Brnířina

Řemesla a každodenní život

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

Mysa
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 64
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: radotín

Post by Mysa »

jsi bouchač. Vidím značné technologické pokroky :shock:
habeante not papyrum, daktylo derade pugam
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Taky mě to stálo zatím dost intelektuálního úsilí a experimentování :evil: Ale myslím že mám v ruce technologický postup který na webu opravdu není :twisted:

Teď akorát musím dosáhnout aspoň 90% spolehlivosti, což mimo jiné znamená vyhrát si se žíháním a cementováním...
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
kraki
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 71
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Karlovy Vary

Post by kraki »

Když jsem si udělal závěs na přilbu z indických kroužků, myslel jsem, že už mám vyhráno... a teď koukám, že jsem se splet. Tohle je prostě dokonalé. Nemáš náhodou v plánu to někdy dělat ve větším a na prodej?
Zbraň, kterou máš a neumíš ji používat, patří tvému nepříteli.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

No ve větším a na prodej a ve velmi dobré kvalitě to dělá třeba Mirek "Bobr" Kredl - od toho mám zbroj já, ale holt je to cenově hodně jinde než ta Indie a tyhle jemné od Bozi nebo ode mne ještě o fous jemnější by byly neskutečně drahé.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

kraki wrote:Když jsem si udělal závěs na přilbu z indických kroužků, myslel jsem, že už mám vyhráno... a teď koukám, že jsem se splet. Tohle je prostě dokonalé. Nemáš náhodou v plánu to někdy dělat ve větším a na prodej?
V Nabídce nabízím závěs, když si pohneš tak ho získáš ještě se slevou.

Jinak ve větším - proč ne, krátká kroužkovka za 50.000 a komplet za 90.000 Kč, beru zálohu 75% předem a dodací lhůta rok až rok až půl, jdeš do toho?
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
kraki
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 71
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Karlovy Vary

Post by kraki »

Spíš bych měl výhledově do budoucna zájem o barmici (na tělo mi přece jenom stačí štít a poctivá prošívka), tedy pokud bys měl nějakou stálou nabídku. Větší zbrojní kusy jsou bohužel mimo moje finanční možnosti :)
Last edited by kraki on Wed 22. Apr, 2009 18:03, edited 1 time in total.
Zbraň, kterou máš a neumíš ji používat, patří tvému nepříteli.
User avatar
kraki
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 71
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Karlovy Vary

Post by kraki »

Wothan wrote:No ve větším a na prodej a ve velmi dobré kvalitě to dělá třeba Mirek "Bobr" Kredl - od toho mám zbroj já, ale holt je to cenově hodně jinde než ta Indie a tyhle jemné od Bozi nebo ode mne ještě o fous jemnější by byly neskutečně drahé.
Prosím Tě, mohl bys mi na něj dát kontakt, nebo případně odkaz na webové stránky? Třeba jen, abych si udělal nějakou představu. Dík :)
Zbraň, kterou máš a neumíš ji používat, patří tvému nepříteli.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Mirek web nemá, ale pošlu ti v SZ telefon. Moje práce je na webu Curie - třeba tady: http://www.curiavitkov.cz/clanek1_3.html

Tam kde je na webu vidět celý nýtovaný kroužkový komplet jde o práci právě Mirka Kredla. Jen asi nemám nikde detail jeho nýtování - nafotím to.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
kraki
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 71
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Karlovy Vary

Post by kraki »

Díky, podívám se na to.
Zbraň, kterou máš a neumíš ji používat, patří tvému nepříteli.
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Brnířina

Post by Boza »

Mám velkou prosbu - snažím se udělat pořádnou sbírku primárních zdrojů týkajících se brnířiny a kroužkových brnění, především pak různé nálezové zprávy, konzervační reporty, studie atd. Už mám šanon cca 30ti článků, ale pohříchu skoro všechno z anglofoního prostředí. V češtině mám Pleinerovu metalografii VM zbroje.

Uvítám jakékoliv přírůstky v češtině, polštině, němčině a obecně v jakémkoliv evropském jazyce kromě maďarštiny :) Samozřejmě se s přispěvatelem(kou) rád rozdělím o to co mám. Formát libovolný - papírové kopie, PDF, skeny...
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Brnířina

Post by Wothan »

Podívám se a pošlu co mám.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Bobr de Bobrow
Nováček
Nováček
Posts: 44
Joined: Sat 02. Oct, 2010 21:20

Re: Brnířina

Post by Bobr de Bobrow »

Ahoj všem, oznamuji, že už mám stránky se svými výrobky. Pokud omluvíte jejich kvalitu, uvidíte část mé produkce. takže: www.brnir.mypage.cz
ahoj
NIL HOMINI CERTUS EST
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Brnířina

Post by Wothan »

Tak paráda, aspoň je na tebe jinej kontakt než telefon :wink:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Bobr de Bobrow
Nováček
Nováček
Posts: 44
Joined: Sat 02. Oct, 2010 21:20

Srandičky

Post by Bobr de Bobrow »

Ahoj, jsem tu zas a dovoluji si předložit několik srandiček z mé dílny. Ty malé jsou dost staré, až udělám něco nového, hned to sem hodím.
Attachments
Snímek 007.jpg
Snímek 006.jpg
Snímek 001.jpg
NIL HOMINI CERTUS EST
Marek
Nováček
Nováček
Posts: 15
Joined: Sun 20. Mar, 2011 16:45
Location: Olomouc

Prorážení na nýtky

Post by Marek »

Dodělávám zavíranou kroužkovku a pomalu začínám experimentovat s nýtovanou. Včera jsem zkoušel prorážet drát 1,2 mm, ale trhalo se mi to. Prorážel jsem hřebíkem do nastřelovačky, ale asi má moc tlustý hrot. Čím byste to doporučili prorážet? Zbrousit ten hrot trošku, nebo třeba obroušeným vrtákem? Snad bych měl dodat, že se chystám nýtovat klínkovými nýty.
Jídlo je vše, co má křídla a není letadlo, nebo nohy a není nábytek.
 
Post Reply