Řemeslníci a jejich činnost

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Mokohtavenotaxe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ústí nad Labem
Contact:

Řemeslníci a jejich činnost

Post by Mokohtavenotaxe »

Hezké mokasíny :twisted: :twisted: :twisted: Nebude tě ten zadní šev tlačit? Kdysi jsem to na mokasínách řešil stejně, ale párkrát jsem si tím švem odřel achilovku až do krve. Teď to sešívám vždy nějakým plochým stehem. 8)
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by woden »

No. mne nepripada ze by sa mali nieco ucit.
taky normal. teda aspon podla mna.
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Post by cossack »

Boza wrote: Jediné co mě upřímě nasralo byl poplatek za bankovní převod do zahraničí kde si banka napočítala 500,- korun příplatek, takže se i s poštovným z Polska boty vyšplhaly až někam ke dva a půl tisíce.
Počkej, chceš říct, že bez těch poplatků jsi za tyhle "papuče" dal 1500,-(odhadem)? :shock:
Ty brďo, že bych začal ještě dělat botky?
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Ucit ve smyslu pristupu k zakaznikovi :) Chci primy pristup - ano, bude to tehdy a tehdy/ne, neudelam protoze nemuzu, nechci. Prudi me slibotechny co odkyvaji vsechno, uplyne mesic dva a zacina hra na urgenci a vymluvu.

Co se ceny tyce, prijde mi odpovidajici kvalite a urovni sluzby, jsou site na miru, padnou mi a moc se mi libi :) Podotykam ze jsem si loni usil obracene boty a krpce sam, nicmene jsem dospel na nazoru ze se uplatnim v jinem oboru a holt si pro obuv zajdu k nekomu kdo to umi :mrgreen:
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Post by cossack »

Ještě bych si rád ujasnil jednu věc. Proběhl jsem si Wojmirovi stránky a třeba flašky má šité docela hrubým jednoduchým stehem. U nás se všeobecně tyhle věci šijí dvoujehlovým sedlářským stehem. Může mně někdo z RS poučit co pro tohle období preferujete? Šití jak od desetiletého děcka(bez urážky, pouze příměr) nebo mnohonásobně kvalitnější steh vykazující znaky používání vyspělejších nástrojů, které asi v té době neexistovaly.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

No tedy, já to nechtěl napsat, ale ušil jsem si boty sám a nezdá se mi, že by vypadaly o moc hůř (ale líp teda ne:-). A preferuju dvojjehlový sedlářský, ale třeba u plstěných bot nebo u bot z tenké kůže, které jsem šil tenkou dratví, tam jsem použil zadní steh, protože stačila jedna jehla na kůži, ale ta řeže nitě, když prochází jedním otvorem dvakrát.

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Post by Vitous »

Boza: No ti nevím, ale cena se mi v porovnání nezdá být malá, když si vezmu, že jsem za tyto boty včetně mosazných spon dal 2 600 Kč. To mám ke všemu drahé spony, protože jsem neměl čas čekat až se objeví levnější. Samotné boty byly za 2 000 Kč a jen ty hřeby na podrážce vyjdou na 320 Kč.

Image

Image
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Chlapi, berte můj příspěvek jako referenci na Wojmira, ne jako základ pro další diskuzi v tomhle threadu :)

Samozřejmě že mohou leckterým připadat drahé, ale mohl jsem ušetřený čas věnovat jiným věcem, například potahování dvou štítů a práci na šupinovce, můj čas je drahý a nemám ho kvůli práci tolik kolik bych si přál :? Nejsem včerejší abych nevěděl že dají udělat/sehnat levněji. Na druhou stranu, za celé roky co se pokouším hrát si na RS jsem nenašel ochotnějšího řemeslníka a to je to co si cením.
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
Bobr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 341
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Bobr »

za uvedeny typ mi to pri zpusobu prace prijde VELICE drahy!
Ósnjallur mađur
hyggst munu ey lifa,
ef hann viđ víg varast;
en elli gefur
honum engi friđ,
ţótt honum geirar gefi.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Taky se mi to nezdá moc levné. Je fajn, že má solidní jednání a lhůty, ale za takovouhle botu bych teda tolik peněz nedal. Lepší ceny měl i Pohrkanec neblahé paměti, ačkoli dával gumové podrážky.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Z mého pohledu:
- jednání zní opravdu dobře
- boty se mi nelíbí, pokládám je za odfláknuté
- sečteno a podtrženo, nekoupil bych si to
User avatar
Vladan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 526
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Strakonice

Post by Vladan »

Boza: Můj čas je drahý a nemám ho kvůli práci tolik kolik bych si přál :?

Kdo jo?
Vítězství nebo smrt!
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Vše je otázka nabídky a poptávky. Rychlost je jeden z rozhodujících faktorů.

Těšíňáci si u něj objednali také botky a jsou s nimi spokojeni (ještě jsem je na vlastní oči neviděl). A taky chválili rychlost, vstřícnost i cena tam byla lepší (oni ovšem platili z ruky do ruky bez poplatků).

Osobně bych dokázal ušít ty boty taky lépe ale určitě ne levněji a hlavně by to trvalo. Osobně jsem si boty šil hlavně protože nebyla nabídka, která by mne uspokojila.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Cossack: které z nástrojů které raně středověký řemeslník neměl potřebuješ pro to abys mohl šít kvalitním sedlářským stehem? Já takhle šiju běžně a nemám tu žádné futuristické vybavení - šídlo, dratev, vosk a jehly. Když jsem líný tak si dírky ani nekrokuju a rovnou děruju.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Pampalíny wrote:Osobně bych dokázal ušít ty boty taky lépe ale určitě ne levněji a hlavně by to trvalo. Osobně jsem si boty šil hlavně protože nebyla nabídka, která by mne uspokojila.
No, kůže na tyhle boty podle kvality přijde na 500-800, a k tomu korunové položky za nitě, amortizaci šídla, pop a podobně, takže zbývá cirka 2000 na práci. Pokud počítám 100 na hopdinu (ano, jsem levný), tak se u těchto bot dostávám někam k 1 500 - 1 800, protože víc jak deset hodin jejich kvalitní ušití nesežere.
Post Reply