Nešvary a prasárny

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Hele ale třeba "kurva" je dost historická nadávka a když jsem ji použil před diváky, dostal jsem vynadáno taky :-) Ale vážně, nedělám si iluze, že psychicky vybičovaná soldateska na pokraji smrti mluví nějak slušně, ukážeme to ale divákům?

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

klidně, ale chce to fakt nadávky nemoderní a asi to bude chtít vynechat přetrvávající silné vulgarismy (jako např. Die Kurve apod.)
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Morgyš
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 99
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ostrava

Post by Morgyš »

Nechť se tedy pánové (a jiná bojující havěť) inspirují například zde:

http://www.war-king.cz/viewtopic.php?f=343&t=3933

:biggrin:
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały a magiczka żyje.
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Myslím, že největší zásek měl stejně Trubadix se svým "Promiňte" po vadání rozkazu, který byl mimo :-) Na knížete znamenité. Ale je pravda, že ohlídat řec u všech se moc nedá. Včetně mne :|
User avatar
Lenka
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 264
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ostrava

Post by Lenka »

Tady je větší výběr. Ale když někdo zařve "stul kabelku a prdni v roh", budou se asi diváci dost divit.
http://myschwerk.webzdarma.cz/mainpage.html
User avatar
wolf
Site Admin
Site Admin
Posts: 1510
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: P9

Post by wolf »

melkel wrote:...Na knížete znamenité...
Ale vizáž má jak kníže z americkýho filmu :-)
http://www.oook.cz/events/wothanburg08/4358.html
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Post by Brant »

Taky by se nemuselo pořvávat "Bacha!". ale třeba "Kryž!". Leč chápu, že když člověk uhýbá např. letícímu šípu, ujede to jedna radost.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Trubadix
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 369
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Trubadix »

melkel wrote:Myslím, že největší zásek měl stejně Trubadix se svým "Promiňte" po vadání rozkazu, který byl mimo :-) Na knížete znamenité. Ale je pravda, že ohlídat řec u všech se moc nedá. Včetně mne :|
Mea culpa, mea maxima culpa :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Jen doplním že se zabýváme 12.st. a do tohoto období situujeme a nadále už výhradně budeme situovat i naše bitvy, ale lidé co k nám jezdí dělají všechno možné - od starých Slovanů přes Normany, Románce a dál apod. Takže tolerujeme jak vlasy krátké, tak dlouhé a kdo by se v tom pokusil hledat nebo nedej bože uplatňovat v praxi nějakou sociální diferenci, mohl by se bolestivě zmýlit. Já jako suverenní pán dvorce bych na zoufalce který by mi nad mou krátce střiženou hlavou (časem holt budu už jen leštit) mumlal něco o otrocích poštvat Trubadixovy zuřivé hyeny, aby ho ulízaly k smrti :badgrin:

Ale vážně - budete-li chtít přijet, dokopeme vás do toho aby váš oděv, výstroj a výzbroj zapadala do tolerance kterou stanovíme pro 12.st. ale nehodlám nikomu kontrolovat na akci spodní prádlo, není-li vidět a stejně tak nařizovat účesy - většina z nás má kromě jiných období (já třeba Antický Řím) i civilní kariéru (notabene ta je pro nás asi zásadnější, protože nám umožňuje přežít, živit rodinu i naše hobby) a tudíž mi je po tom co máte na hlavě pendrek. S jedinou výjimkou - pokud nosíte něco co je pro dané období úplně nevhodné (střih účesu, barva vlasů, dredy aj.), tak skrýt čapkou.
Last edited by Wothan on Fri 25. Jul, 2008 20:47, edited 1 time in total.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Damien: v tom našem turnaji to bylo vidět občas taky, ale jak říkal Melkel - takové zásahy se nepočítaly vůbec a každý člověk si může velmi snadno spočítat k jakému výsledku dospěje bojovník, který se pokusí bojovat tímhle způsobem. Zejména pokud jeho soupeř na podobné blbiny nereaguje a bojuje pořádně - i to bylo na těch videích vidět.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Damien
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 60
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Olomouc

