Kde je kdo?

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Kde je kdo?

Post by Brant »

Privit,

zajímalo by mě, proč si tu píšeme jenom v pár lidech. Čte to tu vůbec někdo další z kozáků? Jestli jo, mohli byste aspoň napsat, jestli letos někam pojedete, bratříčci. Kaine, Vlku, Radislawe etc...?
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
Jenne
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 69
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Kde je kdo?

Post by Jenne »

Já to čtu :)
Rád bych s vámi letos někam vyjel, dávám do kupy nějaké to vybavení, ale jde to sakra pomalu :?
Nějaký hrubý základ mám, nafotim to všechno a dám vám to sem ku posouzení...
User avatar
Rostislav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 419
Joined: Sun 14. Feb, 2010 22:36

Re: Kde je kdo?

Post by Rostislav »

Jenne wrote:Já to čtu :)
Rád bych s vámi letos někam vyjel, dávám do kupy nějaké to vybavení, ale jde to sakra pomalu :?
Nějaký hrubý základ mám, nafotim to všechno a dám vám to sem ku posouzení...
Zajímavé, že tento příspěvek je zrovna v kategorii Kdo je kdo, protože, ač s omluvou, přiznávám, že nevím, kdo jsi :-)
User avatar
Rostislav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 419
Joined: Sun 14. Feb, 2010 22:36

Re: Kde je kdo?

Post by Rostislav »

A teď koukám, že se to vysvětluje v tématu o kabelkách a kufrech...
User avatar
Radislaw
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 112
Joined: Sun 07. Mar, 2010 11:58

Re: Kde je kdo?

Post by Radislaw »

Brant wrote:Privit,

zajímalo by mě, proč si tu píšeme jenom v pár lidech. Čte to tu vůbec někdo další z kozáků? Jestli jo, mohli byste aspoň napsat, jestli letos někam pojedete, bratříčci. Kaine, Vlku, Radislawe etc...?
Samozřejmě to čteme . :) A jedeme první ten Cvikov a po té Štětí , tam se uvidíme . :wink:
Bůh pomůže těm , co si pomůžou sami .
User avatar
vlk.kh
Nováček
Nováček
Posts: 9
Joined: Thu 11. Feb, 2010 14:49
Location: Kutná Hora

Re: Kde je kdo?

Post by vlk.kh »

Privit, bratříčku. To víš, že to tu průběžně čtu. Hlavně části o vybavení, kde čerpám další inspiraci pro věcičky, co si ještě hodlám pořídit, i všeobecný cvrkot. Ale jelikož jsem u vás teprve od loňského roku, pořád se jenom učím a sbírám informace od zkušenějších bratrů, takže nemám prozatím žádnou trošku, se kterou bych obrazně řečeno přispěl do mlýna :) občas konzultuji věci přímo s Benem, který mi ted vytváří pás s hákem na šavli a dělal mi i botky. Jediná akce, která se mě prozatím týká a chtěl bych jet je Polsko. Předběžně závazně jsem se přihlásil už když se to řešilo po emailech.

User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Kde je kdo?

Post by Knecht »

Kolik už nás vlastně reálně je, když počítám i lidi v podobné fázi jako já, tj. stále ještě makající na výstroji, ale s pevným odhodláním nakonec fungovat?
Apropos, kdo tomuhle cirkusu vůbec velí?
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Kde je kdo?

Post by Brant »

Nevelí nikdo, to je na tom právě to nejlepší :biggrin:

Jinak je nás (v různé fázi rozpracovanosti vybavení): Huljajpolský kureň 9x, Kainovci 3x, Vlkovci 2x, brňáci 2x, Knecht, Zoone, Řezník, Honza Vlasák, Jura Serdyuk, Rzendzian 5x, Prckovci 3x, Begbie, plus nějací psi, děti a ženský. Počítám kozáky a Poláky dohromady, lidi od Wodena nepočítám, ti si asi pojedou po vlastní ose (nebo ne?). Zapomněl jsem na někoho? Snad ne. Jo, občas se najdou nějací nárazoví účastníci jako třeba Wothan, ale to se nepočítá :) Takže suma sumárum 30 šavlí. Ale to je značně optimistické číslo, spousta lidí ještě nemá vybavení v cajku, hromada taky nekomunikuje, takže vůbec netušíme, jestli je to už nepřešlo a tak. Reálně se nás na bitvách slejzá něco přes deset. Ale to už jde, byly časy, kdy byli v bitvě tři kozáci a to na jednotku prostě nevydalo :)
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
trunky
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Kde je kdo?

Post by trunky »

Kainovci 4x-Kain,Panky +2x slovensko
Hromislav,Orcae Ita
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Kde je kdo?

Post by Brant »

Aha, já počítal Slovensko jenom jednou. Pardon. Takže 31. Kdo dál? :wink:
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Kde je kdo?

Post by woden »

zo slovenska este za nas cca 4x + 3 zenske
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Kde je kdo?

Post by Brant »

woden wrote:zo slovenska este za nas cca 4x + 3 zenske
A jak je to tedy s vámi? Pojedete občas někam k nám na bitvu? Každopádně už jsme na 35 bojujících. To je slušný. Kdyby se nás aspoň párkrát do roka sešla polovička, tak už to bude parádní masakr 8)
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Radislaw
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 112
Joined: Sun 07. Mar, 2010 11:58

Re: Kde je kdo?

Post by Radislaw »

Brant wrote:
woden wrote:zo slovenska este za nas cca 4x + 3 zenske
A jak je to tedy s vámi? Pojedete občas někam k nám na bitvu? Každopádně už jsme na 35 bojujících. To je slušný. Kdyby se nás aspoň párkrát do roka sešla polovička, tak už to bude parádní masakr 8)
Nebo by jsme mohli jet někdy my na Slovensko . :wink:
Bůh pomůže těm , co si pomůžou sami .
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Kde je kdo?

Post by Brant »

Radislaw wrote:
Brant wrote:
woden wrote:zo slovenska este za nas cca 4x + 3 zenske
A jak je to tedy s vámi? Pojedete občas někam k nám na bitvu? Každopádně už jsme na 35 bojujících. To je slušný. Kdyby se nás aspoň párkrát do roka sešla polovička, tak už to bude parádní masakr 8)
Nebo by jsme mohli jet někdy my na Slovensko . :wink:
Nebo přes Slovensko na Ukrajinu :wink:
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Kde je kdo?

Post by Knecht »

Což o to, ale nevím o vhodné akci na Slovensku.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/