OSLAVA SLUNOVRATU 22-24.6.2007

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Vzpomínate si na film Robin Hood, jak je tam ten průvod masek, a nakonec vyjde slunce? Tak asi tak to vypadalo na hradišti...ještě kolem páté pršelo a osud svatby byl nahnutý, ale to bohové jen vyhnali čumily a pak bylo krásně až do konce akce:-)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Je pravda, že Veles nad námi skutečně držel ochranou ruku. Všude okolo byla děsná dešťová úlicha a na hradišti nakonec jen sprchlo 15-20 minut. (akorát v pátek jsme strašně zmokli.)

Sice nám i těch 15 minut dost zkomplikovalo život, neb velký frmol na hradišti a jiné starosti způsobily, že přípravy na obřad (krom hlavních postav) trvaly jen pár minut.
-----------

Ještě jsem chtěl poděkovat všem za trpělivost, se kterou snášeli mé komandování a rozdávání úkolů :c)

A všem za velkou iniciativu a obětavost při zapojení do celého progamu: řemesel, svatby i večerního rituálu, kde se sešlo nejméně 15 masek, což považuji také za velký úspěch.

Fotky z Rituálu plodnosti zpracuji asi dnes večer, podobným způsobem. :)
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Pampaliny: ty fotky bys nejake vyhodit mel, protoze jsem skoncil u prichodu do hradiste unaven obrazky. Pet prakticky stejnych fotek za sebou ma nejakou hodnotu snad jen pro ucastniky.
Jinak holonohy otec nevesty vypada fakt srandovne .-) Stejne jako do puli tela nahy druzinik.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Družiník byl polonahý naprosto schválně a vypadá to právě super.

V rámci příběhu: Nestihl se obléct ... Jak dlouho se oblékáte do plné zbroje? 3 minuty, za kterou přijde vladyka k bráně asi těžko...

----
Tohle by mne zajímalo i do budoucna: Holé nohy - je nějaké RS pravidlo, že kalhoty jsou podmínkou obleku? Drtivou většinu dne jsem buď jen v kalhotech nebo tunice. ??? Kombinace obojího je akorát tak na kompletní zpocení...

Je asi pravdou, že by to s kalhotami vypadalo lépe (a na svadbě by měly být), ale málem jsem ten obřad taky prodělal bez kalhot, jediné co mne donutilo je přední rozparek... :oops:

--------
Hlavně že absence kalhot neměla žádný vliv na celkovou atmosféru, která byla nejen podle mne vynikající :D/

Fotky: já sám si jen málokdy doprohlédnu všechny fotky z různých bitev/akcí, protože mi to přijde na jedno brdo. Myslím, že fotoalba jsou primárně pro účastníky, případně pro ty, kteří se chtějí do "příběhu" vžít.

Pokud však bude těch impulzů více, udělám ještě jednu kratší verzi.
rabi
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 371
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Těšín

Post by rabi »

Veles! Chtěl bych ještě říct, že vnímám tuto akci jako obrovský úspěch, protože bude tomu pomalu rok, kdy jsem seděl s vladykou Tryščukem a Romanem Vaverkou u džbánku piva s cílem vytvořit partu, která by dělala Slovany.
Dělat tuto činnost v našem regionu není vůbec jednoduché, protože jsme hlavně kraj přistěhovalců z různých končin a já si velmi cením patriotismu a zápalu , se kterými vladyka Tryščuk do této akce šel a moc mě těší, že hradiště v Chotěbuzi konečně ožilo. Proto ještě jednou vladykovi Tryščukovi Veles! A pokud to jen půjde, tak Velesův lid se bude snažit uskutečnit další akci, aby se všichni účastníci cítili spokojeni a radostní.
Jsme daleko, ale chceme, aby to k nám bylo blízko! :wink:
Acheron
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 66
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Acheron »

Mimochodem, co říkate na naše vystoupení, tj. sv. Václav a Vladivoj :)
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Acheron wrote:Mimochodem, co říkate na naše vystoupení, tj. sv. Václav a Vladivoj :)
No, abych pravdu řek nemužu moc hodntoti bo jsem viděl jenom jedno a to bylo o 13.00, samozžejmě jsem byl bez brýlí a ležel tam hned u brány čili moc daleko a dával si do kupy ty zatracené opruzeniny na prstech na nohách.
Ovšem podle reakcí diváků a nečeho co jsem zaslechl aj já, to bylo good :wink: aspon jsem se pobavil, v onech chvílách kdy se věci donesli až k mojim uším.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Vystoupení byla prdel, ale jen nevím, jestli to laický divák pochopil:-)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Přes všechnu snahu, jsem nakonec taky nic z vystoupení neviděl :c(

Bylo toho děsně moc na zařizování a já kulhal sem a tam...

Ještě nějaké fantastické fotky z večera...


Image


Image
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Fíha, tohle vidět, tak skončím s pitím :-# :lol:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Bonemina
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 324
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha/Olomouc

Post by Bonemina »

No Wothane, tak teď jsi Káju urazil, její muž by tě měl minimálně vyzvat na souboj :badgrin:
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Kdybych neměl tak lemrovskou družinu, tak ji na něj pošlu. Ale po debaklu s únosem ženicha, to raději zkoušet nebudu ...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


FOTKY Z RITUÁLU:
RITUÁL PLODNOSTI
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Šmarjá, já myslel ten druhej výjev samozřejmě :mrgreen:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Wothan wrote:Šmarjá, já myslel ten druhej výjev samozřejmě :mrgreen:
No proto, nicméně pokud Kája bude chtít, ozvu sa a ty pak udej dobu, místo a čas (třebas na WB) kde se budem bít :biggrin:
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Bít? To jako že tě nezastřelím balistou? :shock: #-o
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.