Nadace

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Milý Kaine,
jen do toho :mrgreen:

Možná je na místě vysvětlit, jaký je rozdíl mezi nadací a nadačním fondem...

Do nadace se na počátku vloží jmění, na které se nesmí sáhnout... Případné náklady nadace a nadační činnost se hradí pouze z výnosů.
Nadační jmění se může v průběhu času navyšovat (např. z darů, nerozdaných, neutracených výnosů apod.)

Nadační fond může utrácet i vložené jmění až do poslední koruny...

U obou typů organizací jsou ale poměrně jasně daná pravidla zákonem...

Musíš počítat s tím, že budeš vést podvojné účetnictví, každý rok psát Výroční zprávu, budeš muset najmenovat výkonnou, dozorčí a revizní radu....

Ani ty nejmenší nadační fondy co jsem znal se neobejdou bez dvou placených zaměstnanců - ředitel a účetní...

Víc info k tomu Ti rádi poskytnou v ICN. Pokud chceš pátrat na netu, tak asi bezkonkurečně nejlepší jsou weby:
www.neziskovky.cz
www.ecn.cz

Nebo alespoň před lety tomu tak bylo...
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Ano, já už před lety jeden nadační fond zakládal, ty rozdíly i specifika znám a vím, o čem mluvím... :) Ale dobře žes to sem napsal, pro orientaci je to tady užitečné.

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Rekrut
Nováček
Nováček
Posts: 41
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Rekrut »

Mozna by nebylo od veci neco podobneho. Viz clanek http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy ... ?id=436430

Jinak od jednoho cloveka jsem se dozvedel hezkou historku. Dela druhou svetovou valku a rozhodl se prozkoumat lokalitu kde probihaly boje za druhe svet valky a kde mely byt zakopy. Takze si od nekoho pujcil hledacku. No nenasel nic zajimaveho. Ovsem rekl ze se mu ten dotycny chlubil tim ze uz nasel 950 bronzovych spon a knofliku. Kuva ten clovek snad nasel pohrebiste a uplne ho vyraboval je mi k bliti. Nic sem ovsem z nalezu nevidel takze je to v rovine jedna pani povydala. Ale pokud je to pravda tak je to pekne nahovno.
Archimedes
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha/Brno

Post by Archimedes »

Když tak koukám na sekci "starověké" na aukru

http://www.aukro.cz/47102_staroveke.htm ... view=gtext

tak si říkám, že ta nadace by možná nebyl až tak špatný nápad...
Borivoj
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 128
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Borivoj »

Knecht wrote:Nápad je to pěkný, ovšem nejsem si jistý, jestli by mi víc vadilo rozkrádání památek detektoráři, nebo to, že jim budu dělat dojnou krávu. Navíc, když otevřeš výkupnu, podpoříš rabování - podívej se na kovošroty a poblíž usedlé cikány, jak jsou pracovití.
Ale jako myšlenka je to opravdu dobré.
jj. To je hlavní problém. Možná by byl přijatelnější záměr nevykupovat předměty, ale likvidovat detektoráře. Například finanční odměnou občanovi, který je pomůže dopadnout a usvědčit. To by ale asi bylo právně ještě náročnější.
V každém případě by byla nutná spolupráce s NM/AÚ AVČR/PÚ.