nalez z ilegalniho vykopu

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

nemam zkusenost jen s temi spatnymi, znam i docela dost dobrych... ale... ja sem i pripoustel ze treba o te jejich osvetove praci nevim, treba existuje, preziju kdyz me tu nekdo utluce argumenty, ale nestalo se tak
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Ono se tzv. šetří všude, obzláště ve všech oborech spadajících přímo pod stát. Pak zjistíš, že prachy jdou na hovadiny viz. co popisoval maser :(
Joe M.
User avatar
Lenka
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 264
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ostrava

Post by Lenka »

Já tu osvětu taky nevidím, možná nějaká je, vidět ji nijak není. Ostatně s těmi směšnými čtyřmi miliony ani nevím, jak by ji archeologové dělali. Myslím si, že je to hlavně problém školství. Děti se ve školách učí dopravní předpisy, jak chránit přírodu, jak se chovat v lese, co dělat, když najdou opuštěné mládě... Pak mají nějaký dějepis, tam se učí co bylo, případně že jsou tady nějaké pozůstatky toho co bylo a je třeba je chránit. Jak je chránit, co dělat, když náhodou něco najdou, to jim nikdo neřekne. Nahouby jsou jim pak v životě z hodin dějepisu nabiflované letopočty.
Pokud mají archeologové něco dělat, tak podle mně, tlačit na školství.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Ještě jedna taková trochu off topic douška k soukromému majetku, přístupu úřadů apod. - nějací zmetci si cca 3km od našeho hradu na louce u lesa pořádají už několik let, několikrát do roka technopárty. Teď jich tam je nebo ráno bylo asi kolem pěti stovek, kraválu spousta i když to by asi díky vzdálenosti od obydlí vadilo spíš myslivcům, ale cesty rozježděný, zničený pastviny, protože když to nejde po rozblácený cestě jezdí se všude, rozervaný ohrady a zpřetrhaný dráty, krávy všude. Nějaký idiot zřejmě omylem, když je hledal projel ohradou i u nás pod hradem. Tak jsem si říkal že ten co jim to pronajal je asi pěkný blb - dneska jsem zjistil že jsou to sousedi, nesouhlasí s tím, nikomu nic nepronajali, vzniklé škody jim nikdo nehradí a když na ně prý loni volali policii, tak ti prohlásili že s tím stejně nejde nic dělat a omezili se na to že je sledují. Takže se smiřují s tím že mají několikrát do roka na louce hafo sjetejch lidí se kterýma prý "nejde nic dělat", proto že jich je tady v Chrastavě málo a těch lidí tam jsou davy - takže ono asi taky jak s kým a proti komu se úřadům, potažmo policii chce zasahovat. Tohle je zjevné porušení práv majitele pozemků. Jen si říkám že normální člověk se dohodne a zaplatí často nemalé nájemné, řeší problémy s hygienou, úřady apod. - a tady je odpověď - je-li vás hodně a není-li nikdo oficiální pořadatel, můžete si dělat kde chcete a co chcete. Tak když o tomhle přemýšlím - přijde mi i tahle debata krapet absurdní v tomhle absurdním státě.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

uvedu to trochu na pravou miru... vime o tom ze tam jsou letos podruhy, loni behem prazdnin tam byli prvne
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

jo a k ty policii... no tohle je takova mala ceska ukazka "pomahat a chranit" v praxi .... nakonec se na to vyserou... ale na politickou objednavku jedou zmlatit technare nekam, kde pronajem pozemku domluvenej meli...

jinak by to podle me konaci nemeli nechat... jestlize jim nekdo opakovane poskozuje pozemky, pachatel je znamy (i kdyz v pocetni presile) tak to prece nic neznamena, oni tu nejsou od toho aby resili pocty policajtu, od toho tu nejsou ani ty chrastavsky cajti ... at to proste nahlasi vejs a resi to, stejne tak existuje i forma jak se odvolat nebo si stezovat na necinost policie... at proste delaj co maj na autech a v popisu prace...
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek

Post by Raiden »

Nevěřte tomu, že ty policajti nad sebou nemaj bič. Nemaj to, pravda, lehký, tudíž lze pochopit, že se jim do toho nechce, ale to je nijak neomlouvá.

