Osprey

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

Post Reply
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Osprey

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Schwarzhelm wrote:Zdravíčko, v některém fóru jsem tu narazil na poznámku o nevalné kvalitě sešitů firmy Osprey publishing. Nejsem žádný historik, ale nevím o žádné knize, která by se tak podrobně věnovala tolika oblastem vojenské historie. Ale rád se nechám poučit.
U Ospreyů je ten problém, že když zpracovávají nějaké téma (Např. sedmiletá válka), tak vydají tlustou všeobsažnou bichli o Sedmileté válce, útlou knížku s měkkou obálkou o tomtéž, ještě tenčí knížku o Sedmiletce na americkém kontinentě, k tomu přihodí knížečku o jednotkách v daném období, jinou o bitvách v té válce a ještě v řadě modelů přihodí pár modýlků...

Výsledkem je, že se pak najde někdo, kdo dostane do ruky třeba jednu z těch tenčích knížek a protože má OSPREYe tak si myslí, že o tom ví všechno... A přitom má v ruce knížku jen o nějaké části daného tématu.

A další věc je ta, že se se vším dá polemizovat....
Ale pravda je taková, že větší nakladatelství s vojenskou tématikou prostě není.
To ale nemění nic na faktu, že Osprey je populárně naučné nakladatelství, takže v jeho publikacích zákonitě musí docházet k zjednodušování a tím pádem ke zkreslování...
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Post by cossack »

A to je právě někdy na škodu. Příliš široký záběr a tím logicky obecnější informace. Což pro člověka, který se zabývá nějakým obdobím detailně nemá valnou cenu.
Ale pokud je sešit úzce zaměřen, a dělá ho fundovaný odborník, dají se tam najít zajímavé věci.
Kvalita zkrátka není stále stejná.

Aha, byl jsem předběhnut.
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

cossack wrote:A to je právě někdy na škodu. Příliš široký záběr a tím logicky obecnější informace. Což pro člověka, který se zabývá nějakým obdobím detailně nemá valnou cenu.
K těm problematickým detailům patří třeba ilustrace. Nakladatelství má svoje oblíbené ilustrátory, kteří mají podobný rukopis, takže jim graficky sedí jednotlivé řady knih.
Výsledkem ale je, že stejný ilustrátor kreslí ilustrace pro různá období... a není prostě v jeho silách zvládnout všechny detaily dokonale...
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by awe »

myslím, že v tomhle tématu už mlátíme prázdnou slámu...

prostě je to prefektní přehled - lepší s tak širokým záběrem na trhu není, a jen tak nebude - ale "vocamcaď, pocamcaď"
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Většina jich sleduje jen tu obrazovou přílohu, ale i kdyby si to nakrásno přečetli všichni, asi by to nemělo na výsledek vliv, protože ti vyjmenují milion argumentů proč to musí dělat tak jak to dělají. Ale jako utopická myšlenka dobré :wink:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Co se týče Hussites, přesně odpovídám zde podanému obrazu toho, kdo knihu jen prolistoval a podíval se na obrázky, takže můj názor berte s rezervou. Na obrázcích je hlavním problémem, že podle mě až příliš vycházejí z naší starší (komunisticky laděné) literatury, některé postavy jsou v podstatě obkreslené z Klučiny nebo Wagnera. Neříkám, že zrovna tihle autoři něvěděli co píší, ale zdá se mi, že zejména Klučina příliš podlehl tehdejší tendenci dělat z husitů proletářskou revoluci. Všude má obrázky chudáků utlačovaných husitů s kápěmi na hlavách a cepy v rukou. Ale najít tam třeba příslušníka husitské šlechty v plátech je zázrak. Co jsem tak zběžně četl některé pasáže v Hussites, nezdály se mi až tak šílené, ale opravdu to byly jen kousky a nebudu na jejich základě soudit.
A můj všeobecný názor na Ospreye jsem už někde psal.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Tak kdyby ses třeba podíval do fora vrcholný středověk, najdeš http://www.livinghistory.cz/modules.php ... opic&t=650
to už je vrchol lenosti:-)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Jura
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 357
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Jura »

nakl. http://www.grada.cz/ začalo vydávat Ospreye
nunc est bibendum
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Jura wrote:nakl. http://www.grada.cz/ začalo vydávat Ospreye
Computer Press to má v plánu více zde

a RakouskoUherskou armádu už vydali.
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Post by Vitous »

hergot, jsem si ani nevšiml, co všechno vydáváme :-)
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Asi by bylo na místě připomenout, že mám kontakty na distributory knížek... takže pokud by někdo měl zájem o větší množství těch knížek (nebo i koneckonců jiných), zvládnu je sehnat se slevou (25-30%).
Kvůli jedné knížce ale nikoho otravovat nehodlám (to asi chápete).
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

nějaký Ospreye - starej Róma, jeho nepřátelé a nějaký Řekové nebo co; jsem zahlíd včera v Praze na Masaryčce u toho antikvariátního stánku. Cca 3-4 kusy po 45,-...
User avatar
alistaire
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 409
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: okolí Brna
Contact:

Post by alistaire »

na americkým amazonu ho maj za 14USD, to tě výjde i s poštovným levněji než 500Kč.
http://www.mortaigne.com - projekt Švédského regimentu z třicetileté války
Image
http://tricitka.brodec.org - diskuse zaměřená na třicetiletou válku
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by awe »

I s poštovným a DPH to pořád vyjde o pár korun přes 500,- :wink:

...ale už jsem Mariovi psal, že budu brzo něco objednavat z Anglie a zrovna tohle by vyšlo na 420,- včetně mé tučné provize :badgrin:
User avatar
alistaire
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 409
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: okolí Brna
Contact:

Post by alistaire »

Nojo DPH. Nicméně mám dojem že párkrát jsem dostal knihy bez DPH... ale už jsem asi rok a půl nic neobjednával...

Jinak zpravidla objednávám víc věcí najednou, a to je pak poštovné levnější, ne-li zdarma (supersaver)
Je dobré se kouknout taky na britský a německý amazon, někdy mají ceny výrazně jiné (oběma směry)
http://www.mortaigne.com - projekt Švédského regimentu z třicetileté války
Image
http://tricitka.brodec.org - diskuse zaměřená na třicetiletou válku
Post Reply