Odívání

Obchod a výroba

Moderator: Joe

User avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 105
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Re: Odívání

Post by Kopnuty_konem »

A tady stylovka pro ty nejmensi kolonisty :) http://www.sharonburnston.com/baby_linen/gown.html
Vichrice
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 108
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Odívání

Post by Vichrice »

Chci se zeptat, šiju kabát pro angl. oficíra 1750, období fran.- indi. války, mám trochu hokej v těch klopách. Má být modrá nebo bílá? Tady mají bílou, jinde modrou. #-o http://www.youtube.com/watch?v=xsXNRnm9gGI&NR=1
Je to pro mě jako indiánku. A co ty zlatý stuhy okolo všeho, měl to i řadový voják??
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: Odívání

Post by awe »

se v tom jakožto indián moc nevyznám, ale řekl bych že se to liší dle regimentu... Nejrychlejší bude se podívat do nějakých Ospreyů...
Vichrice
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 108
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Odívání

Post by Vichrice »

Jo tam jsem se dívala, našla jsem tam bílou, ale na netu nějako i tu modru, a co to zlato???Jestli já to moc nestudu?! [-o<
Vichrice
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 108
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Odívání

Post by Vichrice »

Vichrice wrote:Jo tam jsem se dívala, našla jsem tam bílou, ale na netu nějako i tu modru, a co to zlato???Jestli já to moc nestudu?! [-o<
Stejnak tam na to naflákám , nějaký ty stuhy , brože a korálky.
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: Odívání

Post by cossack »

Svatá matko #-o
Vichrice wrote: Stejnak tam na to naflákám , nějaký ty stuhy , brože a korálky.
[-X [-X [-o<

To co mají někde bílé (ale není to bílé, je to barva buff) onde modré, to je barevné rozlišení jednotlivých regimentů.
Takže jestli to má být důstojnický kabát na FIW, bylo by záhodno nejprve určit regiment, který připadá v úvahu, podle toho se odvodí barva revérů, manžet, podšití šosů, teoreticky i podšívky, způsob provedení klop na rukávech a lemování. Důstojníci měli lemování vždy zlatou nebo stříbrnou lemovkou, to taky záleží na tom kterém regimentu. Dálepak stříbrné knoflíky.
Pochopil jsem to správně, že to nemá být pro nějakého konkrétního důstojníka, ale jako kořistní? Jo?
Zkusme se o tom pobavit někde v soukromí, když už to budeš dělat, tak ať to vypadá opravdu jak vojenský kabát a né takové ty pseudoatrapy co sem tam na těch rudých kůžích vídávám :twisted: .
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: Odívání

Post by awe »

Postup výběru který píše Cossack je asi nejlepší a sám jsem ho při své odpovědi Vichře měl v hlavě... ale kdo by se s tím rozepisoval, že :wink:

V žádném případě nechci Vichřici nějak navádět k nějakým LH-nepravostem.....
Ale pokud chce anglický kabát, tak nemusí jít o kořistní. Víme na čí straně její muž bojuje a jakému postavení se těší - jak v řadách indiánů, tak bělochů... takový můž může dostat honosný kabát i darem (ať už od armádních spojenců, či někoho interesovaného v obchodu, či politice) a není pak vůbec nutná spojitost insignií s konkrétním regimentem. HOWHG! :wink:
Vichrice
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 108
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Odívání

Post by Vichrice »

