OSLAVA SLUNOVRATU 22-24.6.2007

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Jo, ty nahé ženy jsem původně chtěl, ale nějak (pro samé změny a starosti jsem na to zapoměl. jinak pulče: mám pro tebe od bráchy nádhernou fotku...

Image
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá
Contact:

Post by JARWIKS »

Pampalíny wrote:Jo, ty nahé ženy jsem původně chtěl, ale nějak (pro samé změny a starosti jsem na to zapoměl. jinak pulče: mám pro tebe od bráchy nádhernou fotku...
Jéééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé, dííííkec:-) Jdu si změnit ikonku:-)
rabi
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 371
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Těšín

Post by rabi »

Veléééééés! :lol: Pulec je bůh! :biggrin:
A od Mony: Se říká, že slovo dělá muže, ale v tomto případě foto dělá muže. :lol:
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Ty fotky od Pampalínyho jsou super!

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá
Contact:

Post by JARWIKS »

Tak nyní po vychladnutí kritický pohled akci.

Ad podmínky - ze strany Skanzenu:
kiks, že nám nesdělili dokud jsme nepřijeli, že je zavřená voda, tudíž jsme bez vody. Docela mě naštvalo - ale výborná pochvala organizátorů (Pampiho) za její zajištění.

Povolení jenom jednoho velkého ohně trochu ztížilo situaci.

zákaz otevření hradiště k přespání pátek večer kdy půlka lidí byla mokrá na kost. Mě taky naštvalo.

Ad. průběh akce a jídlo:

Super zajištěné jídlo: večer hodně klobásek, ráno výborná pomazánka s medvědím česnekem, na oběd výborná polévka na večeři super maso, zelí, tlačenka:-))) Na snídani zelí, chléb. Hodně placek, medoviny a svatebních frgálů. Zatím asi nejlepší verze a množství jídla co jsem měl na akci :wink:

Ad. Řemesla - výborná organizace - co člověk nemohl dovézt k řemeslu sám, měl nachystané.

Ad. Počasí - na svatbu dokonalé:-)

Ad. Scénář svatby - velmi dobrý, a i její ztvárnění, to samé se týká večerních oslav slunovratu, jen škoda že nemohl být větší oheň.

Ad. Otevření skanzenu k přespání a volnému pohybu po celou sobotní noc. Super:-)

Ad. fotodokumentace - moc super:-)

Čili ještě jednou, i přes menší problémy, vzniklé počasím před začátkem akce, zatím nejlepší akce od lonského léta, které jsem se účastnil:-) A ještě bych chtěl poděkovat Kainovy a Frenkimu za to že mě hodili domu.

Chlapi někdy popijem na mě:-)
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Jen dodatek: moje fotky (respektive od 3 povolených fotografů na svatbu) budou zveřejněny až dnes večer. Ještě se tam totiž budou dělat korekce.

Zároveň bych k Pulcovu seznamu jídla rád doplnil hromadu jáhlové kaše nasladko, která byla fenomenálně vynikající a holky Řezníčkové (kterým moc za ni děkuji) si s ní skutečně pohrály. =D>
rabi
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 371
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Těšín

Post by rabi »

No díky první sérii fotek konečně v detailu vidím to ,co jsem pouze vnímal zamlženě s absencí brýlí po celou sobotu. Mám z toho radost. :wink:
Rád bych upozornil i na velmi vstřicný krok majitelů rybí restaurace a penzionu, že byli ochotni ve své kuchyni uložit naši naloženou zvěřinu na večerní svatební hostinu.
Bobr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 341
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Bobr »

Gratuluju! zdá se ze se Vám to velice povedlo! Jen houšť!
Ósnjallur mađur
hyggst munu ey lifa,
ef hann viđ víg varast;
en elli gefur
honum engi friđ,
ţótt honum geirar gefi.
Bonemina
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 324
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha/Olomouc

Post by Bonemina »

Až na pár věcí, které se už ale vysvětlily musím napsat, že svatba byla vydařená. Pár fotek z nesvatebního dění okolo máme taky, snad je sem večer hodíme.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Takže jsem konečně provedl jakous takous korekci fotoreportáže ze svatby. Je to zároveň i pokus o obecný nástin, jak tyto svatby mohly vypadat.
Dlouho jsem váhal, jako formou to celé sepsat. Zkoušel jsem kde co, ale nakonec mi z toho všeho nejlépe vyšlo povídání v podobě příběhu. Samozřejmě ve 3. osobě.
Tak snad se to bude líbit.

Jenom dodatek: stále tam bude dost chyb a vše se bude doopravovat, ale stále mně někdo bombarduje, takže to zde dávám i v té syrové podobě:

SVATBA

Je to opraveno a funkční :oops:
Last edited by Pampalíny on Wed 27. Jun, 2007 12:50, edited 3 times in total.
Bobr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 341
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Bobr »

Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo. :(
Ósnjallur mađur
hyggst munu ey lifa,
ef hann viđ víg varast;
en elli gefur
honum engi friđ,
ţótt honum geirar gefi.
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice
Contact:

Post by Müscha »

Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Omlouvám se, mám dnes samý zmatek.

To bylo preview - tedy náhled a ten je na přístup. Bez toho "pre" už to normálně funguje...
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Post by cossack »

Pěkné. Pro větší "údernost" bych doporučoval tak 2/3 fotek vyházet, a některé zesvětlil.

A jeden takový, ehm :oops: postřeh, nevěsta a pan otec mi od kolen dolů připadli jaksi neustrojeni - vzhledem k svému stavu a sváteční příležitosti...
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Fotky zatím vyhazovat nehodlám. Už tak to bylo těžké rozhodování co ponechat a co vyhodit. Ta světlost je dost práce- uvídíme kdy se k tomu dostanu, ale máš pravdu.
Akorát když to člověk prohlíží ve větším rozlišení tak je to naprosto v pohodě.

Oblečení - nevěsta byla podle mne OK, mohla by mít ještě spodní tuniku, ale nebrala si ji, protože bylo vedro a přišla nám i z estetického hlediska nadbytečná. Kalhoty by vhodné nebyly určitě; boty má ručně šité, převrácené takže plně odpovídající.

U otce byl problém šití, žena je z Třeboně a u kalhot se do velikosti dost blbě strefuješ bez 2-3 zkoušek. Tento nedostatek jsme předem znali, stejně jako to, že má "jen" krpce. Ale už tak jsem vyráběl přes 10 párů bot a šít ručně boty na jedno použití jsem bohužel neměl čas (má děsně velkou tlapu).

Na druhou stranu u tunik: barva oděvu, zdobení, použité materiály, opasky - vše by mělo odpovídat vyšší vrstvě.

Samozřejmě by to mělo být ještě honosnější, ale už jsme více nezvládli. :-X
Bohužel různé komplikace nám daly jen malý prostor na přípravu a doplnění vybavení.
Last edited by Pampalíny on Tue 26. Jun, 2007 13:33, edited 1 time in total.
Post Reply