Oslavy letního slunovratu 2008

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Ondráša měli vyfotit ze strany jak má jizvu :c)
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Hudebníci byli fajn, oceňuju "Johnny až půjde zpět" v instrumentálním RS provedení:-) Jinak mi bylo na hostině poměrně zle a trudomyslně a skoro nic jsem nesnědl ani nevypil, ale rád jsem vše ochutnal a pochvaluju si. Škoda že mě nenapadlo nalévat Golemovo pivo už tam a ne až na večerní oslavě...

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Vesna
Nováček
Nováček
Posts: 37
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy
Contact:

Post by Vesna »

Hostina: Co bylo, bylo a už je po všem. Od sluhů jsem slyšela, že jsou přejedení, takže si myslím, že toho bylo poměrně dost. Srnčí ragů jsem si přidala. Takže pokud se někdo šetřil na další chody měl smůlu. Ale studené bylo fantastické - v tom vedru super.

Noviny Musíme do skupin zapojit i lidi co dělají u novin, aby mohli články psát přímo aktéři a hlavně správně!!!

Jinak až na večerní nepřítomnost se mi to líbilo. Prostě dítě si vyžádá ústupky. ale vyšlo to pro nás hezky, i když jsme byli ztrátní...
rabi
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 371
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Těšín

Post by rabi »

Svému vladykovi na hostině rád posloužím bez nároků na jídlo pro velmože. Jen ať je to hostina pro horních 12.
luinien
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 202
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prostějov/Olomouc/archeoskanzen Modrá
Contact:

Post by luinien »

Myslím, že jídla bylo dost pro všechny. Kluci, kteří kolem nás běhali se tvářili najedeně už před hostinou, takže jídlo ke snědení už pak jenom lehce ochutnávali nebo s díky zase vraceli nám. Hostinu považuji za velmi příjemnou a povedenu. Asi bych uvítala kdyby byla spíše večer, kdy už není takové horko nebo v jiné roční době.
rabi
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 371
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Těšín

Post by rabi »

A co velmi oceňuji na hostině, že tam seděli jednotliví vůdci pohromadě u jednoho stolu,což je velká šance, aby se rokovalo, jak akce zlepšovat. Každý hlas vůdce v síni by byl dost pádný jako meč jeho majitele...
User avatar
Marcus
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 66
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Adršpach, Brno
Contact:

Post by Marcus »

Byla to má první akce. A i když se stalo, co se stalo jsem velmi rád, že jsem jel a že jsem se tam potkal a seznámil s tak skvělými lidmi. Program byl dle mého názoru pěkný a bohatý. Škoda jen, že nepřijela ta hudební skupina.
K hostině bych chtěl říci: Jídlo bylo velmi dobré (obzvláště pak to srnčí :) ), pro mé chuťové pohárky, za ta léta vypálenými tunami chilli, to bylo něco úplně nového a velmi zajímavého. Jako sluha bych pak chtěl podotknout, že mi nevadilo stát za svým pánem a podávat mu jídlo. Nepříjemné bylo ale to, že bylo (obzvláště pak u zdi) velmi málo místa na průchod, a tak docházelo často ke kolizím a myslím si, že ani pro vladyky to nebylo moc příjemné, když jim co chvíli někdo dloubnul kolenem do zad. Nevím kolik místa bylo na druhé straně stolu, ale jestli dost, bylo by fajn, kdyby se příště stůl posunul o něco dále od zdi. To je asi tak všechno :)

PS: Fotky jsou super a jsem rád, že ani na jedné nejsem vyfocen s brýlemi na nose. :biggrin:
skria
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 56
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modrá a tak...
Contact:

Post by skria »

Image
User avatar
Mścidróg
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 79
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Mścidróg »

W imieniu swoim i brata dziękuję za gościnę i wspaniałe towarzystwo.
Pozdrawiam Wszystkich.
User avatar
Damien
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 60
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Olomouc
Contact:

Post by Damien »

Já osobně jsem se Thoružel nemohl Slunovratu zůčastnit, ale zbytek Gunnaru, který tam byl, to chválil jako velice povedenou a výbornou akci, takže jménem naší skupiny děkuji za skvělý víkend a jsme moc rádi, že skupina Gunnar mohla přijet.
Negr, Jarl Olomouckého kraje
Kill ´em all, let Odin sort ´em out!
Post Reply