Díkes, Barva buff, je taková světle hnědá, jako kůže, že jo? Já mám na tu bílou připravenou takovou slabší vlnu, není to uplně bílá. Děsí mě představa našívaní zlaté stužky, takové co se dá sehnat zde, to se mě opravdu nechce, znáš mě. Mám sice kovové staré stuhy, ale ty tam nepatří. Asi upustím od oficíra a udělám opravdu echt řadového vojáka. Mám koupený střih. Ty šosy jsou podšité taky tou samou co klopy, asi ano? co podšívka len ? Jaká barva, bílá nebo přírodní? S tím regimentem, to je děs, co já vím, co by Nibowaka mohl přinést domů?? Poradíš, prosím a já Ti už nebudu říkat schizofreniku, platí??!! :wink: Osobně si myslím , že u nás moc ind. uniforem nenosí dva, tři? Ty brože si na ně dám neboj :wink: Mám na to tři týdny , tak honem honem :biggrin:
Last edited by Vichrice on Tue 10. Nov, 2009 13:11, edited 1 time in total.
Vichrice
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 108
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Odívání

Post by Vichrice »

awe wrote:Postup výběru který píše Cossack je asi nejlepší a sám jsem ho při své odpovědi Vichře měl v hlavě... ale kdo by se s tím rozepisoval, že :wink:

V žádném případě nechci Vichřici nějak navádět k nějakým LH-nepravostem.....
Ale pokud chce anglický kabát, tak nemusí jít o kořistní. Víme na čí straně její muž bojuje a jakému postavení se těší - jak v řadách indiánů, tak bělochů... takový můž může dostat honosný kabát i darem (ať už od armádních spojenců, či někoho interesovaného v obchodu, či politice) a není pak vůbec nutná spojitost insignií s konkrétním regimentem. HOWHG! :wink:
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Re: Odívání

Post by Spící Medvěd »

Mnooo, pokud to bude kabát obyčejného vojcla, tudíž nejspíš kabát kořistní, doporučoval bych spíše Francouzský :wink: ( néé , že bych ti v tom chtěl dělat větší hokej, než v tom je :badgrin: )
Myslím, že Velký Senecký válečník Nibowaka by neměl o kořistní kabáty mít nouzi.
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: Odívání

Post by awe »

Spící Medvěd wrote:kabát kořistní, doporučoval bych spíše Francouzský :wink: ( néé , že bych ti v tom chtěl dělat větší hokej, než v tom je :badgrin: )
néé , že bych ti v tom chtěl dělat větší hokej, než v tom je, ale předpokládám, že vichřice už má doma na kabát přichystánu červenou látku... takže pak by přicházel v úvahu kabát franc. dělostřelců, nebo kdo to měl ty červený.... :twisted:
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: Odívání

Post by cossack »

Ty jo to je smršť, někde jsem tu odeslal odpověď na předposlední Aweho reakci, ta tu ale vůbec není :-k . do toho SZ s Vichřicí... začínám se v tom ztrácet. Informace o kabátech, britských, francouzských, důstojnických, obyčejných, lemovkách, zakoupených střizích tu lítaj sem a tam, už se v tom prase nevyzná. Nebo já alespoň ne :roll: .
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: Odívání

Post by awe »

awe wrote:[takže pak by přicházel v úvahu kabát franc. dělostřelců, nebo kdo to měl ty červený.... :twisted:
tak jsem na to mrknul a nějak jsem to poplet u regimentů co jsem našel
měli franc. dělostřelci akorát červený vesty a manžety kabátů, zatímco základ kabátu byl modrý, či bílý... :(
User avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 105
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Re: Odívání

Post by Kopnuty_konem »

Vichrice
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 108
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Odívání

Post by Vichrice »

Tak dost pánové, tady je to ted moje a mého červeného kabátu, ted už jen obyč vojáka, a já tu mám pár otázek.

Barva buff, je taková světle hnědá, jako kůže, že jo? Já mám na tu bílou připravenou takovou slabší vlnu, není to uplně bílá. Děsí mě představa našívaní zlaté stužky, takové co se dá sehnat zde, to se mě opravdu nechce, znáš mě. Mám sice kovové staré stuhy, ale ty tam nepatří. Asi upustím od oficíra a udělám opravdu echt řadového vojáka. Mám koupený střih. Ty šosy jsou podšité taky tou samou co klopy, asi ano? co podšívka len ?
Post Reply