Po stopách Slovákov

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Wothan wrote:No jo, jenže ten tvůj název jednak ve svém obsahu nezohledňuje váš moravský "patriotismus" o nic víc, než stávající oficiální název "Česká republika", jen má navíc tu úžasnou "výhodu" že je ještě mnohem delší, takže ti kteří razí ten paskvil "Česko" proto, že se jim zdá "Česká republika" moc dlouhá ti určitě nadšeně zatleskaj :badgrin:
¨

Tak ty bych poslal do háje. Nebo si ten aplaus užil. Jen jaktože Českomoravskoslezko nezohlednujě víc než Česká republika? A ty země koruny české taky zohlednují víc, než Česká republika. No a nakonec proč když do druhé světové války fungovala Morava jakožto země - proč se tento stav neobnovil? Proč nyní došlo k tak nesmyslnému rozdělení krajů atd, proč je zde název Česko? Protože jde jednoznačně o snahu ukázat nadřazenost Čech na ostatními zeměmi, o což se bohužel Češi vždycky snažili.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Protože mi to nevadí - Česká republika mi vyhovuje, ale uznávám že je to dost dlouhé a v běžném textu nebo hovoru nepraktické, ale o slátaninách jako je "českomoravskoslezsko" se snad nebudeme vážně bavit ne? A o šíleně dlouhém názvu "Země koruny české" (mimochodem tady taky nemáš v názvu Moravu ani Slezsko) asi taky ne. Tahle země mění svůj název tak často že se z toho výrobcům map a globusů musí dělat špatně. Takže když protentokrát zůstane na mapách Česká republika aspoň 50 let, neboť i když se to monarchistům nemusí líbit, tak jsme republikou, mně to vadit určitě nebude. Co mně subjektivně vadí je jen ten něšťastný obrat "Česko", protože mi to prostě jde nějak proti srsti.

A ohledně nějakých moravských "nacionalistických" nebo "patriotických" výlevů...to vážně nemám potřebu řešit, stejně jako to nemá potřebu (narozdíl od důležitějších věcí) řešit věšina rozumných lidí ať už žijou v Čechách, na Moravě nebo ve Slezsku.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Wothan wrote:Protože mi to nevadí - Česká republika mi vyhovuje, ale uznávám že je to dost dlouhé a v běžném textu nebo hovoru nepraktické, ale o slátaninách jako je "českomoravskoslezsko" se snad nebudeme vážně bavit ne? A o šíleně dlouhém názvu "Země koruny české" (mimochodem tady taky nemáš v názvu Moravu ani Slezsko) asi taky ne. Tahle země mění svůj název tak často že se z toho výrobcům map a globusů musí dělat špatně. Takže když protentokrát zůstane na mapách Česká republika aspoň 50 let, neboť i když se to monarchistům nemusí líbit, tak jsme republikou, mně to vadit určitě nebude. Co mně subjektivně vadí je jen ten něšťastný obrat "Česko", protože mi to prostě jde nějak proti srsti.

A ohledně nějakých moravských "nacionalistických" nebo "patriotických" výlevů...to vážně nemám potřebu řešit, stejně jako to nemá potřebu (narozdíl od důležitějších věcí) řešit věšina rozumných lidí ať už žijou v Čechách, na Moravě nebo ve Slezsku.

Nooo já jsu jaksi s názvem Česká republika taky smířený, i když to asi bude tím, že jsem mladý a slyším to od svých 6 let. Ale radši bych to Českomoravskoslezko - místo toho Česka. nooo jsu prostě mladý nevybouřený, horkokrevný Moravák:-) A myslím že je to o mě u těch co mě znají veřejně známé :wink: Proto vždycky tak vyletím. Pravda je že jsou důležitější věci, ale to Česko je holt děs děs děs.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Hele ber to tak že Česko je paskvil, Českomoravsloslezsko, je taky paskvil a navíc krkolmnější a delší, nač o tom víc? =;
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek

Post by Raiden »

A vůbec, V Praze je to stejně každýmu putna. Tady je Praha woe, né, pak je D1, né, a paxou woe už jenom provincie, Severní a Jižní Chacharistán... :badgrin: :wink:
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

