Markomanský válečník

Vojenství a vše co s tím souvisí

Moderators: Trubadix, Alexandr, Wothan

ikca
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 88
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: novosedly okr. Břeclav
Contact:

Post by ikca »

Zdravim ...

Rád bych se pustil do germánského resp lépe markomanského vrhače oštěpů .. Jen bych se chtěl zeptat jestli někdo nevíte o nějakých nálezech hrotů - má představa jak by to asi mohlo vypadat je že na ratišti o průměru asi 1,5 - 2 cm by byl usazený malý hrot - ale je to jen má představa jak by to asi vypadalo jelikož jsem slyšel o tom že jeden bojovník mohl sebou nést až pět oštěpů - :)
User avatar
zoro
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 92
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by zoro »

Byl jste někdo na stránkách Gladius 2009? Možná byste tam našli sekci článek o Germánech a válečnictví v době krále Marobuda i s obrázky. Nechci nějak zveličovat jeho význam, je to jenom kompilace, ale ten článek jsem napsal, aby se vědělo. Ostatně v citacích byste našli jak Schletteho Germány, tak Encyklopedii řigearchu. Jinak pokud se kouknete na podmínky pro účinkující, tak jsem tam vypsal minimum pro účast v bojové scénce! Pokud se vám na tom bude něco nelíbit, můžeme o tom diskutovat. Ale všechny předchozí dotazy v tomto tématu JSEM POPSAL V TOM ČLÁNKU, OŠTĚPY A KOPÍ DOST PŘESNĚ! takže se na to koukněte, jo. Díky
User avatar
Appendix
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Starý Plzenec

Post by Appendix »

Spousta hrotů oštěpů bylo nalezeno relativně nedávno nedaleko Chomutova. Byla k tomu výstava Poklad z hor. Dával jsem sem fotky, ale bylo to loni nebo předloni. Pokud bys to tu nenašel, tak se ozvi můžu ti to poslat. Bylo tam spousta věcí - Hroty kopí, oštěpů, puklice a držadla štítů a jeden meč. Vše horizont markomanských válek.
User avatar
Appendix
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Starý Plzenec

Post by Appendix »

Begbie
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 859
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dymokury
Contact:

Post by Begbie »

Dobrý den, máte zmrzlý držťky ?
Ne, my si topíme!
   http://www.rucnitkani.cz
KŘIŽÁK
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 344
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by KŘIŽÁK »

To je moc pěkná studie-rozhodně je zajímavý detail manipulu zahloubeného před těžiště štítu,což má na funkci zásadní vliv.Zajímalo by mne,je li vůbec nějak doložen svisle umístěný manipul-u menších oválných štítů-ilustrátoři mají dost tendence to takhle malovat,ale zatím jsem se setkal pouze s vodorovným manipulem(což má smysl u štítů 1m a víc,nebo s neurčitým u kulatých(tam je to fuk..)
JEDEN BŮH NIKDY NESTAČÍ..
Post Reply