Odkazy

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderator: Joe

User avatar
peggy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pardubice
Contact:

Post by peggy »

Pánové, prověřil jsem odkazy na stránkách TC a bohužel skutečně většina JIŽ nefunguje.

Mrzí mě jen to, že se o nefunkčnosti dovídám až touto cestou a že nikdo nepoužije odkaz na webmastera k nahlášení vadného linku.

Výsledek bude asi ten, že odstraním stránku jako takovou, protože životnost odkazů je velmi omezená.

"Use Google...."
Peggy, Trappers´Corral
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Post by Spící Medvěd »

peggy wrote:Pánové, prověřil jsem odkazy na stránkách TC a bohužel skutečně většina JIŽ nefunguje.

Mrzí mě jen to, že se o nefunkčnosti dovídám až touto cestou a že nikdo nepoužije odkaz na webmastera k nahlášení vadného linku.

Výsledek bude asi ten, že odstraním stránku jako takovou, protože životnost odkazů je velmi omezená.

"Use Google...."
Ono to bude asi tím , že skalní už tyhle odkazy mají prosurfované a náhodní návštěvníci se o to nestarají. Já jsem taky do toho nešťoural, když jsem prvotně lovil informace a nebyl jsem ještě ani člen TC.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Post by Vitous »

To bude asi na webmasterovi, aby jednou za cas ty odkazy prolustroval a vyradil, nebo opravil.
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
peggy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pardubice
Contact:

Post by peggy »

No, vzhledem k tomu, jak se členstvo podílí (resp. nepodílí) na tvorbě corralových stránek vám mohu jako webmaster závazně slíbit, že se na to vykašlu.

Používám občas program pro zachycení mrtvých odkazů, ale ten odchytá jen skutečně nefunkční odkazy, ne tedy mrtvé stránky, kde např HotBot hlásí, že stránka už neexistuje.

Bývá dobrým zvykem na chyby webmastera upozornit. Občas něco přijde od cizích návštěvníků, nikdy od našich lidí.

Seznam odkazů umístěný na stránkách byl můj vlastní vyexportovaný z oblíbených.
Peggy, Trappers´Corral
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Post by Spící Medvěd »

peggy wrote:No, vzhledem k tomu, jak se členstvo podílí (resp. nepodílí) na tvorbě corralových stránek vám mohu jako webmaster závazně slíbit, že se na to vykašlu.

Používám občas program pro zachycení mrtvých odkazů, ale ten odchytá jen skutečně nefunkční odkazy, ne tedy mrtvé stránky, kde např HotBot hlásí, že stránka už neexistuje.

Bývá dobrým zvykem na chyby webmastera upozornit. Občas něco přijde od cizích návštěvníků, nikdy od našich lidí.

Seznam odkazů umístěný na stránkách byl můj vlastní vyexportovaný z oblíbených.
No, občas mi chytne choroba brouzdalis internetis ( asi tak dvakrát do měsíce :badgrin: ) tak aktuálnost odkazů na stránkách projedu a dám echo.
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Post by Mysakk »

Peggy:Nic si z toho nedělej,že některý odkazy nefungujou.A klidně je promaž,ale dej tam třeba jiný odkazy,ale rozhodně bych tu stránku nerušil,to by byla škoda.

Myšák
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by awe »

peggy wrote:No, vzhledem k tomu, jak se členstvo podílí (resp. nepodílí) na tvorbě corralových stránek vám mohu jako webmaster závazně slíbit, že se na to vykašlu.
Spoléhat se na jiné a doufat v jejich pomoc je v tomhle, dle mé zkušenosti, zásadní chyba. 95% uživatelů internetu jsou naprosto pasivní konzumenti. :( S tím vykašláním se na to si stačí rozmyslet jestli ty stránky nějaký smysl mají, nebo nemají. Pakliže smysl mají (což asi potvrdí většina zde přítomných) tak je hloupost se na ně vykašlat :-k Nakonec byste mohli dopadnout jako IC, kde se na to oba webmasteři vpodstatě vykašlali a teď jim je spravuje nečlen - JÁ :wink:
peggy wrote:Bývá dobrým zvykem na chyby webmastera upozornit. Občas něco přijde od cizích návštěvníků, nikdy od našich lidí.
S upozorňováním webmastera by to sice bylo hezké, ale taky se na to většina lidí radši vykašle. Holt je to tak, že na chybu upozorní jeden z dvaceti lidí, který si jí všimne, takže pokud není extra vysoká návštěvnost, tak to chvíli (třeba i pár měsíců) trvá.
User avatar
peggy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pardubice
Contact:

Post by peggy »

No, problém je v tom, že už to táhnu hezky dlouho a poslední dobou na to nemám čas (a upřímně - ani chuť). Delší dobu vyzývám ke shánění náhrady.

Je hezké, že je něco potřeba, ale samo se to neudělá, a pokud stránky spravuješ, víš, kolik to ve skutečnosti stojí času.

Táhnout to pro někoho, kdo o to ani nestojí - a nejde o pasivní uživatele, ale v principu o aktivní hobbysty - to je na mě trochu moc. Paradoxně - jak jsem psal - jsou odezvy od cizích lidí, nikoli od vlastních.

