Záležitosti křesťanské víry

Duchovno, víra, věda, umění

Moderators: Maršálek, Bestian, Heinrich von Rheinhausen

User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto

Post by Ronšperk »

Kateřina: To ale nemá smysl. Proč tě opravovat? Ty to stejně nechceš :wink: . Teď bychom si mohli vyměnit strany a pro vyrovnání sil se my začnem navážet do ateismu?
Nebo to prostě necháme. Myslím, že přes padesát stran je jasným důkazem, že na to nemáme, abychom si to své "demagogické" učení obhájili. Je prostě špatné, překonané, a vůbec vynucované :wink:
Honor supra Vitam! Image
Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Post by Jiři z Holohlav »

Boj o prostor a přežití patří na této zemi k základím přírodním zákonům.
Probíhá od úrovně mikroorganismů,přes rostliny až k člověku.
Člověk,tvor nadaný rozumem má možnost,se rozhodnout zda útočit nebo spolupracovat.
Má možnost se rozhodnout,zda se bude přemnožovat či nikoli.
Když se přemnoží kvasinky,zničí své prostředí a uhynou,přemnožení lumíci se vrhají do řeky a chrání tak svůj druh před hladomorem.Každý tvor má nějaké ,pro život nutné teritorium.
Člověk nadaný rozumem spěje k osudu kvasinek a považuje za strašnou křivdu,když se planeta brání zničení biosféry všemi prostředky.
Příroda selektuje fyzicky odolné jedince,Bůh takto třídí duše ,vybrané použije dál a ty ve hmotě si lebedící nechá,ať si dál hmoty užívají.
Války a krise jsou obzlášť výkonným sítem.
Last edited by Jiři z Holohlav on Mon 13. Oct, 2008 12:34, edited 1 time in total.
Smrt je smyslem života.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Theodora wrote:Báro, rozdíl mezi Tebou a některými zde diskutujícími je v tom, že Ty kladeš nahlas otázky, které sis nejprve položila sama a nenašla na ně odpověď , takže doufáš, že Ti ji pomohou najít ostatní. Jiní kladou nahlas otázky, o kterých jsou přesvědčeni, že odpověď znají (bohužel ne vždy o ní dlouho přemýšleli) a chtějí ostatním dokázat, jak jsou chytří (někteří navíc dokázat, jak jsou ostatní hloupí).
S tím se musíš smířit, jinak se budeš zbytečně trápit.
Ano ano, jsou zde jen křesťané se snahou o duchovní poznání a pak nekřesťanští hloupí sebestřední vysírači. Jen MY a ONI. No stress, MY víme a ONI přijdou k poznání nebo do pekla. :twisted: :mrgreen:

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Andre
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 198
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Andre »

Ronšperk wrote:Teď bychom si mohli vyměnit strany a pro vyrovnání sil se my začnem navážet do ateismu?
tak tohle by mě docela zajímalo... čím by se tak dalo do ateismu navážet. Pro ateistu neexistuje žádný primární axiom (tzn. Bůh je), ani žádné primární dogma (bible). Existuje jen zdravá skepse k neprokázanému :lol:

Jinak mi ale také připadá daleko rozumější toho nechat a zbytečně nevytvářet předsudky a nenávisti k lidem zde diskutujícím na základě kravin.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Ronšperk wrote:Kateřina: To ale nemá smysl. Proč tě opravovat? Ty to stejně nechceš :wink: . Teď bychom si mohli vyměnit strany a pro vyrovnání sil se my začnem navážet do ateismu?
Nebo to prostě necháme. Myslím, že přes padesát stran je jasným důkazem, že na to nemáme, abychom si to své "demagogické" učení obhájili. Je prostě špatné, překonané, a vůbec vynucované :wink:
V rámci svého agnosticismu souhlasím - navezte se do ateismu! To sem rozhodně patří. I když to zní legračně, myslím to vážně a na tu argumentaci se těším :)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Andre
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 198
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Andre »

Kain wrote:...MY víme a ONI přijdou k poznání nebo do pekla. :twisted: :mrgreen:
Já do žádného pekla nepůjdu, heč! Je to jejich peklo, ne moje :badgrin: .
A navíc hřeší křesťan, který ví co je hřích, nehřeší bezvěrec, který si to neuvědomuje... tohle jsem si včera přečetl v Kultuře středověké Evropy od Le Goffa, psal to nějaký mnich v roce cca 460 jako odsudek zvrhlích římanů-katolíků a obhajobu invadujících barbarů-pohanů
Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Post by Jiři z Holohlav »

Vztah Boha a člověka vidím ,jako vztah člověka k jeho vlastní kmenové buňce.Je v ní potenciál ke kompletnímu jedinci,ale právě jen ten potenciál,jak to dopadne ,to je nejisté.
Smrt je smyslem života.
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto

Post by Ronšperk »

