Johanite 1275-1340

Duchovno, víra, věda, umění

Moderators: Maršálek, Bestian, Heinrich von Rheinhausen

User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

No toho o to vůbec strach nemám :badgrin:
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Heinrich von Rheinhausen
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 515
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Heinrich von Rheinhausen »

Presne tak...do nas nebude kerovat zadnej blaznivej templar. :wink:
fra Heinrich von Rheinhausen Zemský mistr Řádu svatého Jana Jeruzalemského
Průser
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 218
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Královské město Velvary

Post by Průser »

Tak sem o tom tak prěmýšlěl nechtěli byste žebráka, kriminálníka, částečnýho mrzáka a okradače mrtvol? To bych snad zvládnul :badgrin: Když mi neuseknete ruku tak bych vám pomoh s budováním Johanitskýho plebsu :wink:
melandr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 155
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha-Zapad

Post by melandr »

Pruser wrote:Tak sem o tom tak prěmýšlěl nechtěli byste žebráka, kriminálníka, částečnýho mrzáka a okradače mrtvol? To bych snad zvládnul :badgrin: Když mi neuseknete ruku tak bych vám pomoh s budováním Johanitskýho plebsu :wink:
zdravicko :) plebs ja rad aspon nekdo bude taky podemnou :badgrin:
Průser
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 218
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Královské město Velvary

Post by Průser »

Jáchym: pošli mi pls. stanovy na
Last edited by Průser on Thu 22. Mar, 2018 15:00, edited 1 time in total.
User avatar
Heinrich von Rheinhausen
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 515
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Heinrich von Rheinhausen »

Pruser wrote:Tak sem o tom tak prěmýšlěl nechtěli byste žebráka, kriminálníka, částečnýho mrzáka a okradače mrtvol? To bych snad zvládnul :badgrin: Když mi neuseknete ruku tak bych vám pomoh s budováním Johanitskýho plebsu :wink:
O zebrotu nestojime. S tim si vystacime sami. :wink: Ale mohl by jsi si poridit na Johanitu civilni vybaveni a pridat se do rad naseho klerikatu. V soucasne dobe by mel tusim citat jednoho Prevora, dva kneze a jednu radovou sestru. Mnich by se vzdycky hodil.
Problem trosku vidim v tom, kdyz takovou funkci budou zastavat normalne sermijici lide. Pak bude obcas nutne dochazet ke konflikzu situaci, protoze na jedne starne bude kuprikladu Johanitska akce v prekrytu s jinou akci a v tu chvili, si myslim, ze takovy sermujici clovek radeji pojede na onu cizi akci aby si zabouchal, nez aby jel s nami, kde by delal jen "obycejneho" mnicha.
fra Heinrich von Rheinhausen Zemský mistr Řádu svatého Jana Jeruzalemského
User avatar
Heinrich von Rheinhausen
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 515
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Heinrich von Rheinhausen »

Pruser wrote:Jáchym: pošli mi pls. stanovy na: srbpetr@seznam.cz
No za prve jeste nejsou uplne finalne hotove a za druhe by jsi nejspis musel k nam. :wink: To vis...takove stanovy, to je interni zalezitost. Zatim je jeste nevideli ani vsichni clenove. :wink:
fra Heinrich von Rheinhausen Zemský mistr Řádu svatého Jana Jeruzalemského
Ozzy
Nováček
Nováček
Posts: 35
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jevicko/Olomouc/Praha
Contact:

Re: vstup do radu

Post by Ozzy »

radar wrote:Jinak tem, na nez jsem mel kontakt, jsem zaslal mail s nejakym vycucem informaci o vybaveni - je to vzato z prislusneho ospreye a prelozeno z textu (neb text a popis obrazku se trochu lisi...)
Mohl bys mi ten mail preposlat? treba sem: martin.chlebek[zavinac]gmail.com Dik... ^_^
Ozzy
Nováček
Nováček
Posts: 35
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jevicko/Olomouc/Praha
Contact:

Post by Ozzy »

ad rivalita Templaru a Johanitu:
Ronšperk wrote:Ale od kronikářů máme i záznami jak stáli v poli bok po boku, bojovali a umírali společně. Asi záleželo na okolnostech. Přeci jen se bavíme o téměř dvou stoletích soužití.
K tomu bych jenom dodal, ze pokud si dobre pamatuji, tak ve stanovach Templaru dokonce bylo, ze pokud templar v boji ztratil zbytek sve jednotky, mel se pripojit k jine (templarske), ci se uchylit pod kohortu jineho radu (tedy johanitu ci nem. rytiru... ci nektereho jineho mensiho radu, jez tehdy pusobily...)

jeste takovej dotaz... ty Ospreye k Johanitum mate v papirove podobe nebo elektronicke? ja je mam v elektronicke, ale uvazuji, ze kdybych do johanitu sel (jako ze asi ano), ze bych si je i koupil v papiru...
melandr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 155
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha-Zapad

Post by melandr »

ja je mam v elektronicke podobe ...
Ozzy
Nováček
Nováček
Posts: 35
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jevicko/Olomouc/Praha
Contact:

Post by Ozzy »

radar wrote:...mela by vyjit v cestine kniha Berthold Waldstein-Wartenberg: Die Vasallen Christi - Kulturgeschichte des Johanniterordens im Mittelalter; Böhlau Verlag, Wien 1988. o dalsich budu informovat
jo, na tudle knizku uz se taky tesim... bohumzel ale byla avizovana uz na konec roku 2005 a stale nic... kdyz jsem do Academie psal, na kdy tedy planuji jeji vydani, zadna odpoved neprisla... Y_Y
Průser
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 218
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Královské město Velvary

Post by Průser »

Jachym Hrabec wrote:
Pruser wrote:Jáchym: pošli mi pls. stanovy na: srbpetr@seznam.cz
No za prve jeste nejsou uplne finalne hotove a za druhe by jsi nejspis musel k nam. :wink: To vis...takove stanovy, to je interni zalezitost. Zatim je jeste nevideli ani vsichni clenove. :wink:
No že by byly stanovy interní záležitost se mi zas tak nezdá. Myslim že by si je měl každej zájemce o projekt nejdřív přečíst a na jejich základě se rozhodnout zda se chce nebo nechce projektu zúčastnit. Ale jak myslíš ty si šéf...
User avatar
Heinrich von Rheinhausen
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 515
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Heinrich von Rheinhausen »

Pruser wrote:No že by byly stanovy interní záležitost se mi zas tak nezdá. Myslim že by si je měl každej zájemce o projekt nejdřív přečíst a na jejich základě se rozhodnout zda se chce nebo nechce projektu zúčastnit. Ale jak myslíš ty si šéf...
No to je jasny. Plne s tebou souhlasim. Vsak jsem taky psal, ze pak budou na netu. Ale nechci je sirit, kdyz jeste nejsou definitivni. Protoze pak se treba muze stat, ze se clovek rozhodne na zaklade treti verze stanov, ze do toho pujde a najednou prd, dostane pod nos verzi 6 kde to bude uplne predelane. Takhle jsem to myslel, ze je nechci sirit v nedodelane podobe.
Last edited by Heinrich von Rheinhausen on Thu 25. May, 2006 18:04, edited 1 time in total.
fra Heinrich von Rheinhausen Zemský mistr Řádu svatého Jana Jeruzalemského
User avatar
Heinrich von Rheinhausen
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 515
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Heinrich von Rheinhausen »

Ozzy wrote:K tomu bych jenom dodal, ze pokud si dobre pamatuji, tak ve stanovach Templaru dokonce bylo, ze pokud templar v boji ztratil zbytek sve jednotky, mel se pripojit k jine (templarske), ci se uchylit pod kohortu jineho radu (tedy johanitu ci nem. rytiru... ci nektereho jineho mensiho radu, jez tehdy pusobily...)

jeste takovej dotaz... ty Ospreye k Johanitum mate v papirove podobe nebo elektronicke? ja je mam v elektronicke, ale uvazuji, ze kdybych do johanitu sel (jako ze asi ano), ze bych si je i koupil v papiru...

To ohledne templaru je pravda. Po jejich zruseni v roce 1312 v nekterych zemich templari houfne prechazeli k johanitum, nebo vznikali nove rady. To hlavne ve Spanelsku a Portugalsku.

Ja mam ty Ospreye v anglicke papirove podobe. Radar je ma v nemecke papirove podobe. A Melandr je ma v elektronicke podobe. Racej si vybrat vasnosto. :wink:

Jestli se rozhodnes k nam pridat, tak uz si rovnou pockej na stanovy, ktere finalizujeme. Pak si je procti a rozhodni se. Neni to jen o cervenem varkoci.
Last edited by Heinrich von Rheinhausen on Thu 25. May, 2006 17:53, edited 1 time in total.
fra Heinrich von Rheinhausen Zemský mistr Řádu svatého Jana Jeruzalemského
User avatar
Heinrich von Rheinhausen
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 515
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: vstup do radu

Post by Heinrich von Rheinhausen »

Ozzy wrote:Mohl bys mi ten mail preposlat? treba sem: martin.chlebek[zavinac]gmail.com Dik... ^_^
Veskere potrebne informace, tzn. o cem cely projekt vlastne je, jak ho hodlame koncipovat, strukturu projektu a dasli, vcetne popisu povinne vybavy civilni i vojenske najdes prave ve stanovach. Tak vydrz Prtka, vydrz, a posleme ti rovnou cele stanovy.
fra Heinrich von Rheinhausen Zemský mistr Řádu svatého Jana Jeruzalemského
Post Reply