Lití kulí

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

User avatar
Zagloba
Nováček
Nováček
Posts: 27
Joined: Tue 02. Nov, 2010 19:00

Re: Lití kulí

Post by Zagloba »

Drakobijec: ráži mám 19,45 mm, takže průměr kule bych viděl od 17,5 do 18 mm. Až se do toho budeš chtít pustit, napiš sem, prosím, podle jakého vzoru bys to dělal. Díky.
Radovan
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 122
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Lití kulí

Post by Radovan »

zdravím
pro Zaglobu doporučuji při kalibru 19,45mm velikost kule 19mm nabíjení přez flastr, sám používám kalibr 18mm kule mají průměr 17,5mm nabíjeno přez flastr do hladkého vývrtu
u puše-mušket s hladkým vývrtem byl u vojenských zbraní v 18.stol rozdíl někdy i větší jenže ti to ládovali i s papírivou patronou a nešlo o žádnou moc přesnou střelbu, prali to do houfu a co nejvíc střelců zároveň,
skusím někde doma pohledat tabulky rozdílů ráží střely a hlavně
User avatar
Zagloba
Nováček
Nováček
Posts: 27
Joined: Tue 02. Nov, 2010 19:00

Re: Lití kulí

Post by Zagloba »

Ale u mně by se mělo jednat právě taky o to "vojenské střílení", tzn. s papírovou patronou a do houfu. Z tohoto důvodu se mi zdá rozdíl 0,5 mm příliš malý, naopak dva až jeden a půl mm je pro tyto účely tak akorát.
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: Lití kulí

Post by cossack »

Jenže dnešních podmínkách už do houfu střílet nejspíš nebudeš. Budeš střílet na střelnici a do terče. A budeš se, předpokládám, chtít i trefit. Což sice střelba s co nejmenším rozdílem kule vs. hlaveň a na flastr automaticky nezajistí, ale výrazně to pomůže.
User avatar
Zagloba
Nováček
Nováček
Posts: 27
Joined: Tue 02. Nov, 2010 19:00

Re: Lití kulí

Post by Zagloba »

Jsem rád, že máš péči o to, co budu nebo nebudu s odlitými kulemi dělat. Nicméně vzhledem k tomu, že chci představovat obyčejného blátošlapa (který prostě přesnou střelbu nepraktikoval), přijde mi zbytečné dělat v tomhle nějaké ústupky (přestože se jedná třeba jen o 1 mm průměru kule). Mám tedy i nadále zájem o kleště na kule o průměru cca 17,5-18 (max. 18,5) mm.
Post Reply