nalez z ilegalniho vykopu

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

Bobr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 341
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Bobr »

Chybi komercni tlak na vykon a obavam seto navykonu odrazi
Ósnjallur mađur
hyggst munu ey lifa,
ef hann viđ víg varast;
en elli gefur
honum engi friđ,
ţótt honum geirar gefi.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

no, ale pokud je na hovno management tak se nedivim ze tam toleruje lidi jako byla tahle zenska, jinak ale absolutne nechapu, kdyz dneska skoly chrli samy muzejniky, historiky a archeology kde se tyhle typy uchyti... dyt uz jen konkurence na trhu prace by mela ty spatny odsunout do druhy linie... ale zas je fakt ze ne kazdej co to vystuduje to jde delat...
frenk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 317
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by frenk »

Ano samozřejmě je to o lidech...A co mají ty lidi dělat...Ryba smrdí od hlavy, to je známá pravda. A že důchodci blokují místa pro mladé schopné lidi je pravda druhá. Tak je to ale všude, i v některých komerčních firmách, s tim rozdílem, že tam ti přidají prachy za nějakou aktivitu(resp. můžou ti je přidat), kdežto tady bývá aktivita většinou nežádoucí. A neboj se že tvoje daně můj plat moc zatíží, středoškolák co hrdinně brání naši vlast si vydělá pomalu 3 krát tolik.
Nestojím o žádný soucit, ale tyhle kecy od stolu mě dokažou n.....
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Post by Rab »

Není muzeum jako muzeum - Frenku, to jste na tom ale dost špatně, ovšem je to vina jedině vašeho vedení a taky trochu i vás, že si to nedokážete vydupat (myslím tu techniku apod.). Muzejníky by šlo porovnávat s komerčními firmami, kdyby nebyli platově tak strašně podhodnocení. To platí všude - jestli chci kvalitní lidi, musím je kvalitně zaplatit, v opačném případě zůstávají v muzeích jen dvě skupiny lidí - ti, které to opravdu baví, ovšem berou to více jako koníček než jako práci založenou na výkonu, a ti, kteří by se jinde neuchytili a tak jsou rádi i za to málo...
User avatar
Jura
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 357
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Jura »

nemluvě o tom, že dle vládního usnesení bla bla o snižování státních zaměstnanců se redukují stavy muzejních pracovníků a v souvislosti se státní kasou krátí i rozpočty.....a programy ISO a granty to nezachrání
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Pěkný článek měl Douglas Adams o Amazon.com...přišlo mu nelogické, že si sice může vybrat z portfolia produktů, ale nabízející neví, pro co si tam přišel a třeba to nesehnal. Tak jim napsal - a už to jde!

A to samé u vás. Kdybyste opravdu chtěli mít zpětnou vazbu, uděláte si dva dotazníky, a sice "co vám v muzeu chybí" a "co vám na našich stránkách chybí", kde vložíte seznam připomínek, co vás napadnou, že by možná někdo ocenil. Tím se vám zlepší služby, zvýší návštěvnost, vstupné, obliba...a to přece chcete. Zjistíte, že lidem v muzeu chybí třeba možnost si sáhnout na suroviny, např kožešinu, látku, atd., že by chtěli oblečené figuríny, třeba budete překvapeni, kolik z nich ocení nálezové okolnosti, upomínkové předměty v pokladně...

Zkrátka nemáte zpětnou vazbu na prodej sama sebe, a co je horší, je vám to buřt a nic pro to neděláte, a co je nejhorší - ještě za to nadáváte těm, co na to upozorňují a snaží se svými nápady pomoct.

Typický příklad byla výstava v HK "Na cestě k městu", kde zcela zjevně chyběl katalog s fotografiemi, popisy a tak. Byly tam desítky lidí, co se té době věnují jako šermíři nebo OHaři...a každý by si ho rád koupil a nalil tím muzeu nějaké peníze. Nemohl. Být to soukromá firma, už někomu píšu výpověď.

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Jo a to, co vám radíme, je laciné! Proč neprodáváte výsledky své práce? Proč ignorujete šermíře a OHaře, což jsou nadšenci, kteří by vám pomohli už jen tím, že se angažují? Proč se muzea nepředhánějí, aby měly svůj banner na stránkách ceskyserm, livinghistory, scherm? To jsou tisíce lidí se zájmem o historii, které takto oslovíte prakticky zadarmo!

Muzea jsou schopna zafinancovat i nákladný projekt, ale neumí se prodat. To, co vám tady píšu, jsou věci a rady, za které se normálně platí. Na to je ve firmě např. člověk, který ty nápady plodí, nebo je na to outsourcing. Tady se najde spousta lidí, kteří vám poradí a pomohou z dobré vůle, ale místo, abyste je požádali, čekáte, až to udělají sami, a pak jim nadáváte, jak vás od stolu serou. Přitom to jsou lidé, kteří tomu marketingu a PR rozumí více, než vy, protože v tom třeba dělají...

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Hele Kaine v klidu :wink:

Frenk za to nemůže a ani sám nic neprosadí, ale může jen naťuknout. Pokud to chcete tady mít jako soubor bolístek a rad, tak je to v pořádku, ale takhle mi to přijde, že Frenk je zahnaný do kouta. A bránit se musí...
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Hmm, Frenk ví, jak to myslím, známe se asi 10 let :-) Ví, že moje lamentace není rytí do něj osobně, ale do špatného systému. A ten jde změnit. A co si budeme povídat, přestože tady se brání, je to novátor a bylo by třena víc takových:-)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

ach Kaine, Kaine...

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Kaine, to vypadá, že z Tebe mluví mladická nerozvážnost...
Kdo někdy pracoval ve státní sféře ví, že pokud jseš příliš aktivní, většinou jseš odejit...
Pokud všichni pracují mizerně, mohou všichni vykazovat podobné výsledky a poklepávat se po ramenou. Jak ale někdo začne být aktivní, hned je na ostatní víc vidět... No a tak je jednodušší ho prostě odstranit... Holt v soukromé firmě se sledují výsledky, ve státní správě kamárdšofty a partajnictví, je to smutný, ale je to tak...
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

V soukromé sféře jsem pracoval tři roky, ve správě pracuji teď...a nerozvážný někdy jsem, ale mladicky, to už je spíš lichotka:-) Ale mám pocit, žes to nemyslel tak, že je můj názor špatný, jako spíše přehnaně idealistický:-)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Kain wrote:Ale mám pocit, žes to nemyslel tak, že je můj názor špatný, jako spíše přehnaně idealistický:-)
Jo jo :) přesně tak.
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Kain wrote:moje lamentace není rytí do něj osobně, ale do špatného systému. A ten jde změnit.
Tak abych Ti udělal radost, poslal jsem mail s připomínkami pořadatelům výstavy, na které jsme byli posledně... ](*,)
Doufám, že jsem Ti udělal radost :-k
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Udělal :) =D> . Já mám zase schůzku s člověkěm z Muzea HK. Musím mu vysvětlit svůj světonázor a pak mi říkejte Marvine:-)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Kain wrote:Udělal :) =D> . Já mám zase schůzku s člověkěm z Muzea HK. Musím mu vysvětlit svůj světonázor a pak mi říkejte Marvine:-)
Vem si tu svoji přilbici, budeš jí potřebovat :twisted:
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Post Reply