Hamance a torby

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Hamance a torby

Post by Dlouhán »

Taky koukám jak blázen. Buď to byli hrozný lemra nebo to snad bylo schválně. Teď jsem si nechal v dílně dvě lahve kořalky, tak to prubnu. Uvidíme jak dopadne "LH kořka design" :biggrin:
Begbie
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 859
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dymokury
Contact:

Re: Hamance a torby

Post by Begbie »

Právě jsem došil, jen dodělám zapínání.

Image
Dobrý den, máte zmrzlý držťky ?
Ne, my si topíme!
   http://www.rucnitkani.cz
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Hamance a torby

Post by Knecht »

Pěkně!
Akorát já psychicky nevydržel a udělal ty stehy drobné jak jsem zvyklý, tvoje se víc podobají originálu :)
(to není kritika, jen konstatování)
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
Begbie
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 859
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dymokury
Contact:

Re: Hamance a torby

Post by Begbie »

:mrgreen: to jsem rád, ani netušíš jak to bylo hrozný dělat velké stehy , a ani jsem si to neznačil :shock: a byl jsem při tom střízlivej
Dobrý den, máte zmrzlý držťky ?
Ne, my si topíme!
   http://www.rucnitkani.cz
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Hamance a torby

Post by Brant »

Dobrý =D> Hele, Begbie, nechceš jet na LH sraz už v kozáckým? Co ti ještě chybí? Máme totiž věci na půjčení.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Hamance a torby

Post by woden »

ta vrchna koza vizera byt celkom hruba. kolkatka to je? 3 alebo 4mm ?

ja somuz dokoncil vsetko co mali ludia naobjednavane tak idem robit pre seba teraz.. Neviete ako to bolo s opaskami?hlavne co sa zdobenia tyka. ci to bolo len presekavane, ryte alebo aj presivane kozenym remienkom alebo dratvou.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Hamance a torby

Post by Knecht »

Na těch opascích z Berestečka je mimo jiné i vyšívání, pokud si dobře pamatuju,
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
Begbie
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 859
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dymokury
Contact:

Re: Hamance a torby

Post by Begbie »

Woden: ano má 3 mm, neměl jsme moc na výběr, je to z nějaké staré kabely.

Brant: na LH sraz se nedostanu, slíbil jsem účast na jiné akci. Chybí mi toho víc než dost, ale průběžně na tom dělám. Teď jsem ještě objednal boty, u Bena mám pásek a čepici.
Dobrý den, máte zmrzlý držťky ?
Ne, my si topíme!
   http://www.rucnitkani.cz
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Hamance a torby

Post by Brant »

Begbie: No jo vlastně, vždyť jsme o tom mluvili... Jsem hlava děravá.

Woden: Opasky byly vyšité i barevnou nití/vlnou. V pracovním compu mám nějaké obrázky, zítra je sem pošlu.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
LiborZ
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 3139
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice

Re: Hamance a torby

Post by LiborZ »

Lepší než originál :) =D>
Tady jsou opasky z Berestečka. Ty horní jsou asi vytlačované.
opasky Bresteczko.jpg
Na tom spodním mi to přijde vyšité. Tady je originál.
komplet z Beresteczka.jpg
Já jsem to prošil vlnou.
P1000505.JPG
Nalivajko - náčelník proviantní služby
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Hamance a torby

Post by Brant »

Jo, přesně tohle jsem sem chtěl poslat. Tak nic, no :biggrin:
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Hamance a torby

Post by El Cid »

Brant wrote:Dobrý =D> Hele, Begbie, nechceš jet na LH sraz už v kozáckým? Co ti ještě chybí? Máme totiž věci na půjčení.
Hmm, koukám že na LH sraz jsou zvaní skoro všichni:o/Ale já s Benem máme jet na Šumperk...hmm. :(
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Hamance a torby

Post by Brant »

Begbie tam normálně jezdí jako vikoš. Navíc tvoří věci dobově sedící, přece. Nevidím důvod, proč by neměl jet. Stejně mu to ale časově nevychází, tak je to jedno.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Hamance a torby

Post by Dlouhán »

El Cid wrote:
Brant wrote:Dobrý =D> Hele, Begbie, nechceš jet na LH sraz už v kozáckým? Co ti ještě chybí? Máme totiž věci na půjčení.
Hmm, koukám že na LH sraz jsou zvaní skoro všichni:o/Ale já s Benem máme jet na Šumperk...hmm. :(
Co to plácáš Cide. Na LH sraz jedou lidi s LH vybavením. Ben to není a ví to, proto se tam ani nechystá. Ty zatím věci nemáš, tak tam prostě nemůžeš. Tak vo co go?
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Hamance a torby

Post by El Cid »

Dlouhán wrote:
El Cid wrote:
Brant wrote:Dobrý =D> Hele, Begbie, nechceš jet na LH sraz už v kozáckým? Co ti ještě chybí? Máme totiž věci na půjčení.
Hmm, koukám že na LH sraz jsou zvaní skoro všichni:o/Ale já s Benem máme jet na Šumperk...hmm. :(
Co to plácáš Cide. Na LH sraz jedou lidi s LH vybavením. Ben to není a ví to, proto se tam ani nechystá. Ty zatím věci nemáš, tak tam prostě nemůžeš. Tak vo co go?
Kůbo vůbec o nic mi nejde.......právě už o nic.
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
Post Reply