AKCE 2010

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by Knecht »

Když jsem to hledal na netu, zjistil jsem ke svému překvapení, že mimo jiné jakási polívka s kroupama. Já ho ale znám jako název pro velmi dobré pití. Něco jako svařák. Ale z vodky. Co jsem se dozvěděl, originál zřejmě není tak jak ho dělám obvykle já - tj. že to vařím jako svařák- vodka, med, koření...samozřejmě se to nemůže doslova vařit, jen ohřát. Spíš je to tak, že je to namíchané a vyluhované za studena a pije se to studené i teplé. Někdy i teplé s rozpuštěným máslem.
Pokud se někdo vyzná v polské kuchyni, rád se poučím jak se to má dělat správně.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Radislaw
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 112
Joined: Sun 07. Mar, 2010 11:58

Re: AKCE 2010

Post by Radislaw »

Knecht wrote:Když jsem to hledal na netu, zjistil jsem ke svému překvapení, že mimo jiné jakási polívka s kroupama. Já ho ale znám jako název pro velmi dobré pití. Něco jako svařák. Ale z vodky. Co jsem se dozvěděl, originál zřejmě není tak jak ho dělám obvykle já - tj. že to vařím jako svařák- vodka, med, koření...samozřejmě se to nemůže doslova vařit, jen ohřát. Spíš je to tak, že je to namíchané a vyluhované za studena a pije se to studené i teplé. Někdy i teplé s rozpuštěným máslem.
Pokud se někdo vyzná v polské kuchyni, rád se poučím jak se to má dělat správně.
Udělej to , jak to děláš ty =D> :) . S Miroslawem se na to rádi složíme . :wink: :mrgreen:
Bůh pomůže těm , co si pomůžou sami .
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by Knecht »

No já právě navrhoval udělat to za studena - že bych dneska koupil vodku (no radši několik), naložil do ní koření a přidal med. Na místě to pak buď ohřejem, nebo sjedem jen tak. Hm, mohla by se přidat i trocha medoviny, to jsem nezkoušel :-k
A když bude málo, můžem vždycky uvařit další. Problém s vařením na akcích je v tom, že se na ohni a potmě špatně hlídá teplota a var. Už se mi stalo, že z toho byla taková divná kořeněná voda asi se 7% alkoholu.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: AKCE 2010

Post by Brant »

Krupnik, to zní dobře =D> Pak se bude zpívat jedna radost :biggrin: Taky samozřejmě přispěju.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
LiborZ
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 3139
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice

Re: AKCE 2010

Post by LiborZ »

Z toho jde až strach:)
Nalivajko - náčelník proviantní služby
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by Knecht »

Tak, mám experimentálně naloženo 1,5l, uvidíme jaké to bude. Přidal jsem teda i trochu medoviny. Případně to zavedem jako tradiční bitevní nápoj pokud se osvědčí :)
A k tomu můžem uvařit teda pro srovnání druhou várku na místě. Ačkoli je možné, že to po dvou dnech louhování ještě nebude ono :-k No ale co, procenta to má Image
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Mrazík
Nováček
Nováček
Posts: 49
Joined: Tue 15. Jun, 2010 14:35

Re: AKCE 2010

Post by Mrazík »

Privit, po zdařilé akci na Rajhradu =D> :badgrin: Co takhle 2.10.2010 Švihov :?:
Boj je život , život je boj. Takže hrrrrr na ně.
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: AKCE 2010

Post by Brant »

Rajhrad byl opravdu povedený. Takhle jsem se v bitvě snad ještě nevyřádil. A navázali jsme taky družbu s Maďarama z Taty :) Byla tam i televize. V odkazu najdete krátkou reportáž.
http://www.ct24.cz/regionalni/99138-u-r ... nedostali/

Knecht: Nějak jsem ti zapomněl přispět na krupnik, pardon. Srovnáme to příští víkend?
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: AKCE 2010

Post by Brant »

Švihov vypadá velice slibně. Konečně zase nějaká bitva, která nebude probíhat v parku. Ohlasy na loňský nultý ročník jsou tuze kladné. Já bych rád jel. Koukněte na to, a pokud se nás dá dohromady aspoň pár, napíšu organizátorům (Renegáti).
http://www.renegati.eu/svedi.html
http://www.kalendarakci.atlasceska.cz/s ... ove-16103/
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by Knecht »

Rajhrad byl perfektní, aspoň co se týká bojování - takhle pěkně jsem si v bitvě nezablbnul už léta. Rozpálená flinta, prázdná ladownice a nejeden zářez na kopí a čakanu =D>
Ten jeden nešťastný zásah co se mi povedl je bez následků, takže dobrý.

Mínusem byl hlavně ten koncert oba večery, ale za bitvu to stálo, ačkoli věřím, že zejména naše pravé křídlo se muselo nudit.

Švihov vypadá dobře, akorát je to pro mě docela z ruky a těžko by mě vezl někdo z vás, současně se mi zas nechce brát auto jen pro sebe. Možná by jel Kain?
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: AKCE 2010

Post by Knecht »

Brant wrote: Knecht: Nějak jsem ti zapomněl přispět na krupnik, pardon. Srovnáme to příští víkend?
nějak to zapomněli i všichni ostatní, ale já za to ani nic vybírat nechci. Je to můj příspěvek kozáctvu. Taky nás nezkasíroval Mrazík za knedlíky. Pokud by nás někam jelo víc a dělalo se větší množství krupniku, asi bych za to něco bral, ale takhle ta jedna petka mě finančně nepoloží.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Mrazík
Nováček
Nováček
Posts: 49
Joined: Tue 15. Jun, 2010 14:35

Re: AKCE 2010

Post by Mrazík »

Last edited by Mrazík on Sun 22. Aug, 2010 18:41, edited 1 time in total.
Boj je život , život je boj. Takže hrrrrr na ně.
User avatar
Mrazík
Nováček
Nováček
Posts: 49
Joined: Tue 15. Jun, 2010 14:35

Re: AKCE 2010

Post by Mrazík »

Knechte máš to jako příspěvek na vlak. :badgrin:
Boj je život , život je boj. Takže hrrrrr na ně.
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: AKCE 2010

Post by Brant »

Já jídlo Mrazíkům zaplatil 8) OK, každopádně krupnik byl prima, byl bych rád za repete.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Mrazík
Nováček
Nováček
Posts: 49
Joined: Tue 15. Jun, 2010 14:35

Re: AKCE 2010

Post by Mrazík »

Brant wrote:Já jídlo Mrazíkům zaplatil 8) OK, každopádně krupnik byl prima, byl bych rád za repete.
Jojo všichni daly.
Boj je život , život je boj. Takže hrrrrr na ně.
Post Reply