Zimní slunovrat Modrá

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

zoone
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 587
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modra/Olomouc/Prostějov

Zimní slunovrat Modrá

Post by zoone »

Rok se z rokem sešel a zase se nám blíží zimní slunovrat. Tak nám nezbývá nic než ho oslavit a doufat v mírnou a krátkou zimu.

19. - 21. 12 888
Archeoskanzen Modrá

Program a další věci sem již brzo dodám. Na druhou stranu přihláškama mě klidně bombardujte :badgrin:

"Co proliješ hrdlem ti už nikdo nevezme..."
User avatar
Vesna
Nováček
Nováček
Posts: 37
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Post by Vesna »

Jaký bude program? Jak se bude oslavovat?

vladykova žena, Velesův lid
luinien
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 202
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prostějov/Olomouc/archeoskanzen Modrá

Post by luinien »

Momentálně se věci mají tak, že vichřice sebrala část střech a do většiny doměčků teče nebo aspoň fouká, takže řešíme, jestli se do zimy stihne taková oprava, aby byly obyvatelné.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Koukám že máte stejné problémy jako my, už taky skoro každoročně :(
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Eifel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Eifel »

Bude to akce veřejně přístupná?
luinien
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 202
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prostějov/Olomouc/archeoskanzen Modrá

Post by luinien »

Eifel wrote:Bude to akce veřejně přístupná?
Momentálně nevíme, jestli vůbec bude.
Opoč
Nováček
Nováček
Posts: 40
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Uh.Hradiště

Post by Opoč »

Pokud máte materiál , tak bych mohl zkusit dat dohromady nějaké ruce ku pomoci ( 1-10 lidí ) na nějakou brigádku
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

No nechci brzdit tvůj entuziasmus, ale dovolím si upozornit, že na stavbu tohoto komerčně pojatého skanzenu padlo zhruba 15 melounů z veřejných zdrojů, přičemž tvůrci museli počítat s náklady na údržbu, takže do bezplatné pomoci bych se rozhodně nehrnul :wink:
zoone
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 587
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modra/Olomouc/Prostějov

Post by zoone »

Budoucnost slunovaratu je stále nejistá. Zítra se doufám sejdu se správcem a budu vědět víc...

"Co proliješ hrdlem ti už nikdo nevezme..."
zoone
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 587
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modra/Olomouc/Prostějov

Post by zoone »

Mam tu nekolik informaci ohledne slunovratu.

1) Spravce slunovrat urcite chce usporadat tak jak je tu napsano. Zmena terminu neni mozna.
2) Budovy ktere jsou poskozene vichrici urcite nebudou do slunovratu opravene. Pocita se s kompletni opravou strech, ale az na jaro. Jedna se o lovecky srub ktery to chytil nejvic a castecna pekarnu. Zbytek ac poskozen je stale relativne obyvatelny. Nabidka je ale takova, ze se da prespat nahore na galerii ve velmozskem palaci. Pro lidi kterych se tyka problem z bydlenim at mi prosim napisou soukromku jak to vidi, mame nekolik alternativ....
3) Program se pokusim upresnit do stredy.

Doufam ze jsem ucastniky prilis neodradil a dodanim programu je jeste vice navnadim na spolecne mrznuti :wink:

"Co proliješ hrdlem ti už nikdo nevezme..."
Opoč
Nováček
Nováček
Posts: 40
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Uh.Hradiště

Post by Opoč »

Co ten program ? Kterou středu měls na mysli ? :wink:
zoone
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 587
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modra/Olomouc/Prostějov

Post by zoone »

Az ted jsem se od uterka dostal k netu...

Ohledne programu necekejte nic svetoborneho, ostatne kdo na teto akci byl, vi, ze program se povetsinou redukoval jen na preziti a par drobnosti (a v nekterych pripadech i velkou alkoholickou lazen).
I tak neco malo muzu nabidnout:
Patecni prijezd a ubytovani
Sobotni dojizdeni poslednich lidi a zacatek programu
Dopoledne v sobotu dale drobne obetovani nejakeho zviratka (ovecky), nasledne zpracovani pod heslem krev bohum, maso lidem. Obrad pouze pro zajemce z rad ucinkujicich.
Odpoledne program pro verejnost. Rad bych v duchu dobrych vztahu vyhlasil soutez pro jednotlive druziny. Bude to soutez o nejlepsi dobove menu pripravene na slunovratu a mela by vrcholit prave v prostoru urcenem pro verejnost. Budou i ceny:)
Radeji opustim kazdorocni pokus o nacviky boju a nabidnu mensi turnaj pro zajemce. Opet se nejaka ta cena najde.
Na odpoledne az podvecer se pokusim zajistit besedu s Ludkem Galuskou. Spis jen takovy nezavazny pokec, zadna prednaska.
Na vecer bych rad pozval vsechny vladyky, jarly a dalsi vysoce postavene jedince na vecerni snemovni ohen. Tam bych rad neformalne pohovoril o uplynule sezone a o tom, co nas ceka v pristim roce. Tim bych take rad vyzval vsechny timto dotcene, aby nenechavali lezet svou medovinu doma a vyvalili sudy a nejakou privezli jako obet nasich dobrych vztahu:).
Take navrhuji jeste jeden drobny vecerni obrad pro zajemce, jako prislib dobreho roku.
V nedeli uz jen probouzeni, baleni a odjezd.........

Jidlo si zajistuje kazda skupina sama, neco se pokusime zajistit, ale spis nic necekejte (krom obetniho zvirete, to je nase starost). K dispozici bude standardni zazemi archeoskanzenu a skola pro pripadne zimomrivce.

Pokud chce nekdo cokoli doplnit, at tak ucini zde, jsem naklonen cemukoli s ohledem na uskutecnitelnost. Je to akce predevsim pro nas :wink:.

Tak vladyka velkomoravansky rekl.
Last edited by zoone on Thu 13. Nov, 2008 23:16, edited 1 time in total.

"Co proliješ hrdlem ti už nikdo nevezme..."
zoone
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 587
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modra/Olomouc/Prostějov

Post by zoone »

Jeste jsem zapomnel na nabidku lukostreleckeho klani v zimnich podminkach a test lovecke dovednosti s vrhacim kopim. No a samozrejme musim jeste zduraznit trziste, ktere doufam privezete s sebou:).

"Co proliješ hrdlem ti už nikdo nevezme..."
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Velesův lid se nakonec nezúčastní.

Za sebe bych se alespoň rád zastavil alespoň na chvíli v sobotu (pokud mi to vyjde) a proto bych se rád zeptal - v kolik bude to obětování ovečky?
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Orcae Ita se také nezúčastní. Já nemám čas a navíc, krutě upřímně, jet 250 kiláků na téma bude ožíračka, najíte se a napijete z vlastního, bude bohatý program, když si ho zařídíte, bude trh, když přivezete věci na prodej, chatky jsme rozdali ještě před vyhlášením akce, no to je nabídka, která se odmítá :) Tak snad jindy, je mi líto...

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita