Granty?

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Mokohtavenotaxe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ústí nad Labem

Post by Mokohtavenotaxe »

Neříkám, že nemáš pravdu a že by se to nedalo i využít. Jen upozorňuji, že právě WI-CZ bylo založeno prakticky za tím samým účelem. A ztroskotává to právě na té osobní linii. Ani WI-CZ ani LH asociace by nebyla tak velká aby to nebylo i o osobních kontaktech a následně vztazích. Takže z hlediska člena IC ten proces rozhodování (a případného setrvání) vidím nejen v tom co nám to dá, ale i také co máme s těmi dalšími společného!
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

BRUM: Tak to se musím omluvit, ale skutečně jsem si myslel, že jste vlastně tím FMD :? Aniž bych se chtěl kohokoliv dotknout (čili nemyslím to politicky), tak pro mne Skauti apod. vždy byli pohrobky či spíše nástupcí po Pionýrech či SSM :twisted: přesněji státem řízené či alespoň preferované organizace. Opoměl jsem, že stát se již 16 let snaží zbavit jakékoliv odpovědnosti, jak jak jsem z Tvého příspěvku, o jehož pravdivosti nepochybuji, pochopil, už se mu to docela alespoň v oblasti práce s mláděží povedlo. Já to moc nesledoval, ač paradoxně mám hodně známých v řadě uvdených spolcích :roll: tak že docela čumím :shock:
O tom, že se ten majetek SSM tuneluje a tuneloval, to bylo obceně známo. Věděl jsem ale i to, že konkrétně svého času (pravda ale je, že jde o informaci cca 12 let starou!!!) z tohoto majetku čerpali Skauti a LLM - to vím na beton přímo od činovníků těchto organizací. Proto jsem si myslel, že to pokračuje a zapoměl jsem, že ono už asi nebude z čeho čerpat že :wink:
Joe M.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Jinak spátky k tématu. Akičita to popsal dost přesně - proto u mne ten skepticizmus :badgrin: a navíc, já osobně se tam právě docela hodně smažil to nějak zvrátit. Ono to narazilo na víc věcí. Např. na komerční zájmy a z nich plynoucí obavy z vyfouknutí kšeftů. Neochota příspusobovat svůj program spolkovým věcem. Přesněji, preferování svých, často lokálních zájmů stůj co stůj. (ať se přispůsobí ti druzí, proč zrovna My) apod.!
Nebo jinak. U Vás (ČRDM) krom zájmů lobby apod., máte jednotící prvek, a tím je "Práce s mláděží"!!! Tedy alespoň se mi to tak zdá. Rozdíl tedy je ve způsobu, ale cíl je de fakto stejný. Čili pojetí je různé, ale cíl stejný. U spolků LH je to přesně naopak. Pojetí je stejné, ale cíle rozdílné, a to je to, co se obávám může být problém.
Druhý problém vidím v počtu. Kolik může v ČR operovat spolků s náplní LH? A hlavně, jak jsou početné? Co já zaregistroval, tak jde oparty o cca 10-30 lidech. Čili kladu si otázku, kolik nás ohařů vůbec je? A obávám se, že by jsme možná tisícovku nepřekročili (a to si možná fandím).
Poslední věc je, a už jsem to tu několikrát zmiňovcal - ochotní činovníci :? a na toto jsme dojeli i ve WI. Přesněji, ochota funkcionářů byla a je u těchto spolků silně omezena. Jakmile se věc netýká přímo jejich hobby, tak se ochota dělat něco nezištně velmi rychle vytrácí :( I sebevolnější spolek potřebuje ochotné jednatele a to je problém. Navíc by to museli být lidi, kteří by měli slušný přehled o tom, co se v takovém spolku děje. A to by právě u LH bylo dost nechci říct problém, ale náročným požadavkem.
Ale abych nevypadal jako rypna. Také vím, že když se chce, jde všechno!!! Jenže, bude se chtít???
Joe M.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

Joe wrote: Druhý problém vidím v počtu. Kolik může v ČR operovat spolků s náplní LH? A hlavně, jak jsou početné? Co já zaregistroval, tak jde oparty o cca 10-30 lidech. Čili kladu si otázku, kolik nás ohařů vůbec je? A obávám se, že by jsme možná tisícovku nepřekročili (a to si možná fandím).
Podle me jde o to na jake jsou urovni.... tech op[ravdu dobrych bude par..prumernych vic atd....
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

abaddon: tak nějak přesně toto mám na mysli. Ono dokonce bych si odvážil tvrdit, že u nás nestačí dělit na podprůněr, průměr a nadprůměr, protože i zde jsou rozdíly :wink: pokud bych to vyjádřil matematicky, tak ti jo dobří se pohybují někde mezi 70-100% a pro toho, kdo to dělá na 90% (na 100% to nemůže dělat nikdo :wink: ) už může být nepřijatelný ten, kdo to dělá na 80ti % úrovni. Čili jak a kdo by stanovil tu úroveň? Možná ale na to jdeme blbě :? Možná by takový spolek měl být mnohem liberálnější (čím víc, tím totiš lépe v boji s úřednickým šimlem). Čili možná by se takový spolek neměl úrovní hobby vůbec zabývat (což mě osobně ale jde proti srsti - čili otákou zde pak je, zda se nad to budeme umět povznést a brát to vyloženě pragmaticky) ?
Jinak jak píšeš, na té tzv. úrovni (cca 70% a výše) se obávám bude těch spolků skutečně velmi málo :| Sakumprásk odhadují že to bude a to ve všech stylech a směrech okolo 500-600 lidí :?
Joe M.
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Joe: Je zbytečné uvažovat o úrovni jednotlivých lidí, co se pokouší o LH...

