Táborové vybavení

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

Post Reply
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Táborové vybavení

Post by Brant »

No jo, struhadlo zůstane doma, budu se tam na něj za trest mračit :biggrin: Ale pokud rekonstruujeme to sýrové, budeme mít další parádní věc. Zkuste se ale podívat i po nějakém jiném obrázku. Já našel jenom tenhle a nerad bych pak byl peskovanej, kdyby se zjistilo, že se to od originálu liší.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Táborové vybavení

Post by Knecht »

A ty teda počítáš, že bychom to dělali i s tou škatulí a šupletem? Nejde ani tak o práci, jako o to, že to bude neskladný krám do bagáže. Já měl představu spíš normálního kusu plechu v dřevěném rámečku, nebo tak něco.

A vůbec, není na čase založit téma Kuchyně?
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Táborové vybavení

Post by Brant »

Klidně bych to udělal se škatulí. Nemusí to být přece velký. Do auta se to vejde.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Táborové vybavení

Post by El Cid »

Nějak mi kluci uniká ten obrázek o kterém se tu pořád mluví... :( A téma kuchyně je dobrý nápad. Vytvoříme ho.
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
wolf
Site Admin
Site Admin
Posts: 1510
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: P9
Contact:

Re: Táborové vybavení

Post by wolf »

Knecht wrote:A popravdě, na tomhle druhu struhadla se sýr dělá, třeba Mozarella.
Mozarella se na tomhle urcite strouhat neda, protoze je mekka. Osobne bych spis ocekaval, ze na tom pujde strouhat parmazan.
NON PLAUDITE. MODO PECUNIAM JACITE.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Táborové vybavení

Post by Knecht »

Cide, jde o tohle, stránka 4 a dál:
Brant wrote:Tak struhadlo na sýr vymyslel roku 1540 Francouz Francois Boullier. Vypadalo nějak takhle a ta kovová část byla z cínu.
Image

wolfe, dík za opravu, myslel jsem opravdu parmazan, ale nějak se mi to pomotalo. To by mě ségra hnala, kdyby se domákla že si pletu z jakého sýra to posledně dělala tu úžasnou baštu :biggrin:
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Táborové vybavení

Post by Dlouhán »

Když struhadlo, tak jedině s šuplíčkem. Klidně se té dřevěné části ujmu sám. To by neměl být problém. Asi by bylo praktičtější mít nejdřív hotový ten plech, než ho pasovat do hotové krabice.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Táborové vybavení

Post by Knecht »

Nemůžu nic slíbit, ale když to o víkendu jen trochu půjde, zkusím nějaký plech vyhrabat a aspoň přežíhat.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Táborové vybavení

Post by Dlouhán »

Klidně slibuj, slibem nezarmoutíš. :wink:
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Táborové vybavení

Post by woden »

uvidime na kolko akci stihnem dalsi rok prist ale do kuchyne mozem prispiet tiez nejakymi vecami. Nejake drevee misy mozno aj nadoby by sa nasli. Sekacit aj taky ten obojrucny noz zahnuty.
Pripadne mozem nosit plachtu na pristresok ak nieje.
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Táborové vybavení

Post by El Cid »

Jééé to super blbost. To bych určitě pořídil se šuplíkem. Co to udělat z obyč plechu a pak to začernit, aby to nerezlo?
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Táborové vybavení

Post by Knecht »

Kromě chemického černění mě moc nenapadá jak to trvale začernit aniž by tou pouštělo na strouhaný materiál nebo dlouhodobě prorezalo. Ono je něco jiného když se to každý den přeleští v kuchyni novou várkou potravin a nebo když se na tom strouhá párkrát do roka.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
wolf
Site Admin
Site Admin
Posts: 1510
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: P9
Contact:

Re: Táborové vybavení

Post by wolf »

Bral bych jako vzor kotle - bud pocinovat, nebo udrzovat mastny. No a pokud uz to zrezne, tak rez mechanicky ocistit (vodou, dratenkou, houbickou na nadobi), tj. melo by to jit z ty krabice jednoduse vyndat.
NON PLAUDITE. MODO PECUNIAM JACITE.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Táborové vybavení

Post by Knecht »

Vyzná se tu někdo v drobném domácím pálení alkoholu? Chceme zkusit vyrobit repliku destiláku z Berestečka a potřebujeme nějaké praktické rady.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
LiborZ
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 3139
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice

Re: Táborové vybavení

Post by LiborZ »

Takhle by to mělo vypadat.
beresteczko_ii_043[1].jpg
Nalivajko - náčelník proviantní služby
Post Reply