JARWIKS wrote:
Bonemina wrote:V tom případě navrhuju i ztrojení všech státních orgánů a patřičné navýšení úřednictva. Sídelním městem Moravska se stane samozřejmě Olomouc.
Nikoliv - bude se přebážet půl roku Olmik půl roku Brno
Jasně, a parlament by sídlil 4 měsíce v Praze, 4 na Moravě, a 4 v Opavě...
tý jo, to nemá chybu...
to máme 3 zasedací sály, byty pro poslance ve všech městech... teda tohle by popohnalo naši ekonomiku teprve tím správným směrem :mrgreen:
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Métá?xestse Ohnéssese wrote:
JARWIKS wrote:
Bonemina wrote:V tom případě navrhuju i ztrojení všech státních orgánů a patřičné navýšení úřednictva. Sídelním městem Moravska se stane samozřejmě Olomouc.
Nikoliv - bude se přebážet půl roku Olmik půl roku Brno
Jasně, a parlament by sídlil 4 měsíce v Praze, 4 na Moravě, a 4 v Opavě...
tý jo, to nemá chybu...
to máme 3 zasedací sály, byty pro poslance ve všech městech... teda tohle by popohnalo naši ekonomiku teprve tím správným směrem :mrgreen:
Nooo ideálně vlastně prezident je panovník, premíer tomu všemu vládne a parlament je takový dvůr a všecko by to jezdilo celý rok po celé republice vždycky měsíc v jiném městě a furt dokola :badgrin:
Bonemina
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 324
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha/Olomouc

Post by Bonemina »

Kočovné divadlo?
Scar
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 245
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Komjatice (Nitra)

Post by Scar »

Si už priznajte Moravaci, že by ste najradšej znovu mali Veľkú Moravu, ten majestátny názov toľkých zemí. :wink: BTW, ja by som nebol proti. :wink:
Už ide len o to, či by to bola VM za vlády Mojmíra alebo Svätopluka čo do územnej rozlohy. Ale každopadná by to malo začať oddelením od Čiech,... takže,... vydajte nám Moravu dobrovoľne!!! :biggrin:
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Snad vydejte nám Slovensko, né? :twisted: To ještě zbývá připojit až po Gniezdovo včetně:-)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Scar
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 245
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Komjatice (Nitra)

Post by Scar »

Hovorím že záleží od toho, za koho vlády chceš ríšu obnoviť.. :wink: Ja neviem aké mocenské vidiny majú moravské kniežatá. Vyjadrí sa Pulec. :biggrin:
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Kain wrote:Snad vydejte nám Slovensko, né? :twisted: To ještě zbývá připojit až po Gniezdovo včetně:-)
Ted si ho nepochopil - právě změnil národnost ze slovenské na Moravsků - můj misionářský program funguje :twisted:

Jinak jasně VM - z Čech západní provincie, které by jsme uspěšně vykořisťovali, správu Pannonie by jsme svěřili braťom slovákom, oni by si jí užili. A část toho Polska by se taky šikla. A centrum nakonec samozřejmě kde jinde než ve Starém Městě u UH neboli v Veligradu :badgrin: :biggrin: :mrgreen: .
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Za vlády kohokoliv po Pribinovi nebylo těžiště VM říše na dnešním Slovensku, sorry. Popravdě si jako poloviční Slovák můžu dovolit nepopulárně říct, že těžiště jakéhokoliv státu nebylo na Slovensku od Pribiny do roku 1993.
A přidám jeden vtip z konce 19. století - jaké je největší slovenské město (ne rozlohou, ale počtem Slováků v něm žijících)? Odpověď - Chicago :shock: :)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Šak jsme psal že centrum by bylo u nás :wink:
Scar
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 245
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Komjatice (Nitra)

Post by Scar »

Kain, ty mi dnes vobec nerozumies. Nehovorim o centre. Len pýtam od Čechov Moravavu aby sa mohla spojiť s nami. :roll:

A s tou vládou toho-ktorého kniežaťa mám na mysli, že za Svätopluka bola ríše do rozlohy úplne iná ako za Mojmíra alebo Rastislava. Nemá to nič spoločné so Slovenskom, to bolo vo všetkých etapách pod Moravou.