Zbroje vrcholného středověku.

Vojenství a vše co s tím souvisí

Moderators: Maršálek, Bestian, Heinrich von Rheinhausen

User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové

Post by Maršálek »

látka je obyč tužší plátno, jenom má pěkný potisk. Po cca 3 letech je ovšem krzno na mnoha místech odřené od kroužků, je to holt spotřební zboží :wink:
Ich dien!
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto

Post by Ronšperk »

Zrovna mám to cedo s překresem toho náhrobku doma, ale pokud nezapomenu tak si jej přinesu a pošlu to tobě a Müschovi, aby ji dal sem.
Honor supra Vitam! Image
melandr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 155
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha-Zapad

Post by melandr »

radar wrote:
Ronšperk wrote:Zrovna mám to cedo s překresem toho náhrobku doma, ale pokud nezapomenu tak si jej přinesu a pošlu to tobě a Müschovi, aby ji dal sem.
to jsiou ty nahrobky, co, co jsi mi slibil. Snaz se snaz, neb ja ted mam takove veci, ze jeste rad budes prispivat, i kdyz nejsme Tvuj panos!!! :twisted:
nemuzes to dat na internet ? misto bych poskytl ... kdyztak mi posli PM ...
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto

Post by Ronšperk »

Pokud na to nezapomenu zítra vezmu ty CD sebou a případně to pošlu, nebo dle někoho instrukcí dám někam na web. :)
Kunášku, velmi mne zajímá co jest tou věcí, kterou považuješ za tak cenou, že bych i já byl ochoten za to zaplatit. Možná mne přeci jen přesvědčíš :badgrin:
Honor supra Vitam! Image
melandr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 155
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha-Zapad

Post by melandr »

tak jsem nauploadoval obrazky od ronsperka jsou na www.melandr.info/img a kliknete si na ronsperk nahrobky
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

mi to šlape jak má, zkus přímo tenhle link:
http://www.melandr.info/img/index.php?i ... k-nahrobky
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

není zač :wink:
Vlad
Nováček
Nováček
Posts: 15
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Severní sudety - okolo Žitavské cesty

Post by Vlad »

Pruser wrote:Image
Krása :shock: z jaký látky je to šitý?
a jak pak to pereš po procení .?? :-)
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové

Post by Maršálek »

neperu ji, propocenou prošívanici prostě suším na slunci :biggrin:
a jestli zněla otázka co proboha s tím železem na prošívanici, když je potřeba něco opravit, pak odpověď zní: v nejhorším odpárat a pak kroužkové pletivo znovu našít :biggrin: jen pro představu, ta prošívanice má i s kroužkovým pletivem 5 kg
Ich dien!
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

A co když ti to na tom zrezaví? :wink:
User avatar
Opat
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 190
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové - Olomouc

Post by Opat »

Když to zrezaví, tak to pán buďto nechá přeplést nebo to VELKOMYSLNĚ předhodí družiníkům... Za což bychom se s Kunáškem tímto přimlouvali... :-) Já ovšem to krzno nechodím polejvat... To jíní... :-)))
Vlad
Nováček
Nováček
Posts: 15
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Severní sudety - okolo Žitavské cesty

Post by Vlad »

Wothan wrote:No aby mohla plsť fungovat jako nosný prvek, musí být za a) přiměřeně silná a za b) všechno co k tomu připojíš k tomu musí být buď přišito (dratví, koženým řemínkem aj.) nebo, pokud chceš nýtovat to buď musí procházet nějakou velmi velkou podložkou z kovu či kůže, případně to musí být prostě celé podšité kůží a to už je lepší to nýtovat na kvalitní kůži a tou plstí to jen z dekorativních důvodů (popřípadě jako vyměkčení nebo ochranu hlav nýtů na vnitřní straně kabátce) podšít s tím že na krajích bude přečnívat. Doporučuji jí ale po obvodu obšít. Plsť není tkanina, takže se nebude párat, ale pokud se to namočí, ztrácí to pevnost a není-li to prošité může se to snadno někde drbnout.
.. jen jsem se chtěl zeptat o jaké plsti je řeč ...mám představu plsti = filc, ale asi to je má špatná představa, a je možné že by to mohl být odpovídající materiál pro kabátec s "destičkama" .. ?
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Plsť v podstatě filc je, ovšem dnes se vyrábí samozřejmě kromě plsti/filcu čistě vlněného i směs s různým poměrem uměliny, čili chce to hledat, pátrat, shánět.
Průser
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 218
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Královské město Velvary

Post by Průser »

Pokud byste měli někdo zájem o ručně vyráběnou 100% vlněnou plst, koukněte se na stánky www.vexator.be Chcete li ušetřit pár korun napište přímo výrobci jb@hnt.pl Já moc Polsky neumim takže si nejsem jistej jestli ta holka co jí patří mail vyrábí i vlnu nebo jen plst každopádne se s ní dá smlouvat. Já od ní na Grünwaldu koupil krásnou červenou vlnu za 23 zlotých metr.
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové

Post by Maršálek »

asi jsem zcela nepochopil otázku, ptáš se na odkaz na spodní prošívanici s našitými kroužky?
Ich dien!