OSLAVA SLUNOVRATU 22-24.6.2007

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

OSLAVA SLUNOVRATU 22-24.6.2007

Post by Pampalíny »

Protože se dost změnily podmínky a stále se vše upravuje, dávám sem jen odkazy na web, kde informace pravidelně aktualizuji.


ZDE a ZDE PRO SKUPINY
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Děkuji Ikcovi a Knechtovi za ceny do soutěží pro účastníky na těchto oslavách slunovratu!

Zároveň připomínám, že doporučujeme si přivést rituální masky na večer :wink:
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Rád bych všem účastníkům převelice poděkoval za obětavou práci a pomoc při této akci. Moc díky.

Doufám, že i Vám se vše líbilo!

Pampalíny


p.s. Nyní už mám pár set GB fotek, které budu dávat v osekané verzi na web + vedoucí skupin dostanou fotky speciálně na DVD. nejpozději na Veligradě.

p.s.2.: Ztráty a nálezy vyhlásíme během týdne.
rabi
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 371
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Těšín

Post by rabi »

Veles Slunovratu!:) Veles příštímu Slunovratu, když bozi dopustí!:) Veles vám všem, kteří jste dorazili!:)
Last edited by rabi on Mon 25. Jun, 2007 12:47, edited 1 time in total.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Bylo to výborné, svatba se vydařila naprosto dokonale, včetně večerního slunovratu, skákání přes oheň (čehož jsem se jako správný křesťan neúčastnil), pojídání divočáka a pití medoviny (kde jsem si vynahradil to skákání) a nakonec usnutí u ohně na plášti...paráda:-)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Acheron
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 66
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Acheron »

Akce byla výborná, akorát se mně zdálo, že druhá část rituálu u ohně byla málo živelná, lidé málo skákali a spíše posedávali okolo.

Zde je odkaz na pár fotek, vyhodil jsem naše vystupování a nechal jen společný program. Odkaz je funkční.

www.alcom-sro.cz/jirka/Slunovrat+na+Chotebuzi.rar

Fotky jsou zmenšené o polovinu, originál každé fotky má 3,6 mb, kdyby někdo po nich toužil, tak to nějak vymyslíme.

Děkuji všem a hlavně Pampalínýmu za příjemný den.
rabi
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 371
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Těšín

Post by rabi »

Acherone, tady Mona [-X - co já si pamatuji, tak za Velésův lid skákali všichni chlapi včetně tchána samotného vladyky několikrát a komu to z Tizonů :shock: nestačilo, pil málo medoviny, měl skákat víc a zamést si před vlastním prahem.
Za sebe bych chtěla moc poděkovat našemu vladykovi Tryščukovi za perfektní organizaci, pevné nervy, medovinu, pohoštění a nezapomenutelný zážitek. Velés :biggrin:
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Ahoj. Acheron sám hodně skákal a mám jeho moc pěkné fotky. Taky mu děkuji za ty fotky zde umístěné, neb je tam pár fotek, které celkově dokreslují situaci a pomáhají tak vytvořit "fotoreportáž" z celého večera a svatby.
V dané chvíli je asi 2,6 GB fotek, takže jinak než DVD to vydáno nebude.
Na fotoreportáži se už pracuje :c))

K tomu skákání: pravda je, že lidi byli dost utahaní, ale jenom já se zchromlou nohou jsem skočil 3x a i má těhotná žena skákala. Odhaduji, že alespoň jednou si skočila polovina přítomných, což v porovnání s jinými akcemi mohu považovat za celkem úspěch :c) Vzhledem k celkové únavě je to dobrý výsledek.

Každopádně jsme spokojeni, že to vše nakonec vyšlo i přes nepřízeň počasí a dalších faktorů.
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá
Contact:

Post by JARWIKS »

Ufff, já jsem semka nejak zapoměl napsat. Ať žije Dervan a jeho žena, za super akci:-)))) Slava Slava Slava a Veles:-)))) Snad se tam brzo pokáme na další akci:)
Jen bych prosil, aby někdo do té doby vymyslel teleport bo ty schody šlapat pořád nahoru a dolu je humus a já jsu líný člověk :badgrin:
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá
Contact:

Post by JARWIKS »

No já kromě skákání aj, do toho ohně vstupoval a skočil 2 parakotouly přes oheň :biggrin: A myslím že skákalo dost lidí, alespon okolo 15 lidí určitě.

A Acheron díky moc za fotky:-) Nechť ti Veles nadělí kupu dětí :wink:
rabi
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 371
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Těšín

Post by rabi »

pro Jarwikse:
Doufám, že z těch fotek uděláš kalendář s názvem "malý bůh Jarwiks":)
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá
Contact:

Post by JARWIKS »

rabi wrote:pro Jarwikse:
Doufám, že z těch fotek uděláš kalendář s názvem "malý bůh Jarwiks":)
Jo, hned jak budu mít DvD ten kalendář udělám:-) A na příští rok mužeme nafotit nějaký ten kalendář pořádně, jak jsme se bavili, fotit v každém měsíci:-)

A doufám že si některou z těch fotek dáš sem na forum abyjsme tu strašili oba jako lesní mužíci:-)) S věnci na hlavách:-)
User avatar
Janina
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 129
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Bratislava
Contact:

Post by Janina »

Ahoj,

chcela by som sa podakovat za moznost zucastnit sa tejto skvelej akcie. Prajeme vsetkym zucastnenym vsetko dobre a snad sa opat stretneme niekedy nabuduce.

A novomanzelom este raz blahozelame :)

Janina a Gandy
rabi
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 371
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Těšín

Post by rabi »

pro Jarwikse: to víš že jo, budem tu strašit oba:) A v kalendáří by mohli být nějaké akty:) Například dívka se slunovratovým věncem na hlavě u planoucího ohně při západu slunce :lol:
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá
Contact:

Post by JARWIKS »

rabi wrote:pro Jarwikse: to víš že jo, budem tu strašit oba:) A v kalendáří by mohli být nějaké akty:) Například dívka se slunovratovým věncem na hlavě u planoucího ohně při západu slunce :lol:
JJ, :biggrin: :wink:
Post Reply