Filmy

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Filmy

Post by Brant »

Chtělo by to sehnat sazenice :p
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Filmy

Post by Knecht »

Už nevím s kým jsem se na srazu bavil o westernu Keoma, nicméně od tohu tu máme tohle vzpomínkové téma. Stáhnout se dá v češtině tady. Pro zájemce mám dokonce soundtrack.
http://www.ulozto.cz/5508263/keoma-akcn ... ten-ok.avi
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Filmy

Post by Brant »

Sluha jeho Veličenstva. Dobrý.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Filmy

Post by Knecht »

Ale jo, přinejmenším příjemně rusky brutální :)
Sice mladší období, ale za podívání určitě stojí.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Zagloba
Nováček
Nováček
Posts: 27
Joined: Tue 02. Nov, 2010 19:00

Re: Filmy

Post by Zagloba »

Czolem!
Možná už to všichni víte, ale dnes jsem zaznamenal, že v prodeji je Taras Bulba v americko-jugoslávském zpracování z roku 1962, natáčený v Argentině s českými titulky, popř. i dabingem.

Režie: J. Lee Thompson
Hrají: Tony Curtis, Yul Brynner, Sam Wanamaker, Brad Dexter, George Macready, Vladimir Sokoloff, Christine Kaufmann

Zatím jsem viděl jen vybrané scény na You Tube a vypadá to na skutečné LH zpracování:)
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Filmy

Post by Brant »

Jo jo, Brynner je klasik :)
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
LiborZ
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 3139
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice

Re: Filmy

Post by LiborZ »

Obzvlášť dobrá je tam Kalinka v američtině:)
Nalivajko - náčelník proviantní služby
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Filmy

Post by Knecht »

Sákryš, já to nikde nevidím...šel jsem se podívat do krámu a vrátil se s jiným filmem z dějin Ukrajiny - Černé ovce. Marketing funguje - mezi všemi těmi válečnými obálkami na první pohled zaujala ta, na níž je místo tisíců útočících tanků jen ruka v odrbaném vaťáku, jak utírá krvavou kudlu do cáru nacistické vlajky :)
Prozatím hlavní hrdinové - skupinka muklů - pozabíjela jen jiné sověty, aby získala svobodu, zbraně a uniformy, ale počítám že se něco zvrtne a oni budou nuceni řezat se s německými výsadkáři co se tam právě na konci pvního dvd objevili. Nu, počkejme na druhý díl...
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Timofejič
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 512
Joined: Mon 15. Feb, 2010 15:42

Re: Filmy

Post by Timofejič »

Knecht wrote:Sákryš, já to nikde nevidím...šel jsem se podívat do krámu a vrátil se s jiným filmem z dějin Ukrajiny - Černé ovce. Marketing funguje - mezi všemi těmi válečnými obálkami na první pohled zaujala ta, na níž je místo tisíců útočících tanků jen ruka v odrbaném vaťáku, jak utírá krvavou kudlu do cáru nacistické vlajky :)
Prozatím hlavní hrdinové - skupinka muklů - pozabíjela jen jiné sověty, aby získala svobodu, zbraně a uniformy, ale počítám že se něco zvrtne a oni budou nuceni řezat se s německými výsadkáři co se tam právě na konci pvního dvd objevili. Nu, počkejme na druhý díl...

Jestli to strašně moc chceš, skočim dolu do trafiky.
Zmrd býlím!
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Filmy

Post by Knecht »

Já budu mít dneska cestu ještě kolem jednoho krámu kde by to mohli mít - když nebudou, tak bych tvou nabídku využil, dík. Dám vědět.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Filmy

Post by Brant »

Já si zase koupil Pana Wolodyjovského. Ještě jsem to neviděl, tak jsem na to zvědav.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Filmy

Post by Brant »

Opět jsme řešili filmy, tak posílám názvy těch, které jsem zmiňoval já:
Signum Laudis - první válka, v hlavní roli hajnej Horyna aka kaprál a koňský handlíř Adalbert Hofferig. Skvělej film, vřele doporučuju.
District 9 - legranda s ufounama
Potomci lidí - něco jako postapo, i když se žádný apo vlastně nekonalo, jenom prostě přestaly být ženský plodný a nejmladšímu člověku na Zemi je devatenáct let.
El Alamein - starý italský válečný film céčkové kvality, kde jsou taliáni vykresleni jako největší gerojové. Velká legrace, byť to tak tvůrce jistě nezamýšlel :biggrin:
Kniha přežití - postapo, černobílé. Hrdina je moc superhero a zápletka nebyla můj šálek kávy. Přesto je tam pár vtipných momentů.
Boj o oheň - patrně znáte všichni, ale kdyby náhodou někdo ne - pravěk, poměrně naturalistické podání. Klidně stahujte v originále, tedy v němčině. Titulky věru netřeba (nemluví se tam, je tam snad jen úvodní slovo) :)
Den vítězství - muslimové ve službách francouzské armády. Parádní film, absence happyendu. Doporučuju.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Filmy

Post by Knecht »

Potomci lidí jsou pěkný, akorát je to blbá Anglie a tak nikdo nemá bouchačky, jako obvykle :) Ale hlava rozbitá autobaterií taky potěší.
Z novější postapo produkce je dobrá Cesta (The Road), taky takové správně špinavé a beznadějné (a vlastně bez hrdinství a happyendu, ačkoli určitá naděje se tam na konci objeví)

Den vítězství - vcelku dobrý, hezky podané pojetí francouzských koloniálních sil a pěkné bojové scény, ačkoli závěrečný boj ve městě byl na úrovni airsoft-kindersáků a ne vojenské jednotky.

El Alamein jsem ještě neviděl, mrknu na to. Každý film který dělá z Italů geroje je parodie, ať už úmyslná nebo náhodná :)
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Filmy

Post by Brant »

Jo, Cestu jsem tu zmiňoval o pár příspěvků výše. Chystám se na knižní předlohu, prý je to povedené dílo. A z úplně jiného soudku - nedávno na ČT2 běžel netradiční dokument Čtyři živly s popisem: nizozemský dokumentární esej Jisky Rickelsové. Kouknul jsem na to ze zvědavosti a pak jsem jenom čučel až do konce. Velice povedené, doporučuju. http://www.fdb.cz/film/57583-ctyri-zivl ... ments.html
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Filmy

Post by Brant »

Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
Post Reply