ČAS VLKŮ

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

Begbie
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 859
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dymokury
Contact:

Post by Begbie »

Mám na mysli čas těsně před bitvou, kdy je tábor kulisou bitvy.
Dobrý den, máte zmrzlý držťky ?
Ne, my si topíme!
   http://www.rucnitkani.cz
hawkwind
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 315
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by hawkwind »

Já jsem vyhodil už během bitvy zprostřed tábora (tedy od hypotetických stánků zbrojíře a šperkaře) neznámého kreténa. Poté co jsem mu to řekl asi tak 6X mi došla trpělivost a byl jsem na něj fakt zlej (ne sprostej). Absolutně nereagoval. Když jsem ho vyhodil, couval schválně pomalu a ještě se zastavil aby si vyfotil mě. Nejradši bych mu taky jednu "vyfotil".

J.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

pozde ale prece... i my nakonec se svoji troskou do mlyna...
http://foto.curiavitkov.cz/main.php/v/CV2007/
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Janekb wrote:Třeba přede dvěma lety na WB lidi pozorovali turnaj z věže, tzn. dívali se přímo proti šípům ...
Ale kdepak, jakmile jsem je zahlédl, vyhnali jsme je. Každopádně lidi jsou pitomí, ale minulý rok, kdy se jeden šíp odrazil a proletěl zavřenou bránou, diváci náhle pochopili, že si neděláme prdel a je to fakt nebezpečné :twisted:
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Jenom dodatek k té střelbě: viděl jsem cca úvodních 40pr. turnaje a přišlo mi, že je tam jen jedna civilní skupinka která si to drze promenádovala středem a nedbala na výzvy.

Na druhou stranu jsme potřebovali také projít a počkali jsme na pauzu, kdy nikdo nestřílel (ani se ještě nevyběhlo apod). a stejně se na nás křičelo, přestože jsme měli vše pod kontrolou. Beru to, že opatrnosti není nikdy nazbyt, ale nebyli jsme sami, kdo procházel ve správnou chvíli a řadit tedy všechny procházející mezi "idioty" by bylo špatné.

Zajímalo by mne proč se před střeleckým turnajem běhalo? Jaký to más smysl - prověřit třesoucí se ruce???
Díky za odpověď.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Docela jsem litoval kluky s těma prasácky silnýma lukama, jak je napínají na té lavici :( ...přece jen ty disciplíny byly postaveny tak, že krapítek zvýhodnily luky s malou napínací silou. I když chápu proč, jinak by si nikdo nezastřílel...

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

JJ, to není kritika, mě vůbec nenapadá, jak by se daly udělat disciplíny, které by obsáhly všechny aspekty lukostřelby. A turnaj se mi líbil. Hlavně jak Hawk a Rob stříleli skrz terče, to bylo přesvědčivé :)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

had wrote: Tuto akci jsme viděli na videu
Video? Kde :)
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

má to ráda? nerikej....

:mrgreen: :mrgreen:
thaar

Post by thaar »

zdarec...z těch věcí ze ztrát a nálezů..."krpce" jsou mého kolegy, který je tam při dopoledním sprintu na vlak nějakou náhodou zapomněl
thaar

Post by thaar »

jo a taky jsem chtěl přispět s našima fotkama z bitvy....ale mám malý problém (nevíte jak je sem hodit? :oops: )
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Sem ne - musíš je mít někde na serveru, sem pak dáváš jen odkazy na ně a to pomocí lišty kterou vidíš při zadávání příspěvku nahoře pod Předmětem. Klepneš na ikonku Img pak zadáš celou adresu včetně html a pak znovu klepneš na Img abys to uzavřel.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Thaar: pošli fotky mně, hodím je na www.slovany.cz


Mám dotaz na organizátory ČV ohledně stravování (nebo třeba i někoho jiného zkušeného):

Protože si lidé velmi pochvalovali vaši snídani (taky jsem kousek okusil a super) i polévku, chci se zeptat na množství porcí, respektive gramáž na hlavu.

Je mi jasné, že z Vás asi dostanu jen orientační hodnoty, ale nerad bych na Oslavy slunovratu připravil všeho příliš hodně nebo zase málo.

Snídaní jsem se inspiroval u Vás -- a tam si právě nejméně troufám odhadnout množství potřebného tvarohu či případných dalších ingrediencí.

U polévky předpokládám, že byl jeden kotel - takže kolik litrů na kolik osob?

Děkuji za případné informace
Pampalíny
Bobr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 341
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Bobr »

poikusim se primet zodpovedne osoby k odpovedi!
Ósnjallur mađur
hyggst munu ey lifa,
ef hann viđ víg varast;
en elli gefur
honum engi friđ,
ţótt honum geirar gefi.
Begbie
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 859
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dymokury
Contact:

Post by Begbie »

50 tvarohů, libeček - kytici, sůl - přiměřeně

polívka- 2 kg hrachu, 1.5 kg čočky, 2 pytlíky vloček, 2 pytlíky bulguru, 30 vajec, majoránka, sůl, pepř, česnek dle chuti.

60l pro 120 lidí
Dobrý den, máte zmrzlý držťky ?
Ne, my si topíme!
   http://www.rucnitkani.cz
Post Reply