Johanite 1275-1340

Duchovno, víra, věda, umění

Moderators: Maršálek, Bestian, Heinrich von Rheinhausen

Post Reply
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Ja soudím, že nám všem, kteří budeme toužit po akcích co jsou "nějak" datované asi nezbyde nic jiného, než si je časem pořádat sami :) Ale na druhou stranu proč ne. Dokonce bych navrhoval podobné setkání i s námi "neřády :) ". Formace můžem trénovat ve větším počtu. V pár lidech si můžem udělat i ten válečný konflikt a přitom si úžasně hrát. Je to návrh do budoucna.
Honor supra Vitam! Image
Ozzy
Nováček
Nováček
Posts: 35
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jevicko/Olomouc/Praha
Contact:

1330

Post by Ozzy »

Omlouvam se, pokud jiz toto bylo vysvetleno, nemel jsem jeste cas precist celou diskuzi... ale: Proc padla volba zrovna na rok 1330?
Ja pocitam s tim, ze casem (az dodelam svuj kostym normana od Hastingsu) pujdu do kostymu nektereho rytirskeho radu (jeste ale nejsem rozhodnut, zda templaru, johanitu ci nemeckych rytiru - nejvic mne ale lakaji prvni dva), ale chtel jsem spis obdobi, kdyz jeste tyto rady operovaly v Zamori (takze 1330 je uz pozde ^_^)...
melandr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 155
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha-Zapad

Post by melandr »

to vis :) ja a cist :) no asi mi nic jineho nezbyde ;) nez si neco precist abych nebyl za mameluka .

Ozzy : no tuzebne prani mnoha johanitu je delat casem i ranejsi obdobi .
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Ozzy. S pár lidma se pokoušíme dát dohromady věci na rok 1180 poutníci do Svaté země. Různá grupa z různých koutů. Od tesaře až po řádové rytíře. Templáře vyvádím já :) Tak pokud bys měl zájem bylo by nás víc, a nebáli bychom se vlka nic :)
Honor supra Vitam! Image
melandr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 155
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha-Zapad

Post by melandr »

Ronšperk wrote:Ozzy. S pár lidma se pokoušíme dát dohromady věci na rok 1180 poutníci do Svaté země. Různá grupa z různých koutů. Od tesaře až po řádové rytíře. Templáře vyvádím já :) Tak pokud bys měl zájem bylo by nás víc, a nebáli bychom se vlka nic :)
huh to bude nejale LH akce ? kde se bude putovat ? ....
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

U mě na louce v létě na týden. :) Jinak kamkoliv přijede alespoň část co se známe a budem tohle dělat. Ale to by se hodilo spíše jinam, neřku li do osobního :) Navíc je to raný středověk.
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Heinrich von Rheinhausen
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 515
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Heinrich von Rheinhausen »

Ronšperk wrote:Ja soudím, že nám všem, kteří budeme toužit po akcích co jsou "nějak" datované asi nezbyde nic jiného, než si je časem pořádat sami :) Ale na druhou stranu proč ne. Dokonce bych navrhoval podobné setkání i s námi "neřády :) ". Formace můžem trénovat ve větším počtu. V pár lidech si můžem udělat i ten válečný konflikt a přitom si úžasně hrát. Je to návrh do budoucna.
Neboj se, ze jsem na neco takoveho nemyslel. Takove LH taboreni spojene s vycvikem, roznenim nejake te flakoty, medovinou a drobnou hromadnou potyckou se spriznenymi lidmi je vec, kterou mam do budoucna urcite v planu. Mame jen drobet problem s tim, ze pokud to bude dohromady treba s Korouhvi sv. Jiri, sbehnou z nasich Johanitskych rad nejmene tri lide. :wink:
fra Heinrich von Rheinhausen Zemský mistr Řádu svatého Jana Jeruzalemského
melandr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 155
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha-Zapad

Post by melandr »

Ronšperk wrote:U mě na louce v létě na týden. :) Jinak kamkoliv přijede alespoň část co se známe a budem tohle dělat. Ale to by se hodilo spíše jinam, neřku li do osobního :) Navíc je to raný středověk.
zni to pekne ;) kolik lidi tam cekas , je to ciste soukroma akce ? a jaky budete mit program ??
User avatar
Heinrich von Rheinhausen
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 515
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: 1330

Post by Heinrich von Rheinhausen »

