Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by Dlouhán »

Dovolil jsem si zkopírovat pozvánku sem:

Zdravím všechny šermíře a přátele historie.

Nachýlil se čas dávat dohromady počty vojsk, která se letos utkají na Bílé Hoře.
Níže přikládám odkaz, kde můžete vyplnit již osvědčený formulář.

http://www.art-rkc.com/bilahora/formular-2011.html

Zde je pár oraganizačních informací.

Letošní Bílá Hora byla dlouho neznámou. Jednání se zastupitelstvem Prahy 6 již snad dospěla do zdárného, i když složitého konce.
V první řadě musíme oznámit, že jsme letos nedostali žádnou dotaci od města. A tak je to pro nás velmi těžká situace, ale snažíme se vše dodržet jako v minulých ročnících
a akci udržet v nastaveném standardu... Všechny škrty, co budeme nuceni udělat, se snažíme dělat tak, aby se nedotkly Vás, šermířů...

K jednotlivým bodům..
Propozice akce:
Bílá Hora 1620-2011
17.- 18.Září 2011
pláň před oborou hvězda
Praha 6
Na Vypichu

Rekonstrukce Bitvy z období 30ti-leté války...
http://www.art-rkc.com/bilahora/

Střelný prach:
Prach budeme proplácet (abychom dodrželi zákon o skladování střelného prachu)
Naše cena prachu je 180,- Kč za 1kg... Pokud máte zájem, mohu poskytnout kontakt na pyrotechnika (Praha), kde je možno prach zakoupit.

Cesťáky:
Jak jsem již psal, jsme letos bez jákekoliv dotace. Proto je vše naprosto zavislé na návštěvnosti akce... i přes to se snažíme dodržet standard, který jsme nastavili v minulých ročnících.
Ve formulářích je uvedeno místo a počet kilometrů ujetých na akci... prosím tedy o jejich vyplnění.
Cesťáky se budou vyplácet jako obvykle v neděli po skončení akce a podle počtů bojujících vojáků, kteří se zúčastní obou bitev (sobotní i nedělní)

Tábor...
Prosíme o přijezd v pátek okolo 16:00... Je to pro nás všechny, abychom nestavěli tábory za tmy a ráno se nemuselo přistupovat k nepopulárním krokům, které se ale opakují každý rok, jako je přesunování již postavených stanů... Samožřejmě chápeme a budeme brát v potaz situaci moravských skupin... Vše se dá rozumně domluvit...
Místo pro civilní stany bude opět vzadu za historickým táborem.

Dřevo...
Kapitola již tradiční na Bílé Hoře... Dřevo máme slíbeno, jako každý rok, ale víme, jak to nakonec dopadá... budeme se snažit ho zajistit v maximální možné míře... ale prosím skupiny, které mají tu možnost a mohou si do vozíku naložit pytel s polínky na vaření a oheň, aby tak učinili... Usnadní nám to práci se zařizováním dalšího a dalšího dřeva...
Znovu chceme upozornit, že nemáme povoleno vynášet dřevo z prostoru obory u letohrádku Hvězda...
Ohniště musí být zajištěno jako v minulých ročnících... Nacházíme se na pozemku, který musíme předat v původním stavu... spálená tráva se během nedělní noci a pondělního dopoledne špatně rekultivuje, proto ohniště musí být zakopaná (a drny poté navráceny na původní místo) nebo ještě lépe, ohniště umístit do nádoby, aby se plameny zeleně nedotkly vůbec. V tomto směru musíme pochválit všechny účastníky minulých ročníků... Vše zatím probíhalo podle našich představ. Proto, prosím, pokračujte v tomto trendu. Děkuji

Areál...
V prostoru akce budou zajištěny toalety (znovu žádáme zúčastněné, aby pamatovali, že obora Hvězda neslouží jako toaleta, díky).
K dispozici bude voda pitná i užitková.

Stravování a občerstvení:
V areálu bude několik hospod a stánků s jídlem a pitím.
Na sobotní večer budou připraveny stravenky na prasátko a býčka... A nějaký ten soudek piva bude naražen...

