Škóty a RR

Zbraně a Vojenství

Moderator: Joe

Post Reply
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Post by cossack »

Hmm, no taky se těma červenýma kabátama zaobíráme, tedy spíš z nutnosti...
Co by jsi rád?
Projeď si fotky z Minutemana na webu french-indian-war a tam uvidíš celou škálu možností co na sebe.
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Post by nataniel »

Podstate ani nič. Len som bol zvedavý, že keď máte RR, marinakov, skotov, domoobranu a pod., že či teda nemáte vyslovene jednotku červenokabátnikov.

To aby si zranil RR a angličanov by si musel najprv trafiť haha
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Post by Vitous »

Nataniel: s trefovanim zpravidla nemam velke problemy :-)

Mam pocit, ze z rad anglicke milice se snad nejaka cervenokabatnicka jednotka ma skladat, ale nevim, v jakem je to stadiu vyvoje a jestli to dotahnou do konce
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Post by Vitous »

Joe: kabaty mame bile, jen tak pro presnost :-)
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Vitous wrote:Joe: kabaty mame bile, jen tak pro presnost :-)

Nojo, nebuď puntičkář, vždyť já vím :-s
Joe M.
R.S.Black
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 200
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by R.S.Black »

Doopravdy to víš?
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

R.S.Black wrote:Doopravdy to víš?
Nojo, aby si panáček nerejpnul #-o já to věděl v době, kdy ty jsi si trubko hrál v uhláku na horníky :-({|=
Joe M.
R.S.Black
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 200
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by R.S.Black »

Jak jsem psal, že po 15.3.budu ohledně zbraní z Indie chytřejší tak asi nejsem.Přijel jsem ,viděl jsem a nevím.Všechny zbraně jsou vyrobené ručně,starými postupy v manufaktuře.Prodejce na veletrhu měl mnoho fotek ze své fabriky a byl jsem překvapen v jak primitivních podmínkách vše vzniká.Jsou pěkně zpracované,ale na každé se nějaká chyba najde.Myslím ,že i dříve vyráběné vojenské zbraně museli být především funkční.Koupil jsem si bronzový trombon a nelituji.
Je to ovšem problém,zbraně jsou vyráběné jako"dekorační".Nemají žádnou tormentaci .Nicméně Německé i Americké firmy je kupují,upravují a prodávají jako funkční.
Já si objednal další tři kousky,ale zřejmě to není pro výborce žádný kšeft,protože zatím neodpověděl.Uvidíme.Prý u nich teče čas pomaleji.
Když se něco změní tak dám vědět.
Přikládám odkaz na jednoho z prodejců v americe kde jsou slušný obrázky a můžete se podívat jak sortiment vypadá

http://www.militaryheritage.com/muskets.htm
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Post by cossack »

Na ten problém s dekorační zbraní už narazil kamarád. Tvrdili mu, že zbraň je normálně funkční, akorát nemá tormentaci. Stačí si ji nechat udělat a je pohoda. Nějak se mi to nepozdává. Přece když bude někdo dělat prvoplánově atrapy na zeď , tak tam nebude cpát kvalitní hlaveň. Takže jsme ho od koupě zradili.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Post by Vitous »

Slysel jsem o tom taky a duvodem bylo clo a vyvozni predpisy. Proste dekoracni predmet lze vyvezt levneji a jednoduseji, nez zbran
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by awe »

Vitous wrote:Slysel jsem o tom taky a duvodem bylo clo a vyvozni predpisy. Proste dekoracni predmet lze vyvezt levneji a jednoduseji, nez zbran
To zcela chápu, před čtrnácti dny jsem se na celnici kvůli té hlavni pro atoma celkem potil... naštěstí na celníkův tázavý pohled stačilo říci, že jednoranné černopraché zbraně jsou jen na občanku... a prošlo to.
nicméně myslím, že ačkoli jejich držení omezené není, právě s tím dovozem to bude trochu jinak....
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Post by cossack »

No prosím. A nám prošly dva zámky a tři balíčky šutrů přes celníky v pohodě. No teda - v pohodě jsme zacálovali celní poplatky :cry:
R.S.Black
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 200
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by R.S.Black »

Je to tak jak píše Vitana,prodejce argumentoval rozdílnými zákony,předpisy a jinými cizími slovy .Tak či tak mám Pruskou pistoli vyrobenou Indickou firmou a tormentovanou v Německu a je to zaručeně ten výrobce s kterým jsem jednal.Co se týká hlavní,tak myslím že sportovní střelec bude radši házet kamenem ale na reenactment to bohatě postačuje.
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by awe »

cossack wrote:nám prošly dva zámky a tři balíčky šutrů přes celníky v pohodě
jo zatím je to v pohodě (až na ty hrozný cla, DPH, apod. :roll: ), i ta hlaveň prošla :wink: , ale nedivil bych se, kdyby za pár let v rámci celosvětového boje proti terorismu, nebo pod nějakou jinou stupidní záminkou, byl i na ty blbý šutry potřeba zbroják :evil:
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Post by Vitous »

awe wrote: ...ale nedivil bych se, kdyby za pár let v rámci celosvětového boje proti terorismu, nebo pod nějakou jinou stupidní záminkou, byl i na ty blbý šutry potřeba zbroják :evil:
tak na ne a do mist kde se nalezaji pazourky v surove forme bude vstup jen na zvlastni povoleni a s pyrotechnickymi zkouskami :badgrin:
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
Post Reply