Lov, účel/šport

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Toto jak jsem četl se zde již probíralo pro rybníky, ale nevšim jsem si že pro lesy. Čistě teoreticky, kdyby si někdo koupil kus lesa ohradil si ho. Sehnal by legální cestou zvěř do soukromého vlastnictví, která by byla v tom ohrazeném soukromém lese, choval ji tam o občas by zalovil. Taky to zákon omezuje takže by luk nešel? Co vy právníci na to?

neberte ted v potaz peníze co by musel investovat, protože všeci výme že by to byl sakra drahý špás, tak pro novodobou šlechtu...
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Jarwiks: Soukromé vlastnictví nerozhoduje ve smyslu zákona o lesích, mysliveckého zákona, zákona na ochranu zvířat a zákona o ochraně přírody a krajiny... Mj. les nesmíš oplotit, výjimkou jsou pouze obory a bažantnice, ovšem provozované oprávněnými osobami, atd.
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

rab wrote:Jarwiks: Soukromé vlastnictví nerozhoduje ve smyslu zákona o lesích, mysliveckého zákona, zákona na ochranu zvířat a zákona o ochraně přírody a krajiny... Mj. les nesmíš oplotit, výjimkou jsou pouze obory a bažantnice, ovšem provozované oprávněnými osobami, atd.
Toto jsem chtěl vědet, protože nejsu právník a tudíž se v těchto věcech nevyznám.
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Já taky nesu právník, ale zajímají mě tyhle věci obecně a když něco potřebuju, přečtu si Sbírku zákonů :wink:
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Pampalíny wrote:Borovice je záležitost písčitých půd, to s těmi divočáky se mi ovčem moc nezdá (myslím se záměrným zalesněním bukem - koneckonců Beskydy byly osídleny údajně až ve 12-13 st. :cry:
:mrgreen:
Já prodávám jak jsem nakoupil - a popravdě, pamatuji si to jen proto, že si mi to taky moc nezdálo !!!!!!! Bral bych to s rezervou. Nebo jinak. Ona to asi bude pravda, ale nepředstavoval bych si masivní zalesňování v dnešním pojetí. Pokud bych spekuloval, tak se to následně mohlo semenit samo :badgrin:
Každopádně ale vývoj Evropského lesa tu nepochybně byl a je, a určitě to tu jinak vypadalo před 2000 lety, jinak před 1000, jinak před 500 a jinak před 200 či 100 lety. I fauna byla jiná než dnes.
Joe M.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

Joe: tak takhle nejak vznikaji dezinformace :-)
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Souhlas :twisted:
Joe M.