Hranice LH

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Mokohtavenotaxe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ústí nad Labem
Contact:

Post by Mokohtavenotaxe »

Joe wrote: zda se tam ten člověk vetře a nebo zda je něčí host je takřka nemožné. Proto jim to prochází. Na to, aby jsi všechny lustroval prostě na akci nemáš čas.
Zrovna na posledním srazu LH se stalo, že tam přijel nějaký nožíř s neuvěřitelnou kolekcí fantasmagoryckých kudel. Já myslel, že to je někdo od gotiků a ti si zase mysleli, že je to šílenec od nás. Až večer u piva jsme zistili, že strýčka "Balouna" nikdo nezná :badgrin:
Mimochodem znali jste někdo ty "indiány" z Brna (šeltr vedle mého). Z rozhovoru s nimi jsem se dozvěděl, že začínají, že ještě na žádné větší akci nebyli, že si na corralové (Indian corral - organizace indiánů) ještě netroufnou a že když je to tady (myšleno sraz LH) volné, tak tedy přijeli.
Odhaduji že zareagovali na nějaký ten inzerát..... ale možná se i mýlím, ví o nich někdo něco?
eye
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 89
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by eye »

Myslím, že vím o koho jde. Sice jsem na té akci nebyl, ale viděl jsem je na fotkách, které tu někdo postoval. Chodí ke mně nakupovat zboží osobně, tak je zběžně znám.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Ne, neznal. On se stal ještě jeden malér. Totiš skutečně vyšel inzerát ve Western Wordu. Taková malá záhada. Nikdo neví, kdo tam to zvadlo dal :?
Joe M.
User avatar
Mokohtavenotaxe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ústí nad Labem
Contact:

Post by Mokohtavenotaxe »

Ještě se asi patří dodat, že po stránce vybavení byli v pohodě. Tedy není to z mé strany útok proti nim. Kdyby se sami nezmínili ani by mne to nenapadlo. Ovšem to že považovali setkání za "volné" a to i v průběhu setkání, napovídá že nepůjde jenom o problém zveřejněné pozvánky...
Byli docela dost překvapení, když jsem jim v sobotu večer řekl, že je to akce pouze pro zvané a "prověřené". :-k
(nebo se pletu já?)
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

Mokohtavenotaxe wrote:Byli docela dost překvapení, když jsem jim v sobotu večer řekl, že je to akce pouze pro zvané a "prověřené". :-k
(nebo se pletu já?)
:-k mnojo, ale když se zveřejní zvadlo tady na webu, kde si ho taky může přečíst každej...?
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Raiden wrote: :-k mnojo, ale když se zveřejní zvadlo tady na webu, kde si ho taky může přečíst každej...?
Tohle bych nebral tak tragicky, sem chodí Ti, co je LH zajímá. A pokud to jsou začátečníci (a kdo není?), tak proč by neměli přijet? Na setkání LH mají příležitost získat kontakty, vidět a potkat lidi, se kterými by se těžko setkávali...

A ostatně, vždycky máte možnost mně vyhodit :biggrin:
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

Na zvadle tady bylo kdo za jaky obdobi zodpovida a s kym se domluvit na ucasti... jednoduche, proste
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

Métá?atd.): to je sice pravda, ale na druhou stranu neni vyloučený, žesem nakoukne nějakej šermíř, ten to pak řekne kamarádům... :wink:
(samozřejmě nic proti šermířům!!! Koneckonců, my se jim můžem posmívat, ale ani voni taky nejsou štěstím bez sebe, když doprostřed plechový bitvy napochoduje exot v plášti a se zaječí pacičkou na klacku, kterej trvá na tom že je čaroděj sedmý kategorie a všichni v okruhu 20 metrů jsou mrtví. To by o něj tou železou rukavicí asi "zavadil" leckdo :badgrin: )

S tim vyhozenim - možný to samozřejmě je, ale upřímně řečeno - kdybych jako elév jel na LH sraz s cílem nebýt elév, a někdo mě vyhodil kvůli tomu, že mám mundůr z dyftinu, boty s gumovou podrážku a plomby v zubech, tak by mě to asi mě to asi hodně nasralo - zvlášť v situaci, kdy nikdo neni schopnej LH jednoznačně definovat a většina se víceméně shoduje na tom, že je to každýho cesta. Takže nezbejvá než doufat, že pořadatelé budou soudný. :(

Ovšem zaznamenávám dvě roviny: jednak že se na LH akci objevěj lidi, který nikdo nezná a který si přečetli zvadlo bůvíkde, ale jsou co do výstroje košer, a druhak že přijedou lidi, který sice někdo zná, byť třeba jenom z diskuse, ale zase nejsou výstrojně na výši.
K tomu druhýmu případu se eště váže další problém a sice důvody, proč tomu tak je; myslim že je nutný rozlišovat, jestli se někdo snaží, ale má omezený možnosti (což -přiznejme si - má asi většina lidí, co maj kromě hobby taky rodiny apod.), nebo jestli k tomu přistupujou stylem - na to dlabu, bitva to neni, a na LH to stačí.
Problém je, že takový lidi na první (a mnohdy ani na druhej) pohled nepoznáš, pokud je osobně neznáš (ale zase všichni, co se znaj, se někdy museli setkat poprvé :twisted: ).

A jsme zase tam, kde jsme byli; neřešitelnej problém, pokud nechceš komis u vchodu, která by lustrovala příchozí stylem kdo seš, s kým tu seš, jaxes o tom dozvěděl, co to máš na sobě, máš pro to nějaký hodnověrný podklady?
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

to Raiden:
Já bych to fakt neřešil. Když tam přijede zbrojíř s tolkienovskýma mečema, tak si je prohlídnu, ale nekoupím(na indoše se to moc nehodí :) ). Šermíři se mu rovnou vysmějou... kšeft tam neudělá a příště nepřijede.

