/ francouz byl vychovan Irokezy a jako chyceneho dospeleho indiana ho ukazovali ve Francii, nejak prchl a vratil se mezi indose. Hl. hrdinku ( indianku, huronku? ) na zacatku serialu unesli z rodne vesnice u nejake reky tri cizi bojovnici a prodali ji kolonistum. Pak chudaka holku vychovavaly a civilizovaly jeptisky, dostala se nejak do Francie na nejake slechticke sidlo mezi "degenerovane" slechtice a pak zpet se skupinou zen, ktere mely byt provdany za svobodne kolonisty. Vybral si ji nejaky hodny kolonista, se kterym nic nebylo, tak ji nechal jit za svym kmenem aby se ve finale hl. hrdinka potkala s hl. hrdinou atd.
Ted ten chaos po sobe ctu :badgrin: ale snazil jsem se dat dohromady ty utrzky. Kazdopadne atmosfera toho cca 17/18.st. nekde v kanade byla prijemne zpracovana a uveritelna vcetne lesosu. Od te doby jsem na tenhle serial nikde nenarazil.
Last edited by Kopnuty_konem on Tue 05. Jan, 2010 12:51, edited 1 time in total.
User avatar
Byšek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 66
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Litoměřice

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Byšek »

Jo jo, to bude určitě ono. Pendlovalo se tam mezi Evropou a Amerikou, byla tam i nějaká láska a ti indoši nosili číra. Víc už z paměti nevyškrábu :)
Pak už jsem o tom taky nikdy neslyšel.
Tak díky za tip.
Byšek, Velesův lid
Post Reply