Doplňky

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Doplňky

Post by El Cid »

Knecht wrote:Ok, to dolní už někdo má?
Image
Tu dolní co jsis vybral už má Libor. Proto jsem je tam dal. Ty první tři obr. jsou od Rosti. Ten další je můj, Kuby a Libora.
Musíš si vybrat z těch stránek nějaký jiný typ. Je jich tam docela dosta a zatím si to pořídili jen 3 kozáci. Tak ještě máš z čeho vybírat. :wink:
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Doplňky

Post by Knecht »

jo takhle. ok
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
MarcusIV
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 717
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Č.Budějovice

Re: Doplňky

Post by MarcusIV »

Jen pro pořádek, nelíbí se mi Cidovo hlášky typu - cituji: "Napiš co si chceš vyrobit, aby se nestalo, že si budeš dělat něco co už někdo z nás má.... " nebo ještě direktivnější : "Musíš si vybrat jiný typ ..." Na mě neplatí a jsou mi proti srsti ! Udělám si věci podle vlastního uvážení, sám si zvážím co budu mít jiné nebo podobné jako kamarád! Rozmanitost je určitě dobrá, podporuji ji, bude to v praxi malebné, ale pokud budeme mít podobné vybavení, tak to podle mého názoru není nic proti ničemu a v konečném důsledku to bude historicky reálnější, protože představujeme kureň (lidi z jedné vesnice, co má jednoho kováře, sedláře, koláře atd) tak to, že budeme mít podobné vybavení je podle mého názoru logické, zvlášt u sekerek, šavlí a kapsiček a jiných věcí co se dělají doma na vsi.
Takže aby to nebylo jen plkání, tak já osobně rád všem začínajícím kozákům poskytnu všechny své věci, střihy, pošlu fotky, klidně si udělejte stejné, u některých poradím s výrobou (ty co jsem dělal), doporučím výrobce nebo přímo zprostředkuji výrobu, prostě to vidím jinak a jinak to budu dělat!

Kostel je blízko ale na cestě je ledovice. Hospoda je daleko ale půjdeme opatrně. (Ukrajinské přísloví) Věkoš - Doudlebové, Kozák Marko - Huljajpolský kureň
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Doplňky

Post by Knecht »

Já tak nějak souhlasím s tady s vrahounem :) ale na druhou stranu chápu, že když si někdo vymazlí nějaký předmět co se mu líbil, nechce aby se jich vzápětí vyrojila celá mračna.
Takže bych to viděl nějak rozumně se domluvit.
Mimochodem, nějak tam nevidím ty spousty dalších ocílek o kterých Cid mluvil - zatím jsem našel jen ty čtyři co jsou rozebrané. Nakonec ale není problém abych vyšel z konstrukce a obecného ztvárnění a nabouchal na to trochu jiná kování v podobném duchu.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
LiborZ
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 3139
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice

Re: Doplňky

Post by LiborZ »

Taky mi to trošku zavání bobrovstvím. Já tu ocílku nemusím mít nutně sám. Navíc stejně jí oba neuděláte úplně stejnou. Koneckonců kapsičku s takovým tím SS máme asi čtyři a každá je jiná.
Nalivajko - náčelník proviantní služby
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Doplňky

Post by woden »

tiez som nasiel len cca 4. o moc viacej ich tam nieje.
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

křesadlo

Post by El Cid »

woden wrote:tiez som nasiel len cca 4. o moc viacej ich tam nieje.
Máš pravdu v tom, že jich tam víc není. Znovu jsem to projížděl a opravdu jich tam víc není. Spletl jsem si to s něčím jiným. Ještě tady není tohle křesadlo, ale asi ho už máte.
kře.1.JPG
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
LiborZ
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 3139
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice

Re: Doplňky

Post by LiborZ »

Včera jsme s Markem dodělali jeden pěknej doplněk:)
Buben z muzea města Lvova.jpg
Obraz0172.jpg
Nalivajko - náčelník proviantní služby
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Doplňky

Post by Brant »

Kozackaja slava! To bude kravál :biggrin: :biggrin: :biggrin: Paráda.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Doplňky

Post by Dlouhán »

Hustý. =D>
Bude k tomu řemen, nebo to má bejt na podstavci?
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Doplňky

Post by Brant »

Dlouhán wrote:Hustý. =D>
Bude k tomu řemen, nebo to má bejt na podstavci?
Řemen bude, detailisto :) A dřív, než se zeptáš - ano, bude k tomu i palička 8)
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Doplňky

Post by woden »

naozaj je to z medeneho kotla alebo sa mi to len zda :-)
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Doplňky

Post by El Cid »

woden wrote:naozaj je to z medeneho kotla alebo sa mi to len zda :-)
Kamarad, naozaj nezda. :) Je to stary medeny kotel na praní- vaření prádla.
Je parádní.. :badgrin: :badgrin:
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
LiborZ
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 3139
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice

Re: Doplňky

Post by LiborZ »

Z obrázku to není moc poznat, ale i originál je z mědi.
Nalivajko - náčelník proviantní služby
User avatar
Indy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 158
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Morava
Contact:

Re: Doplňky

Post by Indy »

Tak tohle bude horší než trubka!
\"Asi na nás zapomněli!\" anonymní Moravan 8. listopadu 1620 za zdí letohrádku Hvězda. http://www.olomouckypluk.cz
Post Reply