Andre wrote:
Ronšperk wrote:Teď bychom si mohli vyměnit strany a pro vyrovnání sil se my začnem navážet do ateismu?
tak tohle by mě docela zajímalo... čím by se tak dalo do ateismu navážet. Pro ateistu neexistuje žádný primární axiom (tzn. Bůh je), ani žádné primární dogma (bible). Existuje jen zdravá skepse k neprokázanému :lol:

Jinak mi ale také připadá daleko rozumější toho nechat a zbytečně nevytvářet předsudky a nenávisti k lidem zde diskutujícím na základě kravin.
Pro ateistu je primární, Bůh není. Ale to je fuk. Bylo to myšleno, jako plk. Nemám v povaze něco podobného.
Já bych to utnul. Stejnak jeden druhého nepřesvědčíme a myslím, že užitečnější bude diskutovat s Kainem o prezkách a s tebou o tom co nového zavést na turnaji. :wink:
Honor supra Vitam! Image
Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Post by Jiři z Holohlav »

Atheistický bůh se jmenuje náhoda,základní dogma zní ,co jsme ještě nezměřili,to neexistuje.Ateistovo svědomí,to je zcela náhodný buněčný projev.
Smrt je smyslem života.
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Přijde mi legrační, co všechno jsou schopni vymyslet dvounozí tvorové, jejichž mozek má slušně vypěstovanou schopnost abstrakce :mrgreen:
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Kain wrote:
Theodora wrote:Báro, rozdíl mezi Tebou a některými zde diskutujícími je v tom, že Ty kladeš nahlas otázky, které sis nejprve položila sama a nenašla na ně odpověď , takže doufáš, že Ti ji pomohou najít ostatní. Jiní kladou nahlas otázky, o kterých jsou přesvědčeni, že odpověď znají (bohužel ne vždy o ní dlouho přemýšleli) a chtějí ostatním dokázat, jak jsou chytří (někteří navíc dokázat, jak jsou ostatní hloupí).
S tím se musíš smířit, jinak se budeš zbytečně trápit.
Ano ano, jsou zde jen křesťané se snahou o duchovní poznání a pak nekřesťanští hloupí sebestřední vysírači. Jen MY a ONI. No stress, MY víme a ONI přijdou k poznání nebo do pekla. :twisted: :mrgreen:
Kaine ona to takhle neřekla. :wink: To si jen teď interpretuješ jak se ti to hodí. Stejně jako u soudu budeš, intepretovat pokud k tomu bude možnost, tak aby jsi svého klienta obhájil :wink:

Ono to klidně lze použít i na My s snahou o Logické poznání a sebetřední křesťanští vysírači se svými dogmaty. Každá mince má rub a líc a když to co jsi řekl otočíš lícem dolů vyjde ti to co jsem řekl já. Theo to otiž řekla obecně.

Nebo to taky může být. Já Pulec chytrý a všeci okolo. :wink:
"Nesnažte se opít trpaslíka notorika a do mrtva se zpijte jen tehdy, když je na blízku někdo, kdo vás může pohřbít."
User avatar
wolf
Site Admin
Site Admin
Posts: 1510
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: P9

Post by wolf »

Jiři z Holohlav wrote:Atheistický...
Mohl bys prosim jeste takovym strucnym zpusobem definovat agnostika?
NON PLAUDITE. MODO PECUNIAM JACITE.
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

wolf wrote:
Jiři z Holohlav wrote:Atheistický...
Mohl bys prosim jeste takovym strucnym zpusobem definovat agnostika?
Ten zde už byl definován o pár stránek dřív.
"Nesnažte se opít trpaslíka notorika a do mrtva se zpijte jen tehdy, když je na blízku někdo, kdo vás může pohřbít."
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

JARWIKS wrote:
wolf wrote:
Jiři z Holohlav wrote:Atheistický...
Mohl bys prosim jeste takovym strucnym zpusobem definovat agnostika?
Ten zde už byl definován o pár stránek dřív.
Ale protože při hledání jsem se zpěštně taky ztratil v tom našem místním bordelu tak to sem hážu z googlu:

Agnostik je:
Člověk, zastáväjící názor, že určitou věc nelze poznat, nebo prokázat její existenci, nebo ji lze lehce zpochybnit. Nejčastěji uplatňováno na "nepoznatelnost" Boha. :wink:
"Nesnažte se opít trpaslíka notorika a do mrtva se zpijte jen tehdy, když je na blízku někdo, kdo vás může pohřbít."
User avatar
wolf
Site Admin
Site Admin
Posts: 1510
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: P9

Post by wolf »

JARWIKS wrote:... tak to sem hážu z googlu:
Tohle jsem nasel taky, chtel jsem slyset paralelu k vete "Ateistovo svědomí,to je zcela náhodný buněčný projev".
NON PLAUDITE. MODO PECUNIAM JACITE.