BAZAR - prodám, sháním

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Brant »

Marek: To je fuk, prostě máš větší ráži než 14 mm.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by El Cid »

Když bude zájem tak pište na david.kalina@centrum.cz, nebo soukromou zprávu na interní LH email.
Jedna ukázka jejich práce.
Máme mezeru v objednávce. Měl by někdo z Vás zájem o berdyš? Potřebujeme doplnit stav o 4 kusy. Cena je 1800,- Kdo má zájem prosím co nejdříve se ozvěte na mail.[attachment=0]Berdyš.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Vlasy

Post by El Cid »

Privit kamarádi,
scháním dlouhé vlasy na kníry a čupy. Kdyby se někdo z vašeho okolí stříhal z dlouhých vlasů, tak ty vlasy prosím
zachraňte. Potřebujeme materiál na výrobu knírků a čupů. Kamarádka co nám je vyrábí nemá vůbec materiál.
Barva by byla lepší hnědá. Moc děkuju.
:)
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Vlasy

Post by Brant »

El Cid wrote:Privit kamarádi,
scháním dlouhé vlasy na kníry a čupy. Kdyby se někdo z vašeho okolí stříhal z dlouhých vlasů, tak ty vlasy prosím
zachraňte. Potřebujeme materiál na výrobu knírků a čupů. Kamarádka co nám je vyrábí nemá vůbec materiál.
Barva by byla lepší hnědá. Moc děkuju.
:)
Já tedy tyhle věci nepotřebuju, ale co se zeptat někde v kadeřnictví?
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
Jenne
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 69
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Jenne »

Jo já něco mám, před pár lety jsem se ostříhal a mám ty vlasy schovaný...tož jak vám to předám ?
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Dlouhán »

No super, odměníme se minimálně kořalkou :)
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Kain »

http://www.deepeeka.com/armoury/documen ... t+European

můžu si koupit tohle? a mohli byste se při objednávce zeptat, kolik to stojí, prosím?

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Rostislav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 419
Joined: Sun 14. Feb, 2010 22:36

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Rostislav »

Což o to, koupit si to určitě můžeš, ale jedná se o ruský dělostřelecký kindžál vzor 1914, tudíž na kozáky nepoužitelný...

Jestli to budeš kupovat třeba na zeď, nekupuj to moc draho, po antících toho najdeš mraky, i když tenhle vypadá, že je ve velmi dobrém stavu i s origoš pochvou.
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by El Cid »

Rostislav wrote:Což o to, koupit si to určitě můžeš, ale jedná se o ruský dělostřelecký kindžál vzor 1914, tudíž na kozáky nepoužitelný...

Jestli to budeš kupovat třeba na zeď, nekupuj to moc draho, po antících toho najdeš mraky, i když tenhle vypadá, že je ve velmi dobrém stavu i s origoš pochvou.
Rosťo, tohle není originál a ještě k tomu není to uplně dokonalé. Jestli Kaine chceš originál domů, tak kinžály docela monitoruju. Můžu ti nějaké poskytnout. Vím o kinžálu bez pochvy a vím i o kinžálu s pochvou.
Záleží co bys chtěl. Co se kozáků týče, tak ti to už napsal Rosťa.
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
Begbie
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 859
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dymokury

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Begbie »

Cide, :mrgreen: a pak kdo je vekslák :mrgreen:
Dobrý den, máte zmrzlý držťky ?
Ne, my si topíme!
   http://www.rucnitkani.cz
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Kain »

myslel jsem na kozáka. originál dělostřelecký kindžál už táta má :-)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Brant »

Kain wrote:myslel jsem na kozáka. originál dělostřelecký kindžál už táta má :-)
To už se tu řešilo. Nakonec jsme přes polská a ukrajinská LH fóra dospěli k tomu, že jatagany, kinžály a podobná dlouhá šmidlátka kozáci nosili jen v tom případě, že se jim podařilo ukořistit obzvlášť pěknej kousek. A i tak ho měli primárně kvůli frajeřině. Rozhodně to nebyla běžná věc.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by El Cid »

Kolečková mušketa z aukra za zajímavé peníze.
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=1065677323
mušketa.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by woden »

vizera to fajn. len ci to maj aj tormentaciu.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: BAZAR - prodám, sháním

Post by Knecht »

Jednak tormentace, druhak je pro vojenské prostředí trochu moc nazdobená. Ale jinak nevypadá zle, samozřejmě to ještě neříká jak dobře funguje.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/