Řešení:

Doporučeně zaslat stížnost na postup policie a to na okresní ředitelství + policejní prezidium + obecní úřad + Ministerstvo vnitra + média (taková šťouravá repotáž na Nově udělá svoje), se žádostí o vyrozumění v zákonné lhůtě o učiněných opatřeních. Dále připadá v úvahu trestní oznámení na neznámého pachatele ve věci poškození oplocení, pozemku atp.
Nutná je fotodokumentace pachatelů a poškození, videozáznam události, seznamy svědků - čím víc tím líp.
A nenechat se odbejt.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Tady je ten problém trochu jinak. Perou se nám tu totiš různé výklady zákona a toto je přesně co jsem nazval právní džunglí :?
Je tu právo shromažďovací. Stačí jen ohlášení a pokud s tím souhlasí majitel (a ten za obolus souhlasí), a povolení majitele je to jediné co potřebujete, není co řešit. Vše ostatní je jen povinnost oznámení - nikoliv povolení!
Pokud si pozemek pronajmete, jste fakticky v pozici majitele - čili policajti tam smí vztoupit jen se soudním příkazem a ten musí být nějak odůvodněn a běda jak není! V případě zásahu hrozí i to, že dojde k žalobám o náhradu poškozených věcí a nemusím snad vysvětlovat, že se dá naůčtovat ladacos. Nebo i jiný příklad jisté političky ze strany zelených, která stála místo dotyčného policjata a málem šel sedět je víc než vymluvný.
Uvedený příklad ničení sousedních pozemků je právně také složitý. Pořadatel ručí pouze za pronajatý pozemek a co se děje na něm. Mimo tento pozemek jde o soukromej problém káždého jednotivce a připomínám, že tu máme zákon zakazující kolektivní vinu. Z toho plyne, že policajati musí dotyčné chytit při činu a nebo jim to nějak jinak dokázat a to každému jednotlivci vzlášť. Nemusím snad vysvětlovat, že to je technicky skoro nemožné zajistit.
Člověk by měl tendenci to prostě zatrhnout. Jenže za 1. za to se bojovalo - čili jde o základní práva občanů a bohužel zakaz by vedla logicky opět k totalitě. :( Oni by nám pak totiž zakázali všechno, čili i naše srazy!!!!! A to by se nám určitě taky nelíbylo :? . Řěšení by tu bylo. Ono by stačili, pokud by byli tvrdší postihy. Ono třeba až by hrozila třeba ztráta řidičáku za to že někdo vjel bez povolení tam kam nemá, tak by se lidi chovali taky jinak. On by si to našinec rozmyslel, protože pokud by měl smůlu, přišlo by ho to příliš draho. Nebo jako za bolševika - chytli tě a naůčtovali to všechno a nezajímalo je, že tam byli i jiní - koho chytli, ten platil za všechny. :badgrin:
Joe M.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

no jednak myslim ze hovory s policii se nahravaji, minimalne ty na 158... takze ten hovor kdy nahlasujes ze mas problem s tim a s tim by nekde mel byt a mel by byt dolozitelny vcetne reakce

dal uz je dukazni bremeno na PCR, ne na tobe, takze proc mas shanet svedky? ty si problem nahlasil, oni tu jsou od toho aby ti pripadne rekli ze ty lidi nic neporusili a tudiz je to v poradku a nebo ze porusili, protoze sou na tvym pozemku bez tveho svoleni, stanujou tam, serou tam, delaj bordel
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

Joe: ale tady nikdo neutoci na svobodu se shromazdovat, ale mozna ti unikl zakladni problem a to ten, ze majitel pozemek nepronajal a ta akce se tam nekona s jeho souhlasem, ba naopak, byl by rad kdyby tahli do hajzlu, ale cajti s tim nechtej nic mit... cili problem presne opacny
nema to nic spolecnyho s pravem na krajinu, protoze tohle neni o pruchodu k rece nebo lesem, ale o tom ze ta priroda v miste takovyhle akce dostane pekne na prdel i za predpokladu, ze po sobe dokonale uklidej... a nejlepsi je ze z toho co o podobnejch free typech (free ve smyslu ja si ziju free stylem a dusledky at si nesou ostatni) vim, tak velka cast se pak pujde s greenpeacama privazovat ke kominum, nebo bude blokovat stavbu obchvatu, protoze tam nekde zije chranenej druh zizal ... jojo, bejt zelenej je dneska v mode..
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek

Post by Raiden »

Aba: přesně tak, jak jsem to napsal, to raděj lidi od fochu (exPČR), takže asi vědí, o čem mluvěj.
Já to chápu tak, že ty svědkové jsou taková další páka. Spoléhat na to, že PČR bude zajišťovat nějaký důkazy v momentě, kdy je tlačíš do zásahu de facto proti jejich vůli, mi přijde za současného stavu trochu lehkomyslný. Ale tohle už je moje spekulace.

