Oděv

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

User avatar
Rostislav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 419
Joined: Sun 14. Feb, 2010 22:36

Re: Oděv

Post by Rostislav »

Kolik stojí překlady? Obávám se, že to takhle levně nepořídíme....
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Oděv

Post by Dlouhán »

Skřivánek si účtoval překlad z ruštiny 2,- Kč bez DPH za slovo (včetně jaz. korektury), ale ukrajinština byla dražší. Tak počítej třeba 2,30 Kč bez DPH za slovo.
Ale asi by to někdo přeložil i levněji.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Oděv

Post by Knecht »

můžu hodit na ff inzerát, nějaký student si přivydělá
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Rostislav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 419
Joined: Sun 14. Feb, 2010 22:36

Re: Oděv

Post by Rostislav »

Dlouhán wrote:Skřivánek si účtoval překlad z ruštiny 2,- Kč bez DPH za slovo (včetně jaz. korektury), ale ukrajinština byla dražší. Tak počítej třeba 2,30 Kč bez DPH za slovo.
Ale asi by to někdo přeložil i levněji.
Podle tohodle klíče by to bylo 22 stránek (bez toho seznámečku na konci, to asi bude pouze seznam zdrojů) krát 35 řádek krát asi tak 7-8 slov na řádek (jak jsem odhadl).
Vychází mi to na 5 500 slov a i kdyby jsme byli na polovině toho co psal Kuba, tak mi to přijde drahá sranda na kterou nemám.

Ovšem je otázka za kolik to sežene Knecht, ale pochybuju, že se dostaneme na kilo za osobu.
Jen tak mimochodem, kolik lidí by se opravdu skládalo? 10?
Last edited by Rostislav on Mon 22. Mar, 2010 21:32, edited 1 time in total.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Oděv

Post by Knecht »

No otázkou je jestli Knecht vůbec někoho sežene. Tak já to tam napíšu až budu mít cestu kolem fakulty a uvidíme.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Rostislav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 419
Joined: Sun 14. Feb, 2010 22:36

Re: Oděv

Post by Rostislav »

Knecht wrote:No otázkou je jestli Knecht vůbec někoho sežene. Tak já to tam napíšu až budu mít cestu kolem fakulty a uvidíme.
Jasně. Buď to dopadne a nebo ne, moc jiných možností není :-)
Wolis
Nováček
Nováček
Posts: 3
Joined: Mon 22. Mar, 2010 15:17

Re: Oděv

Post by Wolis »

zdravím tímto přátele kozáky, někteří si mě pamatují ještě coby Skota z Brandýsa

Dávám si také dohromady kozácký kostým, a momentálně přemýšlím, jak to bylo s případným spodním prádlem - otázka do pranice - bylo či nebylo?

Opustoszała Rzeczpospolita, opustoszała Ukraina. Wilcy wyli na zgliszczach dawnych miast i kwitnące niegdyś kraje były jakby wielki grobowiec. Nienawiść wrosła w serca i zatruła krew pobratymczą. 150 lat później Katarzyna II, caryca Rosji, podbiła Chanat Krymski, zlikwidowała Sicz Zaporoską i walnie przyczyniła się do upadku Rzeczypospolitej.

 
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Oděv

Post by Knecht »

Kdo má a kdo ne se poznalo právě až při té pranici, když povolily švy :badgrin:

Ale jinak mě to taky zajímá. Jen si nejsem jistý, jestli seženeme dobový obrázek kozáka ve spodním prádle, nebo dokonce bez něj 8-[
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Oděv

Post by Dlouhán »

Já zatím nosím klasické románské bruchy. Samozřejmě jen do té doby, než někde objevíme nějaký zdroj.
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Oděv

Post by Brant »

Všichni nosíme bruchy. Sice to komplikuje železnou prdel, ale to se časem poddá :)
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Oděv

Post by Dlouhán »

Myslím, že je na čase vymyslet nějaké "soutěžní" spodky. Mohly by být i barevně odlišené jako drezy.
Teryš
Nováček
Nováček
Posts: 7
Joined: Sun 28. Mar, 2010 17:24

Re: Oděv

Post by Teryš »

Ha ha a já se naivně ptám co že to nosily ty holky pod sukněma. A oni kozáci nemají potuchy ani o svejch vlastních "spoďárech" :biggrin: Ste mě zklamali..
Last edited by Teryš on Tue 30. Mar, 2010 20:55, edited 1 time in total.
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Oděv

Post by Brant »

Teryš wrote:Ha ha a já se naivně pták co že to nosily ty holky pod sukněma. A oni kozáci nemají potuchy ani o svejch vlastních "spoďárech" :biggrin: Ste mě zklamali..
Co je to naivní pták? Zní mi to krapet obscénně. Nicméně předpokládám, že jako studentka ČZU jsi myslela dronta alias blbouna nejapného. Souvislost mezi blbounem a kozáky je ale samozřejmě naprosto nesmyslná. A vůbec, víš, co je to nahajka? :twisted:
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Oděv

Post by Dlouhán »

Správně Brante. Přísnost musí bejt.
Schválně se Terezo mrkni na interní fórum na téma nové věci jeden pěkný exemplář tam je. Ještě je nepoužitá :p
Teryš
Nováček
Nováček
Posts: 7
Joined: Sun 28. Mar, 2010 17:24

Re: Oděv

Post by Teryš »

Opraveno, dobrá dostali ste mě.. :doubt: O tý podobnosti bych ještě popřemýšlela Brranti, jako student ČZU jistě najdeš pár souvislostí. :wink: Ten novej exemplář je poněkud...hmmm, mno... Ehm nebudete ho brát sebou, že ne? Užijte si to s ním doma v soukromí chlapci...