Tanec v baroku - barokní tancování

Moderators: Raiden, Knecht

Post Reply
User avatar
Pella
Nováček
Nováček
Posts: 3
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Tanec v baroku - barokní tancování

Post by Pella »

Ahoj,
popravdě se chlapům-vojákům ani nedivím - nedávno se mi dostal v knihovně do ruky svazek (název bohužel nevydoluju), který líčil, tuším že právě barokní tance. Raděj jsem ho s hrůzou uklidila zpátky do police- ta "úžasná" schémata jsem na první ani druhý pohled nepobírala. Podotýkám, že taneční jsem navštěvovala s nadšením, ale toto bylo fakt silné kafe... Ono to vypadá už na papíře děsně složitě...
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Švagrová barokní tance tančí v nějaké skupině, pokud ale vím chodí tak maximálně na nějaké plesy a občas mají veřejná vystoupení (loni před Píseckou branou). Zrovna dneska mi ukazovala nákresy těch tanců... peklo. Nicméně protože mě baroko nezajímá a ji ne RS tak vlastně víc nevím :lol:
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
Olaff
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 184
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Olaff »

No, viem toho sice o tanci hovadsky malo, ale co som sa rozpraval s nejakymi tanecnikmi a podobnou komunitou, oni tvrdili, ze vela veci vychadza zo spolocenskej vrstvy... Ak by sme na to sli teda takt, tak vojaci by mali tancovat nejake tie "ludovejsie" tance, ktore predpokladam az take zlozite ako tance dvorne by byt nemali...

Ale ruku za to do ohna rozhodne nedavam... :mrgreen:
"Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé." Jan Werich

http://tricitka.brodec.org/
Radovan
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 122
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Radovan »

Taky si to myslím, dá se vyjít z obrazů kde ti tanečníci volně poskakují a pod. patrně v rytmu hudby, ale jaké hudby, to asi bude problém nevím co se tenkrát lidově hrálo u táborových ohňů. Skusím se poptat muzikantů skuste to taky, bylo by to docela zajímavý. I když s nějakou velkou třicítkovou diskoškou bych zrovna moc nepočítal.
Eifel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Eifel »

My máme v jednom našem projektu barokní tanec. Naštěstí mě účast na něm minula :biggrin: , ale dva moji kolegové a jedna naše tanečnice se na tréninku dost ,, zapotí " , aby to vypadalo k světu.
"Haut les tecirc;tes, la mitraille n'est pas de la merde !" http://www.stvanci.cz
Post Reply