BAZAR - prodám, sháním

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by El Cid »

O víkendu jsem točil ve slévárně a narazil jsem na člověka, který by nám odlil pánev na pečení s průměrem 60cm a okrajem cca. 4 cm. Přidělal by na tu pánem i tři očka na zavěšení na trojnohu. Cena by byla 500,- Což je dost super cena.
Lijí to z litiny a z železa. Pán mi říkal, že rozdíl mezi železem a litinou není skoro žádný. Váhově to je velice podobné a vzhledově také. Oboje to je černě leštěné. Rozdíl se pozná jedině, když se ta pánev rozlomí.
Vím, že se to tady někde řešilo, ale co to ještě jednou zvážit? Není nějaký obrázek velké pánve?

Každopádně, já si budu objednávat jednu domů. Je to super cena. Když se nedohodneme na společné a budete někdo chtít, tak Vám ji objednám domů.
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Knecht »

Na dobovku je litina hnus. Rozdíl poznat je. Navíc na naše použití bych se právě toho praskání litiny bál, je docela háklivá na rychlé změny teploty. Vyobrazení nám chybí, ale hlavně není důvod mít to lité, když můžeme mít kovanou.

Ale na domácí použití, o tom bych uvažoval. Je na to nějaký časový limit? A nějaký orientační ceník podle velikosti?
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by El Cid »

Ceník není. Je cena pro toho slévače. Dělají to bokem, žádný doklad. A mají pouze jednu formu na průměr 60cm. Budu je objednávat tento týden. Takže když někdo budete chtít, tak ji objednám. Ty uši asi udělají trochu jinou cenu, ale nebudeto o moc víc než těch 500kč.
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Knecht »

Aha, tak to nic. 60cm je hrozně moc, to bych ji měl přes celý sporák.

Možná bys měl v původním příspěvku smazat o kterou slévárnu jde - pokud to dělají jako bokovku a někdo tu na to natrefí, můžou mít problém.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by El Cid »

Knecht wrote:Aha, tak to nic. 60cm je hrozně moc, to bych ji měl přes celý sporák.

Možná bys měl v původním příspěvku smazat o kterou slévárnu jde - pokud to dělají jako bokovku a někdo tu na to natrefí, můžou mít problém.
Jojo dobrý nápad. :-k
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by El Cid »

Budete tedy někdo chtít objednat tu litinovou pánev domů? Ještě jednou.
Je to tedy litinová pánev co má průměr 60cm s okrajem asi tak 4cm. Lze k ní udělat nějaké madlo či očka na zavěšení.
Cena bez oček a madel by byla 500,- Udělal bych větší objednávku cca. 3-4 ks. Když tak dejte vědět do příštího týdne.
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Řezník
Nováček
Nováček
Posts: 2
Joined: Thu 11. Feb, 2010 10:33

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Řezník »

Nazdar chlapci,
chtěl bych si pořídit ruskou vojenskou kozáckou šašku- chci jí na blbnutí a originály jsou u nás drahý- tak drahý, že za ty prachy jsou daleko lepší pochystávky než blbá šaška. Nicméně provařená Deepeeka dělá i šašky- kvalita východní, leč kdybychom jich objednali třeba pět, cena by se pohybovala pod hranicí 2000Kč.
Šaška od Deepeeky má mosazné kování, rukojeť jako origo, koženou pochvu s kováním. Čepel je bláto, dobrá max na točení- i když by asi nebyl velký problém usadit novou custom čepel. Mrknout se na ní můžete tudlenc: http://www.deepeeka.com/armoury/documen ... =1&subcat=
Takže pokud má někdo z vás, bratěnki, zájem- dajte vědít. Váš Tuze zlý báťuška Mjasnik
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by El Cid »

Privit kamarádi,
jesli někdo sháníte olovo na odlívání kulek, tak už shánět nemusíte. Mám asi tak 20kg olovozinkových závažíček na kola. Takže kdo budete chtít, tak se ozvěte. První odběr už má Knecht, ale je toho opravdu hodně, tak to můžu vzít na nějakou akci a tam si to můžete rozebrat.
8)
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
šimi
Nováček
Nováček
Posts: 4
Joined: Mon 19. Sep, 2011 13:17

kopýtka

Post by šimi »

budte zdravy přátele, naskytla se mi moznost srnčích nožiček s kopytkama a nejake to mufloní, kdo by mel zajem tak se mi ozvete sem, nebo na mejla : martinsimi@seznam.cz zaslu pouze za cenu postovneho nembo moznost i osobniho prevzetí. a dále tu pak bude moznost nevyčinených kůží z danka a srny.
Kdo na nic nezamíří, nic netrefí.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Knecht »

Teda...nic ve zlém, ale jaké využití mají srnčí nohy v kozáctví? :shock:
Chci říct, že bys možná mohl nabídku směrovat spíš na obecné veřejné tržiště než sem.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
šimi
Nováček
Nováček
Posts: 4
Joined: Mon 19. Sep, 2011 13:17

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by šimi »

Knecht wrote:Teda...nic ve zlém, ale jaké využití mají srnčí nohy v kozáctví? :shock:
Chci říct, že bys možná mohl nabídku směrovat spíš na obecné veřejné tržiště než sem.
tak ja to bral vseobecne, kdyby nekdo mel zajem, valej se mi doma v mrazaku . :-) ale diky za presmerovaní
Kdo na nic nezamíří, nic netrefí.
User avatar
wolf
Site Admin
Site Admin
Posts: 1510
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: P9
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by wolf »

Knecht wrote:...jaké využití mají srnčí nohy v kozáctví?
Jestli jsou i s kejtou, tak asi upect, ne?
NON PLAUDITE. MODO PECUNIAM JACITE.
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by El Cid »

Další zajímavost na aukru. Sice je to zvláštní kombinace rukojeti z batorovky a nějakého kordu, ale na kukačku dobré.
Pěkně je udělaná ta rukojeť.

http://aukro.cz/show_item.php?item=2022950764
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Timofejič
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 512
Joined: Mon 15. Feb, 2010 15:42

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Timofejič »

El Cid wrote:Další zajímavost na aukru. Sice je to zvláštní kombinace rukojeti z batorovky a nějakého kordu, ale na kukačku dobré.
Pěkně je udělaná ta rukojeť.

http://aukro.cz/show_item.php?item=2022950764

Neni to zvláštní kombinace rukojeti z bátorovky a nějakého kordu, je to končíř.
A je to tam i napsaný.
Zmrd býlím!
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by El Cid »

Husarská šavle na prodej na Aukru.
http://aukro.cz/show_item.php?item=2192568747
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
Post Reply