A když přijede někdo, kdo má zájem a není úplně košer. No a co, všichni jsme nějak začínali. Když přijedeš jako začátečník na bitvu pro lidi, tak tě všichni politujou, ale stejně vyhodí, protože se prostě nehodíš.
Na setkání LH by ti lidi měli naopak poradit co a jak...
Nebo to chápu špatně?

A ostatně, já tam taky nebyl úplně košer... a moje rodinka taky ne...
Děti a manželka měli oblečení šité na stroji, sváču jsme měli z marketu (kukuřičné placky jsem prostě nestihl), na občerstvení neindiánské křížaly v ondatří kožešině (ondatra je import do SA, takže taky mimo)....
A takhle bych mohl pokračovat dál...
Ale kdo by nemohl říct něco podobného? Když už má vše LH, tak jsi určitě při výrobě nepoužíval LH pomůcky :-) ....
Ale to bychom se zas nikdy nesešli ne?
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

Ano, přesně takhle bych tomu rozuměl. A když nejsem košer, taxe necpu na vystoupení pro lidi, ale to je zase o soudnosti jednotlivce.

Koneckonců - fantasy nože jsou pořád přijatelnější, než hokejový dresy nebo cukrová vata... :badgrin:
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

U setkání LH v tomhle musí dát jasná pravidla "pořadatel".
Pokud bude setkání otevřené návštěvníkům, tak buď stylově, nebo civil.
Po ukočení "otevírací doby" dle dohody :-)

Myslím ale, že probíráme už probrané... a aktuální to bude až v září :) , tak času dost a nechme si tohle téma v zásobě... :wink:
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

No, to zvadlo jsem dělal já a bylo tam vysloveně uvedeno, že to je jen pro zvané. Jiná věc byla, že to vyšlo ve western wordu, což je veřejný magazín a dle textu to bylo okopčeno od sud z netu, ale ta zmínka že to je pro zvané se jaksi vypařila. Zjistil jsem to až 2 dny před akcí, když mi volala Alík, jak to je. Proto jsme to nakonec nechali být.
Čili to, že na této akci byli i nepozvaný a nebo si dokonce mysleli, že to je veřejné mne nepřekvapuje. Však jim nikdo neřek ani ň :wink: Bylo nám jasné, že by jsme byli za blbce, pokud by jsme začali prudit. Spíš jsem to použil jako ukázku toho, že někdy to neovlivníš a přesto za to ručíš. To je pak dilema.
Jinak sosuhals. Mě se teď líbí jak to začali řešit na BC s tou pujčovnou. Pokud tam někdo zabloudí, tak ho hned nevyhazují, ale dají mu na výběr. Buď si půjčí hadry v pujčovně a nebo vypadne. (Ted slušněji :wink: ) Krásným příkladem byla rodinka, která si to spletla se Šiklem. Spratci si tam hned našli kámoše, otci zachutnalo pivo a matka to vyhodnotila, a když zjistila, že si mohou pronajmout i pokoj na hotelu a to vše za jak říkala desetinu ceny Šikla, už tam zůstali :badgrin:
Jinak, mě osobně nevadí, pokud někdo kdo je OK přijede. Ba ani nováčci mi nevadí - pokud vidím, že je to zajímá a příliš ten kolorit nenarušují. Jak bylo řečeno. Nějak začít musí. To se ale dá poznat.
Joe M.
User avatar
Mokohtavenotaxe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ústí nad Labem
Contact:

Post by Mokohtavenotaxe »

Métá?xestse Ohnéssese wrote:U setkání LH v tomhle musí dát jasná pravidla "pořadatel".
Pokud bude setkání otevřené návštěvníkům, tak buď stylově, nebo civil.
Po ukočení "otevírací doby" dle dohody :-)
Nejde o to jestli jsou nějaká pravidla, protože víme, že jsou. Chápu i Joua, který díky shodě okolností na nich až zas tak moc nebazíroval.
Co mne ale zajímá je otázka "kontroly" (presentace?) skutečných účastníků. Bylo něco takového v plánu?
Popravdě, já očekával že při bráně Fort Beaver bude vartovat nějaký ten koloniální vojáček a odškrtávat si prezenčku dle přihlášených, řešit problémy, přidělovat placy pro stany........ 8-[
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Mokohtavenotaxe wrote:Popravdě, já očekával že při bráně Fort Beaver bude vartovat nějaký ten koloniální vojáček a odškrtávat si prezenčku dle přihlášených, řešit problémy, přidělovat placy pro stany........ 8-[
Jo, tak nějak jsem to čekal taky a proto jsem chtěl přijet s dětmi v civilu.
Myslím ale, že absence "kontroly" nic nezkazila, možná naopak :-)
Nu, uvidíme, jak to za rok pojme partička kolem uctívače kořenové zeleniny :mrgreen:
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Viktorie »

Za partu kolem "uctívače kořenové zeleniny" (krásné, krásné, krásné!) mohu slíbit, že Malešov se hlídá (a brání) proti nezvaným hostům výrazně jednodušeji - kdo vstoupí přes bránu, bude zadrženou mou drzou černou tlamou, než si ho převezme někdo z organizátorů (nebo Wothanovic mladej, kterej nám tam čas od času dělá vrátnýho :) ).
Ne tak vážně - příští rok, si od vás vyžádáme velmi jednoduché jmenné seznamy a podle nich se odškrtá. Kdo není řádně pozván/přihlášen bude odeslán mimo areál tvrze. (pokud se samozřejmě lidsky na místě nedomluvíme jinak...)
Raidene: myslím, že je zcela v pořádku odeslat domů někoho, kdo nerozumí jasně psané pozvánce.
Viktorie
Post Reply