Bitva...
Jedná se o rekonstrukci bitvy na Bílé Hoře. Scénář bude podobný, s několika úpravami, jako v minulých ročnících...
Nácvik bitvy bude v sobotu v 9:00 ráno...
Bitva bude v sobotu i v neděli v časech, které ještě dolaďujeme... počítáme, že časy budou 14:00 nebo 14:30, podle programu...

Základní informace jsme snad poskytli...

Sjedujte naše stránky, nebo facebook, kde se budou informace také aktualizovat...
http://www.art-rkc.com/bilahora/
http://www.facebook.com/pages/RKČ-Rytíř ... 8228217693

V případě jakéhokoli dotazu mne neváhejte kontaktovat...

bila_hora@atlas.cz
tuhacek.o@gmail.com
tel.: +420724929685

Budeme se těšit na naše setkání

S pozdravem
za RKČ
Ondřej Tuháček
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by Brant »

Chce to teda počet. Já jedu, děti budu mít s sebou přes jednu noc.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by Dlouhán »

Já jedu 50:50. Dítě beru.
User avatar
Mrazík
Nováček
Nováček
Posts: 49
Joined: Tue 15. Jun, 2010 14:35

Re: Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by Mrazík »

vždy přítomen :mrgreen:
Boj je život , život je boj. Takže hrrrrr na ně.
User avatar
Zagloba
Nováček
Nováček
Posts: 27
Joined: Tue 02. Nov, 2010 19:00

Re: Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by Zagloba »

Czolem!
Budu posílat přihlášku na BH a potřeboval bych vědět:
1) zda mám přihlašovat pouze ,,Poláky" nebo i kozáky?
2) pokud i kozáky, potřeboval bych znát přibližné počty, zbraně a především stany a počet ujetých km (pokud tedy chcete uplatňovat cesťák).
Zatím vím o Mrazících, Kubovi, Radislavovi, Miroslavovi, Matym (+6).
Dejte mi, prosím, vědět co nejrychleji, ať to můžu poslat, díky!
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by Brant »

Jak jsem psal výše, tak jedu a přes jednu noc tam budu mít obě děti. Budu mít áčko a pistoli mám pořád ještě ve zkušebně, takže jenom šavle a kopí :( Jo a taky hlásím Bena. Cesťák nechci, mám to za rohem.

Jestli to tady čte Maty - jak jste na tom s kostýmama? Fotky z loňska byly dost strašlivý...
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by Brant »

Tak změna, konečně je hotová tormentace na mou, Dlouhánovu a Cidovu pistoli. Volejte sláva a tři dny se radujte! :biggrin: Takže na BH budeme střílet.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by Knecht »

Já to tušil, akcie pracháren šly od včerejška prudce nahoru :mrgreen:
Gratuluju, pánové. Tahle tormentace byla fakt vymodlená.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by Dlouhán »

No a já už můžu potvrdit účast na BH na 100%. Beru s sebou asi 1 dítě (není to jisté). Cesťák taky nechci protože jsem z Prahe.
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by El Cid »

Hurá, tormentace je hotová. =D>
Takže taky budu střílet :biggrin:
Jen nemám střelný prach, ale to si nafasujeme na BH.
Kdo nás na přihlašuje? Já bych cesťák bral. Z Prahe už nejsem:o)
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Zagloba
Nováček
Nováček
Posts: 27
Joined: Tue 02. Nov, 2010 19:00

Re: Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by Zagloba »

Czolem!
Tak jsem nás přihlásil jako Piechotu wybranieckou (kozáci prominou) - uvedl jsem 15 bojujících mužů, 8 stanů (2 x 2,5 m). Přesné údaje nemám k dispozici, tak jsem se to snažil odhadnout. Každopádně se pokuste být na místě co nejdřív, já dorazím pouze na sobotu.
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by Brant »

Já dorazím v pátek po poledni.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by El Cid »

Uvidím jak to budu mít s prací. Buďto pojedu v dopoledních hodinách nebo na večer podle práce. Mám brát velký kulatý stan a co nábytek atd?
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by Brant »

Nábytek ne. Stan pro sebe asi jo, já budu mít v áčku děti.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Bílá Hora 17.-18.9. 2011

Post by Dlouhán »

Já budu mít v áčku jedno dítě a tím pádem jsem plnej. Vezmi stan pro sebe. Z nábytku vezmi jen tu moji trnož. Jinak nic.
Post Reply