2.ročník srazu LH

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno

Post by Spící Medvěd »

Kain wrote:Děkuju, sice mi ten Nymburk bohužel nevyjde, ale třeba něco jiného, napsali jste mi 4 akce. Ta Třebeš je ale část Hradce, není to třeba v Třebechovicích?
Nee, je to Třebeš.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

Ne, je to v HK v Třebeši na střelnici - ale jsou to jen střelby, žádné táboření.
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

I tak mě to zajímá. Tábor máme taky, křesadlovky ne:-) Kdysi jsem hltal westerny a "trapperky", Davy Crockett a Jim Bowie byli mí oblíbeci...dokonce jsem střílel z pušky, pistole atd. Z pistole jsem přešel na pušku, z pušky na kuši...dal se k šermu...a je o jednoho potenciálního trappera méně. Ale rád se podívám:-)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

U mne to bylo obráceně - od hradů do lesů :badgrin: Ostatně mnozí kombojové u nás jsou bývalí zakladatelé prvních šermířských spolků. A už jsem tu i psal - jsou zákeřní, neboť někteří se živili i jako profi kaskadéři a to i v cizině, čili šerm jim není vůbec cizí.
Jinak děkuji za chválu - to já zase tak spokojen na 100% nebyl - je toho hodně co vylepšovat.
Joe M.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

no skoda toho divnyho pana co tam prodaval ty zbrane... ten pseudo kostym co mel na sobe byl snad horsi nez kdyby byl v civilu... ale zas jestli to nekde vyslo v tom casopise... tyhle lidi se tam proste nacpou
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno

Post by Spící Medvěd »

abaddon wrote:no skoda toho divnyho pana co tam prodaval ty zbrane... ten pseudo kostym co mel na sobe byl snad horsi nez kdyby byl v civilu... ale zas jestli to nekde vyslo v tom casopise... tyhle lidi se tam proste nacpou
Jo, to máš pravdu. Když on je takovej zvláštní a co jsem zjistil, dokonce i přesvědčenej, že to co vyrábí jsou funkční zbraně podle dobových nákrasů a fotek. Ale jinak, jeden mečík prodal, tý holčině , co tam měla stánek :wink:
Martin
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 294
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Český Brod

Post by Martin »

No, ten podivín v plášti mi přišel tak absurdní, že jsem ho zcela ignoroval. Taková návštěva z kosmu. Ani jsem si nevšiml, že ty hrůzy prodával. Příště bych navrhoval provedení odchytu podobných individuí.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

Co to čtu, na srazu byli i "trhovci"? :shock:
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Jo byli! Neznám je a ani nemám páru, jak se o tom dozvěděli :? Ono aby bylo jasno, tuším..... :? Např. ve Western Wordu vyšlo zvadlo a je záhadou, kdo ho tam dal - já ne!!! A tam nebylo omezení LH vůbec uvedeno. Proto se tam objevili dokonce i tepláci - naštěstí jen pár a rychle vyšuměli. Bylo by jich tam asi víc nebýt Alíka, kterému volali a ta je odpálkovala.
Ta holčina tam aspoň pár použitelných věcí měla, tak že mne až tak neštvala a měla to alespoň trochu do historična pojaté, ale ten nožíř to bylo nějaké fantazi či co :shock: :)
Průser je, že člověk neví, jak se má zachovat. Já vím prd, jestli to není nějaký známej někoho ze šermu a zda to jsou blbosti (i když jsem to tušil) a nebo LH. Navíc akce byla prohlášena za veřejnou i když nebyla. Když jsme si s Wotanem a spol ujasnili kolik bije, už tam byli nakýblovaný několik hodin.
Mimochodem k obchodu se nestavím negativně, pokud to ale jsou věci které se nám skutečně hodí - čili LH! Což ale znamená, že to musí být zase někdo od nás že :wink:
Joe M.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

No, od nás? Kdyby tam byl Marvan, vyšlo by to skoro nastejno. :-) Upřímně, jeho fantazii, kterou uplatňuje v řemesle i v kostýmu, někdy taky těžko vydýchávám.
Jinak nemám nic proti, jen mě to překvapilo. Každopádně to vede k zamyšlení do budoucna takové "obchodníky" třeba "autorizovat".
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Obchodníci: připomělo mi to, jak jsem jednomu obchodníkovi nebyl schopen vysvětlit, že jeho dřevěné meče a chlupáči na gumě, nejsou vhodný prodejní sortiment na slovanskou akci. Prostě dřevo a imitace chlupů - to je hotová historie.

Trvalo mi 10 minut, než jsem to duševně nevydržel a poslal ho někam.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

presne jak pise Vitous, je to pouceni pro pristi rocniky a dalsi skupiny ze i pripadny obchodnik by mel byt nekym "autorizovan" ... jinak mi samozrejme nevadi...
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Já takhle odmítal letos moc pěknou slečnu s cukrovou vatou...nerad, ale holt co se dá dělat :wink:
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

no, mela tam sebou pritele, takze na zadny dalsi nabidky nez na vatu nedoslo ;-)
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Ta holčina byla od Tradiconu, oni mi nějak krátce před akcí volali jestli by mohli přivézt nějaký věci na prodej (počítám že se to dozvěděli tady nebo někde z toho tisku) a jestli by to nevadilo a já jsem si je pamatoval z jarní stylové akce Skjaldborgu, kde měli vysloveně jen některé vybrané použitelné věci věci z vlny a ze dřeva, rozložené prostě na zemi. Tak jsem jim řekl, že by to snad nemuselo vadit, že některý ty věci co nabízejí by se určitě daly i mezi lidmi co dělají Lh udat, ale že to přímo my nepořádáme. Už jsem pak neměl bohužel čas to napsat vám a vypadá to, že přímo s vámi pak už asi nemluvili ne? Trochu mně mrzí že to pojali tak stánkovitě, ale myslím že proti tomu "nožíři" to bylo krapet někde jinde. Čili tohle bude tak trochu i moje máslo na hlavě a dodatečně se za to pořadatelům omlouvám.
Last edited by Wothan on Mon 25. Sep, 2006 18:09, edited 1 time in total.