Sukne a zivutek - dohromady nebo zvlast???

Moderators: Raiden, Knecht

kascha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 194
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Valmez, N.Jičín
Contact:

Post by kascha »

:lol: díky. Zrovna ten poslední mám rád. Detailní jak fotka a ta atmoškáááááá (du si vyměnit trenky :oops: )

postupně jich tam dám více. Je to výběr ze stovek dobových věcí - tak to chce čas.

Be Inspired!
Wir wollen in Beifall untergehen ..
User avatar
Zuza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 117
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha 6
Contact:

Post by Zuza »

Zni to zajimave, ne ze bych ti neverila, ale odkud beres sve informace? Mas k tomu nejaky podklad? Rada se vzdelam. Vsechny me knizky z te doby pojednavaji o nobilite a nizsi vrstvy zcela vynechavaji. Jedine, o cem jsem slysela, je serie "Clothes of the common man/woman" - soustreduji se myslim na stredovek, baroko a par pozdejsich obdobi.

Nema s tim nekdo zkusenosti? Nebo s necim jinym o tomhle tematu?
User avatar
alistaire
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 409
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: okolí Brna
Contact:

Post by alistaire »

Jiří z Münchsdorfu wrote:Připojil bych také několik poznámek. Rozdíl mezi venkovským pracovním a městským slavnostním, natož šlechtickým, oděvem je také v užití korsetu. ........
Ano, ano tak jsem to třeba já myslel, tedy rozdělení na pracovní/nepracovní stav. Uznávám, že to hrubé, nepřesné, společensky neodpovídající, až zavádějící rozdělení které jsem psal, nicméně z hlediska funkce oblečení celkem výstižné. Do "nobility" jsem (z toho to hlediska pochopitelně nepatřičně) zahrnul i bohatší měšťany atd atd...

Mortaigne regiment nemá ženské osoby "nepracujícího stavu", tedy nás (mne) funkčnost této módy prakticky nezajímá, a nemáme s ní zkušenosti. S pracujícím stavem ano a to jsou funkční věci...
http://www.mortaigne.com - projekt Švédského regimentu z třicetileté války
Image
http://tricitka.brodec.org - diskuse zaměřená na třicetiletou válku
Post Reply