AKCE 2010

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

Post Reply
User avatar
Lukasz
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 64
Joined: Sun 09. May, 2010 13:36

Re: AKCE 2010

Post by Lukasz »

Chjo ja už chci taky :D snad za týden...Polák bez šavle to je jako.... [-( oblečení mám pořešený vše LH jen se to bude dýl vyrábět a budu finančně na dně ale co bych pro Polsko neudělal :) pak budu řešit doplňky. :)

Bóg - Honor - Ojczyzna 

User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: AKCE 2010

Post by Brant »

Tak hlásím, že mám problém ohledně Štětí. Obě děti mají oboustranný zánět středního ucha, žena padla s nějakou virózou. Přesto pojedu, ale nejspíš jenom v sobotu na bitvu, a pak zase pryč.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by El Cid »

Já na Štětkování taky nejedu. Až se finančně zmátořím, tak pak pojedu..:o(
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Lukasz
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 64
Joined: Sun 09. May, 2010 13:36

Re: AKCE 2010

Post by Lukasz »

Já se též nedostavím :) tady na cvičení v lese je líp :D

Bóg - Honor - Ojczyzna 

User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by Knecht »

Dotaz - kde je vlastně Kluszyn? Nějak to na mapě nevidím. Druhý dotaz - kdo by mě byl ochoten vzít s sebou? Jelikož od nás ze skupiny kozakuju jen já, nemám nikoho do auta a samotnému se mi jet nechce. Pokud jde o bagáž, počítám s jedním velkým báglem a puškou, případně berdyšem když bude místo.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: AKCE 2010

Post by Brant »

Kluszyn je pouze název bitvy, místo konání je Varšava. Zatím to vypadá, že pojede jeden osobák z Budějic a jedna dodávka z Prahy. Odjezd ve čtvrtek ráno, návrat v úterý. Chceme si totiž projít nějaká muzea a tak. Teoreticky by ses ještě mohl vejít do té dodávky, ale už je to tak tak...
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by Knecht »

No hodilo by se mi nějak vědět napevno jestli se vejdu nebo ne, protože kdybych nejel, tak nemusím tolik spěchat s některými věcmi.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
LiborZ
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 3139
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice

Re: AKCE 2010

Post by LiborZ »

Клушино je v Rusku, Smolenská oblast. Někam tě nacpeme. Domluvíme se o víkendu.
Nalivajko - náčelník proviantní služby
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by Knecht »

ok, dík
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: AKCE 2010

Post by Dlouhán »

Myslím, že Mrazíkova dodávka je osmi nebo devítimístná, tak by to mělo akorát vyjít.
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by El Cid »

Privit kamarádi,
jak jste to počítali s věcmi? Počítali jste s vozíkem, nebo jen s osobními věcmi alá Ukrajina a jeden stan?
Volal mi Barzoj, který dělá polského husara. Rád by jel s námi. Ještě musím zjistit detaily. Jinak snad mi to vše vyjde a pojedu také?
Jen pořád nemám to oblečení, tak snad to švadlena stihne?
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Indy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 158
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Morava
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by Indy »

Ukrajina je divnozemě a je tam zákaz přívěsného vozíku za bus. Radši si zjištěte, jaký status má tahle vícemístná dodávka a jestli to není problém. Než zkejsnout na celnici.
\"Asi na nás zapomněli!\" anonymní Moravan 8. listopadu 1620 za zdí letohrádku Hvězda. http://www.olomouckypluk.cz
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: AKCE 2010

Post by Brant »

To máš recht, rudokožče. Jenže my jedeme do Polska 8)

Cid: Vozík nebereme, z Prahy pojede dodávka.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by El Cid »

Brante já se ptám proto, zda se něco bude z vozíku brát nebo ne? Ve vozíku je všechno, tak bych byl nerad překvapen, že se najednou něco z toho bude potřebovat :)
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: AKCE 2010

Post by Brant »

Všechno tam není. Stan se bere ten velkej, nábytek Kubův a snad Mrazíkův (je to tak, Radislawe?). Z vozíku je potřeba vál, koberec, kotel, misky. Pro to by si měla tenhle týden zajet do Liberce Nika.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
Post Reply