Joe: já reagoval na konkrétní problém, že se banda smažek nakýbluje na louku proti vůli majitele. Nicméně ten popsaný postup lze zobecnit na jakýkoliv případ, kdy policie nedělá to, co má.
(mimochodem - něco podobnýho jsme nedávno řešili u nás v podniku, se dispečeři neoběžovali informovat staniční personál o MU a souvisejících provozních opatřeních a my pak byli za blbce, protože jsme nic nevěděli. Řešení bylo v principu úplně stejný, až na to že se to řešilo v rámci podniku a místo do médií šla kopie na odbory. A zafungovalo to docela dobře)
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Jo, tak to mi uniklo. Pak skutečně jde o totální selhání policie. Neměli-li povolení byla policie přímo povinna zasáhnout!!!!

Jinak já se nepřu a vadilo by mi to taky!!! Jen jsem upozornil na fakt, že ono dneska zasáhnout není tak jadnoduché. To, že to je jak jsem popsal vím z vlastní praxe. Je sranda, že starostové nám vždy dávají POVOLENÍ a strááááášně si diví, když jim poděkuji ale že to nebylo třeba :wink:

Když už jsem to popsal (může se hodit až budete dělat něco na zelené louce) :wink: , tak musím upozornit na to, že pokud děláte akci v CHKO, tak MUSÍTE mít povolení ještě od nich. Jinak máte povinnost NAHLÁSIT akci obecnímu úřadu, policii, pokud to děláte v lese či u lesa, tak i hajnýmu po kterého to spadá, a zapomíná se na hasiče a nově pár roků i krajskému higijenikovi. Dost často, a na to mají právo, po vás můžou chtít kopii písemného povovelní majitele (nebo najemní smlouvu, pokud si pozemek pronajímate). BACHA, stačí, když opomenete jediného z výše uvedených a může to být důvod, proč Vás vyhnat. Pokud vím, tak vždy když nějakou akci zakázali, tak šlo o opomenutí oznamovací povinnosti např. hasičům. Druhým důvodem pak bývá často nedodržení lhůty. Oznámení nesmí přijít pozdějí než tuším měsíc před termínem akce, ale bacha, ne dříve naž 4 měsíce před akcí. Pokud ale tyto náležitosti splníte, není síla, která by Vám pak v pořádání čehokoliv mohla zabránit. A nemusíte se zrovna namáhet s vysvětlování o jakou akci jde. Skutečně stačí nahlásit, že jde o třeba oslavu narozenin :wink:
Joe M.
User avatar
Jura
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 357
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Jura »

to Awe:
- zkus si představit, co se stane, když "pod převis" dáš cedulku Archeologicky významná lokalita. Zákaz poškozování podloží. nebo něco podobného :-X

- dobré by asi bylo pomocí naučných stezek, naznačit, že už tam jako výzkum byl, a to by nemuselo zlatokopy (detektoráře) tak lákat......možná jsem ale jen naivní
nunc est bibendum
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by awe »

Jura: ... ale co kdybys místo vyvěšování cedulí třeba našel kempovku a dal do ní lísteček se stručným vysvětlením jak se věci mají... myslím, že 90% trempů jsou rozumný lidi, který se pak budou snažit zbytečně nic neničit... když jsou schopný respektovat pravidla chování se v přírodě, proč by neměli respektovat toto > jde ale o formu, jakou se to podá!!!
User avatar
maser
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 276
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jindř. Hradec

Post by maser »

s těmi trempy souhlasím (že jsou vesměs rozumní), ale bojím se toho, že je mnohem víc "takytáborníků" a tam to s rozumem a vysvětlováním je úplně zbytečné :evil:
I smrt před mužem často prchla! Heslo 310. československé stíhací perutě RAF, 1940
http://silva-nortica.blog.cz/