Post by Damien »

Wothan wrote:Damien: v tom našem turnaji to bylo vidět občas taky, ale jak říkal Melkel - takové zásahy se nepočítaly vůbec a každý člověk si může velmi snadno spočítat k jakému výsledku dospěje bojovník, který se pokusí bojovat tímhle způsobem. Zejména pokud jeho soupeř na podobné blbiny nereaguje a bojuje pořádně - i to bylo na těch videích vidět.
To je jedině dobře, jak říkám, nebraní takových zásahů v turnajích vůbec na zřetel je třeba, jinak se toho nezbavíme. Nejmarkantnější je to na vikinsko-slovanských akcích v Polsku, dokonce loni na Grzybowu byl v turnaji zakázán jakýkoliv útok i mečem a sekerou na hlavu - no, absurdus maximus. Snad nedopadneme takhle jednou i u nás. Chce to ovšem pohlídat pokud možno na všech akcích u nás, tohle je ten z nešvarů, který se vymýtit dá, a to relativně snadno a rychle...

Jinak za tvůj příspěvek ohledně vlasů a sociálním postavení = 10,0 bodů :wink: :) :) :)
Negr, Jarl Olomouckého kraje
Kill ´em all, let Odin sort ´em out!
Kateřina_z_Landštejna
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 431
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Kateřina_z_Landštejna »

Ještě k té viditelnosti nebo obrysům dámského prádla...

Existují podprsenky z elastanu bez zapínání s velmi širokým spodním okrajem, často bezešvé, které by problém s rýsováním mohly řešit. Alespoň tedy pro ženy, jež se bez opory z různých důvodů neobejdou. Dají se koupit od cca 100.- Kč výše.

Levnější variantou jsou "sportovní" podprsenky z bavlny (rovněž bez zapínání), které mají širší ramínka, jejichž lemy vypadají jako lemy košilky. Dobře sedí, také se skoro nerýsují a zároveň poskytují dostatečnou oporu. Jejich cena se pohybuje od cca 60.- kč výše.

Totéž platí o kalhotkách - i ty se dají koupit v bezešvé variantě, leckdy i s nohavičkou. A u Vietnamců nebo v takových těch prodejnách "Vše za 39.-", "Krach cen", "Hák&Hák" i v cenách kolem 50.- Kč/ks.
Volo, multum, statim!
User avatar
Lenka
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 264
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ostrava

Post by Lenka »

Mám 2 sportovní, ne zrovna levné, a pod šaty nepoužitelné. Pokud nemají šaty výstřih těsně u krku, tak z nich právě to široké ramínko občas vyleze. Je to tím, že se vzadu spojují jakoby do kříže, takže jsou ramínka velmi blízko u krku.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Lemy košilky v raném středověku to asi stejně nezachrání :wink:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Kryštof
Nováček
Nováček
Posts: 33
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pardubice

Post by Kryštof »

Kell wrote:
Björn Hundolfr wrote:rab: pokud se pamatuju správně, tak na severu byla nalezena mrtvola muže v bažině, který byl oholený a ostříhaný ale nebyl oblečený v oděvu otroka.
Záleží na době. Nezačala se v 10.stol. u Vikingů a později u Normanů objevovat móda krátkých vlasů? Která právě ukazuje: mám na to, mohu si střih a holení dovolit.
A u Normanů známe i účes tzv. "jedné kštice" - vlasy v týle vysoko vyholené, zbytek po temeni a po stranách krátce (nevím jak moc) zastřižený. (mimochodem: nemohu najít odkaz. Jinak to je ten účes, co mi žena zakázala :) ).
Ještě bych rád doplinl Kella (pravda, trochu opožděně :oops: ) rekonstrukcí normanského sestřihu v 11. stol. Jde o ilustraci z Ospreye, teď si bohužel nevybavím název :oops: :) Mimochodem i na Tapisérii z Bayeux, jak jistě víte, se tento typ účesu poměrně často objevuje...

http://img146.imageshack.us/img146/1826/normanpn8.jpg