Ozzy wrote:Omlouvam se, pokud jiz toto bylo vysvetleno, nemel jsem jeste cas precist celou diskuzi... ale: Proc padla volba zrovna na rok 1330?
Ja pocitam s tim, ze casem (az dodelam svuj kostym normana od Hastingsu) pujdu do kostymu nektereho rytirskeho radu (jeste ale nejsem rozhodnut, zda templaru, johanitu ci nemeckych rytiru - nejvic mne ale lakaji prvni dva), ale chtel jsem spis obdobi, kdyz jeste tyto rady operovaly v Zamori (takze 1330 je uz pozde ^_^)...
V soucasne dobe jsme ve stanovach na pevno zakotvili casove rozmezi 1270-1350.
Takze jsem pocatek posunuli az na do doby, kdy jeste existovala latinska kralovstvi v zamori. Byt uz to bylo nedlouho pred zanikem. A neni vylouceno, ze se casem neposuneme i trochu nize, dejme tomu i na rok 1200.
A zda nevis ke komu se pridat, tak vez, ze u nas budou diety, stravenky, stavebni sporeni, darkove predmety (koralky, zrcatka) a spousty, spousty dalsich vyhod. :biggrin:
Ne vazne. Nechceme delat Johanity jen tak ze si poridime vsichni stejne varkoce a nazdar konec zvonec. Davame dohromady stanovy s veskerou radovou strukturou a hierarchii atd. Krome rytiru a servantu mame uz i lidi do knezskeho stavu a Johanitky. Radi bychom jednou meli na bitve krome vlastnich, plne vybavenych stanu, i stan spitalni vcetne lekaru a chirurgu z rad sluzebnych servantu.
Casem bychom radi poradali i akce a nebo seminare prave na tema Johanite. A snad asi ani nemusim rikat, ze je takrka povinnosti vedet o Johanitech pokud mozno co nejvice. Takze se casem rozhodni a pokud budes chtit, ozvi se mi.
fra Heinrich von Rheinhausen Zemský mistr Řádu svatého Jana Jeruzalemského
User avatar
Heinrich von Rheinhausen
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 515
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Heinrich von Rheinhausen »

Ronšperk wrote:Ozzy. S pár lidma se pokoušíme dát dohromady věci na rok 1180 poutníci do Svaté země. Různá grupa z různých koutů. Od tesaře až po řádové rytíře. Templáře vyvádím já :) Tak pokud bys měl zájem bylo by nás víc, a nebáli bychom se vlka nic :)
Hele nech si tu vasi teplarskou agitacku nekam jinam!! Nebo ti to tady promaznu!! Nezapomen ze jsi v Johanitskem tematu a ja jsem nejenom Zemsky Komtur, ale i moderator. :biggrin:
fra Heinrich von Rheinhausen Zemský mistr Řádu svatého Jana Jeruzalemského
Ozzy
Nováček
Nováček
Posts: 35
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jevicko/Olomouc/Praha
Contact:

Post by Ozzy »

Ronšperk wrote:Ozzy. S pár lidma se pokoušíme dát dohromady věci na rok 1180 poutníci do Svaté země. Různá grupa z různých koutů. Od tesaře až po řádové rytíře. Templáře vyvádím já :) Tak pokud bys měl zájem bylo by nás víc, a nebáli bychom se vlka nic :)
Jo, to zni zajimave... (akorat u me je porizovani kostymu takova petiletka... ^__^)
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Jachym: Máš pravdu sem se to opravdu nehodí. Omlouvám se a klidně to promázni. Já pošlu sokromé zprávy. Ale rýpnutí to bylo dobré ne :)
K té době, nechci vám do toho kecat, ale zbrojné odění roku 1270 se sakra liší od roku 1350. Dle mého je to příliš velká vůle, já bych to stáhnul tak na 20let možná 30, ale víc ne.
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Heinrich von Rheinhausen
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 515
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Heinrich von Rheinhausen »

Ronšperk wrote:Jachym: Máš pravdu sem se to opravdu nehodí. Omlouvám se a klidně to promázni. Já pošlu sokromé zprávy. Ale rýpnutí to bylo dobré ne :)
K té době, nechci vám do toho kecat, ale zbrojné odění roku 1270 se sakra liší od roku 1350. Dle mého je to příliš velká vůle, já bych to stáhnul tak na 20let možná 30, ale víc ne.
To byl vtip. Klidne agituj, kdyz je to pro dobrou vec. :wink:
Ja to rozpeti puvodne navrhoval v rozmezi 20ti let. Ale je fakt, ze v kontextu doby je 20 let malo. Ta tolerance je tak velika ze dvou duvodu. Jednak proto, ze presne jak rikal radar, co byla novinka ve zbrojnim prumyslu treba v Italii se tady u nas objevilo treba az o 30 let pozdeji. Mozna i vice. A nepredpokladam, ze by si nekdo delal rytire presne z doby 1350 a druhy pro zmenu presne z doby 1270. Kazdopadne brneni z obou dob pochopitelne rozdilne je, ale myslim, ze neni az takovy problem pridanim, nebo naopak vynechanim nekterych doplnku obe zbroje priblizne srovna dejme tomu na rozdil onech 20ti let.
fra Heinrich von Rheinhausen Zemský mistr Řádu svatého Jana Jeruzalemského
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

To máš pravdu. Já to pochopil v tom nejširším slova smyslu, aby se vám nestalo že bude stát rytíř s basinetem a vedle krásnej hrncovkář. Takhle máš samozřejmě pravdu. V podstatě servient by klidně mohl mít zbroj z roku cca 1280 vyjma hrnce a rytíř cca 1320. To je dle mého naprosto reálné. Staré zbroje dožívali u podobných složek vojsk.
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Heinrich von Rheinhausen
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 515
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Heinrich von Rheinhausen »

Ronšperk wrote:To máš pravdu. Já to pochopil v tom nejširším slova smyslu, aby se vám nestalo že bude stát rytíř s basinetem a vedle krásnej hrncovkář. Takhle máš samozřejmě pravdu. V podstatě servient by klidně mohl mít zbroj z roku cca 1280 vyjma hrnce a rytíř cca 1320. To je dle mého naprosto reálné. Staré zbroje dožívali u podobných složek vojsk.

Preeeesne tak. :wink: A hlavne to ja i radar ohlidame. :wink:
fra Heinrich von Rheinhausen Zemský mistr Řádu svatého Jana Jeruzalemského
Post Reply