BAZAR - prodám, sháním

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

Královák
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 57
Joined: Mon 12. Oct, 2009 11:40

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Královák »

Chlapi opatrně, už ji tam vidím nejméně podruhé během půl roku. Asi tam bude nějaká zrada.
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by El Cid »

Královák wrote:Chlapi opatrně, už ji tam vidím nejméně podruhé během půl roku. Asi tam bude nějaká zrada.
To máš pravdu, ale taky tam byla za cenu 27.tis. a ted je tam za 11. Spíš ten člověk nemá peníze, tak slevuje co to dá. Jinak máš pravdu.Taky jsem jí tam už viděl víckrát.
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by El Cid »

,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Brant »

El Cid wrote:Pistole kolečková z aukra.

http://www.aukro.cz/show_item.php?item=1091325095
Bacha, nestřílí.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by woden »

mozno tam je len nieco pokazene a dalo by sa to opravit. skoda ze tam nemam ucet.
trunky
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by trunky »

nepise ani ci to ma tormentacky...
Hromislav,Orcae Ita
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Brant »

woden wrote:mozno tam je len nieco pokazene a dalo by sa to opravit. skoda ze tam nemam ucet.
Kdybys o ni hodně stál, tak já ti ji vydražím. Dej vědět. Ale je to trochu jak kupovat zajíce v pytli...
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by woden »

uvidime podla ceny. lebo podobnu mam len na zapalky.
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by woden »

Nema niekto na predaj musketu s tormentaciou?
v podstate hocijaky typ vhodny na kozakov.

Chcel by som si spravit prehlad pred tym nez sa rozhodnem predat pistol.
Begbie
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 859
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dymokury
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Begbie »

Mám tu kudlu na prodej, střenky třešeň, nýty měď, čepel uhlíkovka, délka 13 cm, ostrá jako břitva. Jediná chyba je prasklina která vznikla při nýtování, je vidět na první fotce.
Cena - 1000 Kč

Image

Image

Image
Dobrý den, máte zmrzlý držťky ?
Ne, my si topíme!
   http://www.rucnitkani.cz
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Knecht »

Dělal jsem si dneska troubel na svou novou dýmku (apropos, moc pěkné hlavičky Cide!). Nedělal jsem ji bezovou, jelikož vzhledem k malému průměru tulejky na hlavičce by už měla hoodně tenké stěny a bál bych se že ji někde v bagáži zlámu. Takže jsem to vyřešil šípkovým prutem. Mám nějaké už víceméně suché, tj. neměly by už výrazněji seschnout (ale trochu ještě jo) a vyrobil jsem si docela šikovný drátěný vrták na odstranění duše z klacíku, zvládá v pohodě i zahnutá místa. Duši skutečně vrtá, nejen tlačí před sebou jako obyčejný drát, takže je menší riziko že se štípne. A hlavně šípková duše se nedá tak dobře vytlačit jako bezová, obzvlášt z uschlého prutu. Podle mých zkušeností je šípek velice odolný na zlomení. Spíše je náchylný k podélným prasklinám, ale vyschlý už by snad sám o sobě praskat neměl.
Takže jak asi po tomto úvodu tušíte, nabízím výrobu troubelí. Potřebuju znát průměr, hlavně u tulejky a délku, tvar nabídnu podle toho co mezi materiálem najdu. Ještě bych asi mohl nabídnout jasan a samozřejmě i ten bez, ale ten nemám takhle tenký nasušený a navíc počítám že si to z obyčejného bezu každý vyrobí sám. Dejte mi vědět do konce týdne, jsem na chalupě. Potom bude výroba i dodávky trvat déle. Cena bude záležet na složitosti, ale počítám že cca 50,-
V ceně je taky odstranění kůry a ohlazení povrchu. Do budoucna bych asi mohl nabídnout ještě třeba ozdobné i zpevňovací omotávky troubele tenkým bronzovým drátkem. Musím to nejdřív ale trochu namáknout, ať to vypadá.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by El Cid »

Privit Knechte, tebou zvolená šípková růže je nejlepší co jsi mohl udělat. Já ty dýmky nedělal. Dělá je kamarád Kryštof. Jen je posílám mezi lidi. Každopádně on ty troubele také dělá ze šípkového průtu. Jsou odolné, průžné a rozhodně lepší než bezinka. Doporučuju, po odstranění dužiny. Drát nahřát a vnitřek vypálit. To je hodně důležité!!!
Jinak tebou zvolený postup je dobrý. =D> =D>
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
LiborZ
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 3139
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by LiborZ »

Bral bych dva kusy. Delší zahnutou. Průměr otvoru necelých 8 mm.
Nalivajko - náčelník proviantní služby
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Knecht »

Ok, jestli je vypálení vnitřku důležité, tak ho vypálím. Nejsem kuřák, takže jsem přístupný všem radám.

Co znamená delší zahnutá? Jakože jeden ohyb do mírného oblouku, nebo nějak ostře zakřivená na víckrát?
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
LiborZ
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 3139
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by LiborZ »

Jeden ohyb do mírného oblouku.
Nalivajko - náčelník proviantní služby
Post Reply