nalez z ilegalniho vykopu

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Lenka
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 264
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ostrava
Contact:

Post by Lenka »

Znám spousty trampů a můžu naprosto zodpovědně říct, že přírodu nepoškozují, naopak jí na mnoha místech prospívají. Pokud tábořením ničí nějaké archeologické lokality, je třeba jim to vysvětlit, domluvit se co můžou a nemůžou. Pak, jak už bylo řečeno i rádi přiloží ruku k dílu. Ono spíš někomu vadí, že tam ti trempíci vůbec jsou.
kascha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 194
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Valmez, N.Jičín
Contact:

Post by kascha »

abaddon wrote:no oni by to asi brzo vzdali sami, protoze by to nedavali pocetne.... kdyby je lidi volali fakt ke kazdy dire na strom tak se z toho poserou... a nejaka ta mira kompromisu se nastavi sama
Ono takhle totiž funguje normálně - oznámení - otázka o co go - rozhodnutí jet/nejet
Wir wollen in Beifall untergehen ..
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

doporucuju precist si od Cilka alespon tohle pojednani o pravu na krajinu
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

a dobra vec k tematu byl i dokument Dva muži na Sibiři
Your freedom will grow each time you say: No!
kascha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 194
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Valmez, N.Jičín
Contact:

Post by kascha »

Já teda pro otevřenou krajinu určitě sem. Problém to někdy je z pohledu majitele - kdo má někde kus čehokoli (př. lesa) ... ví
Wir wollen in Beifall untergehen ..
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

ono je to dvojsecny, bud tu budeme mit rozparcelovany uplne vsechno takze se pres ploty nedostanes ani k rece se vykoupat... a nebo se najde nejaky zpusob jak to pravo na krajinu rozumne aplikovat
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Mohl bych vyprávět :) Když nemáš sad oplocený, tak ti to dneska klidně sežerou před tebou a usadí tě tím, že když to není oplocené, tak je to přeci volné. (to se mi stalo a ne jednou!!!!) Pokud by to ale všechno měl každý oplocený, tak tu jsme jak v koncentráku :-( Jak se říká, babo raď.
Joe M.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

tak sad celkem chapu... ona uz i cedule dela hodne

ale byla tu rec o lese, to ze nekdo nekomu pokaci stromy, to je normalni kradez, ale prece kuli tomu neobezenu les ostnatym dratem, navic sber hub a obecne lesnich plodu ma u nas docela tradici a je povolenej...
Your freedom will grow each time you say: No!
kascha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 194
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Valmez, N.Jičín
Contact:

Post by kascha »

abaddon wrote:tak sad celkem chapu... ona uz i cedule dela hodne

........ les ostnatym dratem, navic sber hub a obecne lesnich plodu ma u nas docela tradici a je povolenej...

Tak úplně do krajnosti sem to nemyslel . .. spíš že ti někdo na vánoce šlohne stromky který leta pipláš nebo ti je poláme....
Ale nechtěl sem vůbec mluvit o lesích byl to obecný případ vlastnictví a joeuv byl lepší :oops:
Wir wollen in Beifall untergehen ..
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

nojo, ale co cekas/chces od naroda kterej 40 let hledal skulinky jak ten system ojebat?
Your freedom will grow each time you say: No!
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

No s podobným argumentem že to nebylo oplocený se nám proháněli po kopci po hradě nějaký motorkáři - tak jsou ti lidé úplně vypatlaní nebo prostě jen tak arogantní a zkoušej co si můžou dovolit?

O tom že rajtují po okolních pastvinách jako by se nechumelilo - motorkou, čtyřkolkou nebo jeepem ani nemluvě. Holt někdy se ani neobtěžujou vyháknout ručku na ohradníku nebo jí za sebou zavřít. A tohle je přesně ten problém - buď to můžeme celé oplotit, ale pak holt bude po volné krajině, nehledě na tu hrůzu jak by to vypadalo (a kolik by to stálo) a nebo se nám tam kromě neškodných pěších turistů nebo lidí na kole a na koni budou prohánět i tahle bezohledná hovada. Já je třeba na své louce nechci - mám jí snad zaminovat? :evil:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Begbie
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 859
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dymokury
Contact:

Post by Begbie »

Ano! Nemam je rad !
Dobrý den, máte zmrzlý držťky ?
Ne, my si topíme!
   http://www.rucnitkani.cz
User avatar
MadHamster
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 63
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Havířov
Contact:

Post by MadHamster »

Wothan wrote: Já je třeba na své louce nechci - mám jí snad zaminovat? :evil:
Budou pánovi stačit protipěchotní, nebo bude libo i protivrtulníkové? :twisted:
"Heresy is like a garden weed, it won't stop feeding until you... BURN THE WHOLE DAMN GARDEN WITH A FLAMER, BURN IT, BURN IT TO HELL!!!!!" "Is there a wittle puppy in the garden? ITS A DAEMON! BURN IT!"
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Post by Rab »

Joe wrote:Doposavad jsem neměl tušení, že když půjdu vokopávat mrkev, tak musím mít za zadkem archeologa...
Tahle demagogie mi opravdu dost vadí :evil: Co jsem napsal? O čem byla řeč? O skalních převisech a že se nemá kopat právě tam, a ne že si nemůžeš vokopat mrkev!!!
Majitel lesa nemůže do něj zakázat vstup, jedině v případě, že jej ohradí a udělá z něj oboru či bažantnici - to je v zákoně o lesích. Jiná věc je, jestliže si v lese trampíci postaví bez dovolení chajdu nebo tam pálí ohně.
K Cílkovi - nesmírně si jej vážím a zcela s ním souhlasím, proti právu na volný pohyb v krajině nemám vůbec nic. Ale o tom snad řeč nebyla.
Jestliže někdo ničí archeo lokality a neví o tom, nemusí to nikoho zajímat, neb neznalost zákona neomlouvá! Jestliže jezdíte autem po silnici, taky policajty nezajímá, jestli znáte či neznáte pravidla silničního provozu. Obdobná pravidla platí i v lese, na louce, na poli... Když chci vykonávat nějakou činnost v takovém prostředí, musím přece znát pravidla, která se k němu vztahují! Je to tak těžké pochopit? Ke každý díře není třeba volat archeologa, zákon jasně stanoví, že je to třeba udělat jen v případě nálezu! A samozřejmě při plánovaném narušení terénu v místech, kde lze předpokládat nálezy. Kdyby většina z vás si ty zákony přečetla, nemuseli bychom tady vůbec tlachat :wink:
Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Post by Jiři z Holohlav »

Já jsem naši pastvinu obsázel živým plotem - ted budu čekat tak 5 -10 let ,až pořádně naroste.Cca 1 km ,sázeno vrtačkou pa 40 cm.Speciální výběr odolných a často pichlavých křovin.
Smrt je smyslem života.
Post Reply