Rozumíš, nejde o to zrušit stránky, ale udělat je tak, aby nebylo nutné je neustále oprašovat - což je bohužel právě případ odkazů.

Proto jsem psal to o Googlu - v práci mě otravuje x lidí denně s blbostmi, takže už jsem vylepil plakát Barta Simpsona, jak píše na tabuli za trest 100x : " I will use Google before asking dumb question.", čili "Použiji Google dřív, než budu klást blbé otázky." Podle mě je to lepší, než nějaké sbírky odkazů, které nefungují.
Peggy, Trappers´Corral
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Ono je to podle mne tak, že jak již tu padlo, to co mne zajímalo jsem si ne jen prošel, ale dal trvale do svých odkazů v počítači, tak že jsem pak již na odkazy na stránkách TC nešel a myslím, že tak to udělalo hodně lidí. (Přesněji šel, ale šel jsem jen po nových odkazech!)

Hlavně to ale bude asi také tak, že pokud nefunguje odkaz, tak to ne vždy musí být chyba odkazu, ale třeba mého počítače. Přesněji to si třeba já myslel, tak že mne prostě nenapadlo BUZEROVAT webmástra :-k
Čili Peggy, já bych se na to ne jen nevykašlal, ale hlavně to nebral jako svou chybu či chybu jiných. Prostě si myslím, že tady se vloudila chybička v tom, že NIKOHO nenapadlo ti to dát na vědomí, protože si myslel, že to NĚKDO sleduje. A ono ne :? Čili stačí se domluvit, že se upozorňovat BUDE. Když to nenapadlo mne, tak mne ani moc nepřekvapuje, že to nenapadlo i ostatní. Na rovinu, drtivá většina uživatelů u nás jak jsem si osobně zjišťoval jsou bohužel jen běžní uživatelé (ne-li všichni). Osobně men až vyděsilo, když jsem zjistil, že s kymkoliv, krom Tebe a Vitany hovořím o problematice této oblasti, tak je o dvě až tři třídy v tomto blbější než já a to si o si o sobě myslím že jsem vyloženě průměrný, či spíše podprůměrný uživatel. Prostě nám blbcům musíš říct ..."Volové, když zjistíte že to nejde, tak mi dejte vědět!!! Od toho tam je ten odkaz na wemástra :wink: "....
Joe M.
User avatar
peggy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pardubice
Contact:

Post by peggy »

Jasně, to je ale jen polovina problému - i kdyby to fungovalo s upozorňováním, budu to muset oprašovat - a toho, co by se mělo (neustále) oprašovat je docela dost.

Na tohle je prostě super toto forum a podobné systémy.

Jednou to stejně musím někomu předat, a mělo by to být co nejdřív. Rozumíš - "... přijde jiný, mladší, a ten se nezakecá !"
Peggy, Trappers´Corral
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

peggy wrote:No, problém je v tom, že už to táhnu hezky dlouho a poslední dobou na to nemám čas (a upřímně - ani chuť). Delší dobu vyzývám ke shánění náhrady.

Je hezké, že je něco potřeba, ale samo se to neudělá, a pokud stránky spravuješ, víš, kolik to ve skutečnosti stojí času.

Táhnout to pro někoho, kdo o to ani nestojí - a nejde o pasivní uživatele, ale v principu o aktivní hobbysty - to je na mě trochu moc. Paradoxně - jak jsem psal - jsou odezvy od cizích lidí, nikoli od vlastních.
Viz. výše - právě proto vím, že se znalsotí této oblasti jsme na tom hooooodně špatně. Nemysli si, že se nesnažím za tebe náhradu sehnat. Vždy, když už se zdá, že by přeci se někdo našel, tak to dotyčný zabalí (jako vůbec i hobby) :cry: Ostatní jsou na tom tak, že mnohdy nezvládají ani základy práce s PC :? Myslím, že to ale sám víš. To bych ale nechal na radu TC.
Myslím, že to platí i pro ostatní, ale věz, že tomu rozumím a musím konstatovat, že máš vpodstatě pravdu. Myslím, že si u nás málo kdo uvědomuje, jak je to věc potřebná a pracná. Berou to jako samozřejmost - jako ostatně řadu dalších věcí. :?
Joe M.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

peggy wrote:
Na tohle je prostě super toto forum a podobné systémy.
To ano, ale zatím nás tu je pár. Čekal jsem větší zájem. Možná by to ale chtělo trochu větší osvěty :-k
Joe M.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

peggy wrote: Jednou to stejně musím někomu předat, a mělo by to být co nejdřív. Rozumíš - "... přijde jiný, mladší, a ten se nezakecá !"
Zatím nikoho na obzoru nevidím :( :badgrin: Poslední šance byl Jiřík a ten se nějak odmlčel :-k

Jinak obecně to platí i u mne. Nekončí mi náhodou letos funkční období :-({|=
Joe M.
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Post by Spící Medvěd »

Zase na druhou stranu, ty odkazy na nasich strankach od veci nejsou. Mne v zacatku docela dost helpli.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Jo, co je mi známo, tak se používají docela dost!
Joe M.
Post Reply