Jednotící prvky bych viděl ... viz můj předchozí příspěvek.

A to je to zásadní. Buď chceš ty problémy řešit, nebo ne. Pokud je budeš chtít řešit v nějaké asociaci LH spolků, půjde to asi lépe, než když to budeš řešit sám.

A pokud budeš řešit boj s úředním molochem, problematiku dotací, grantů, sponzorských darů atd. Tak je Ti úplně jedno, jestli má ten indián se kterým o tom debatuješ bederku ze 100% bavlny, nebo tam má 5% příměsí non LH látek.

Nemluvě o tom, že u lidí dělajících Tobě nepříbuzné období to prostě nepoznáš... je mandlový štít košer pro bitvu u Hastingsu nebo ne??? Poznáš to? Posoudíš to?

O to přeci vůbec nejde. Jde o to, že všichni řešíme podobné problémy... motivace členů LH spolků, prachy na provoz organizací, legislativa s tábory, workshopy, rekonstrukcemi bitev....
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Vpodstatě jsem to napsal v předešlém příspěvku - já s tím co píšeš plně souhlasím!!! Jenže je zde namístě se pak ještě bavit o LH spolcích? Rozuměj, ono totiš není zcela jasné, od kud je to jen divadlo a od kud už by se to mohlo považovat za LH. Jenže, jak jsem psal (a nakonec i TY), tím by se asi fakt takový spolek neměl zabývat. Jenže pak by jsme se možná spíše měli bavit o spolku vyznavačů historie všech forem :?
Ale aby bylo jasno - já tím nechci naznačit jako že by jsme to měli zabalit, jen předem upozorňuji na to, čemu se bude muset čelit a jaké otázky si budeme muset případně vyjasnit.
Ono je totiš problémem i to, že ti, co se hlásí k LH se vesměs považují za jakousi první ligu, a moc se jim nechce kamarádit s tou druhou a nebo dokonce třetí :? Nebo jinak, mnohdy třetí liga se na venek tváří jako první a ta první má pak (celkem oprávněně) pocit, že jim dělají ostudu, a to je asi hlavní problém. Snaží se od takových spolků distatncovat a najednou by s nimi byli v jedné organizaci - i když sebevolnější. A to se obávám bude mnohým LH docela zajídat. Známe své ovečky, tak že si to umíme předem spočítat. Jenže aby to mělo smys, tak bez nich to asi nepůjde :? Čili já bych byl PRO, ale mám obavu, že členská základna by pro být nemusela.
Nebo jiný problém. Není to tak dlouho, co se tu do nás jeden strefoval, že sruby hizdíme Českou krajinu :twisted:
Další probém známe z WI. Ne všichni v naší oprganizaci dělají LH (a ani to o sobě netvrdí!!!). Třeba u rodeí se ustálila pravidla až někdy kolem roku 1930 a není to jen věc historie, ale tvrdá součastnost, která se stále rozvíjí. (oblečení třeba je rozhodně stylové, ale už není díky střihům a materiálům dobové). U šermířů by to byla pak asi otázka tzv. dřeváren či zcénického šermu a nebo tý fantasi či jak se tomu říká. U Indiánů je to podobné s Pow Wow, atd.
Máš ale pravdu v tom, že možná příliš moc kecám o problémech a chybí tu opak, čili ne proč to nedělat, ale jak to udělat. Tady je myslím na místě si o tom pokecat třeba na tom setkání LH spolků a to co tu píšu uvádím proto, aby se předem počítalo s argumenty, které tam pravděpodobně padnou, tak ať máme čas si to promyslet :wink: Můj osobní názor je, že by to takový spolek chtělo jako kaza drbání, jinak se z fleku nehneme, protože je jasné, že možnosti malých klubů jsou limitované.
Joe M.
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

to JOE: Přiznám se, že mi tu nejvíc chybí příspěvky od ostatních zúčastněných... Zatím se tu hlavně vyjadřovali členové TC, párkrát abaddon, Akičita (člen IC) a já jako nezařazený :mrgreen: (vážně, toho času neregistrován nikde...).
Ale nikdo ze středověku a starověku... což mi přijde jako zásadní... Přeci jen nás "američanů" moc není.

A jestli se nepletu, tak pokusy "američanů" s WIC skončili fiaskem... ale do toho nevidím, takže se nehádám...
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

WI funguje! Ale ne tak, jak bych si ne jen já představoval. Poskytuje jen základní servis a spíš to slouží jen k výměně názorů a skušeností, než k nějakému vyššímu cíli. Ten problém je v tom, že to většině (tj.koňákům) asi vyhovuje :?
Ale jinak OK a souhlas.
Joe M.