Zbraně palné

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

User avatar
Rostislav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 419
Joined: Sun 14. Feb, 2010 22:36

Re: Zbraně palné

Post by Rostislav »

Indy, Indy, nejen že nahlas prozrazuješ oblíbenou taktiku, ale ještě nevíš čí...
Jinak se nediv Brantovi, až jednou uslyšíš jeho "Já jsem ti to říkal"
User avatar
Indy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 158
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Morava

Re: Zbraně palné

Post by Indy »

Další takovej. Taky když jsi byl malý tak ti mamka říkala: "Nesahej na tu plotnu, spálíš se!" No a ty ses spálil jak sviňa. Stejně hloupě a nepoučitelně se chováš když vyhrožuješ Indyjánům. =D>
\"Asi na nás zapomněli!\" anonymní Moravan 8. listopadu 1620 za zdí letohrádku Hvězda. http://www.olomouckypluk.cz
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Zbraně palné

Post by Brant »

Libo neštovice, rudokožče? :twisted:
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Rostislav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 419
Joined: Sun 14. Feb, 2010 22:36

Re: Zbraně palné

Post by Rostislav »

Indy wrote:Další takovej. Taky když jsi byl malý tak ti mamka říkala: "Nesahej na tu plotnu, spálíš se!" No a ty ses spálil jak sviňa. Stejně hloupě a nepoučitelně se chováš když vyhrožuješ Indyjánům. =D>
Neřekl bych, že ti vyhrožujeme, vidím naší pozici podobnou té, kterou zastávala v tebou zmiňovaném případě maminka :-)
Královák
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 57
Joined: Mon 12. Oct, 2009 11:40

Re: Zbraně palné

Post by Královák »

Máte někdo nějaké foto křesadlových pistolí či pušek s typem křesadlového zámku o jedné pružině jak bicí tak zároveň pánvičkové. Foto repliky z fora pancerni mám včetně odkazu co dával Kascha na Brodci, ale jde mi o další jestli se vyskytovali ve větší míře než jako ojedinělé exempláře.
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Zbraně palné

Post by Brant »

Tak už mám taky hotovou pištolku :)
bouchačka.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Zbraně palné

Post by El Cid »

Je moc pěkná. Je dost podobná té mé:o))
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Zbraně palné

Post by Dlouhán »

Paráda. =D>
Hele taky ti udělal ocelovej konec nabijáku. Řekni mu ať ti to ještě předělá.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Zbraně palné

Post by Knecht »

Moc pěkná!
počítám, že jestli se v tomhle chytnu, asi si pořídím taky pistoli na příští sezonu, ale rád bych tu ranou křesadlovou
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Zbraně palné

Post by Brant »

Dlouhán wrote:Paráda. =D>
Hele taky ti udělal ocelovej konec nabijáku. Řekni mu ať ti to ještě předělá.
Klid Kubo, je mosaznej :)
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Zbraně palné

Post by Knecht »

Možná jsem to už říkal, ale na stránkách http://www.therifleshoppe.com mají mimo jiné i ten ruský křesadlový zámek
Není u něj jako na potvoru fotka, ale je podle všeho to ta horní tady na té fotce
Image

zámek je tady: http://www.therifleshoppe.com/catalog_p ... 787%29.htm
jak můžete vidět, samotné odlitky na zámek vás přijdou na 125 dolarů, hotový zámek na 295. Neví jak jsou na tom s posíláním do ČR (některé americké eshopy se zbraněmi nás považují za zem v občanské válce a odmítají nás vyzbrojovat - to si nedělám srandu). Nicméně kdyby bylo nejhůř, můžu to dohodnout přes kámoše aby to koupil na sebe a poslal to soukromě (asi by bylo dobré si předem zjistit jak jsou na tom naše zákony s importem zbraní a součástek, byť předovek které jsou legální). Mně se ten zámek velice líbí, kdybych neměl už kolečkovku z dřívějška, asi bych do něj sám šel.
Vzpomínám si že jsem se o tom bavil na LH srazu s Karlem, že by tuhle pušku chtěl.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Zbraně palné

Post by Knecht »

Mimochodem, našel jsem zámek co má Ruděnko na své pistoli v té knížce - v angličtině je označován jako "doglock" a údajně se vyskytuje už od třicátých let 17.století. Později byla tahle konstrukce opuštěna kvůli nespolehlivosti (jsou tam drobné odlišnosti od francouzského typu zámku, hlavně v umístění a funkci pružin). Takže to asi přece jen má dobře. Nicméně celkový tvar té pistole se mi pořád zdá hodně mladý.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Zbraně palné

Post by woden »

User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Zbraně palné

Post by Knecht »

Hm, taky mají ten snaphaunce lock, až na detaily velmi podobný tomu ruskému křesadlu. Ale jsou o něco dražší než rifleshoppe.
Já pořád uvažuju o pistoli s tímhle zámkem (konečně jsem takové našel, dřív pořád jen pušky), ale dal jsem si na dražší kousky výstroje, co ještě potřebuju a buď je nevyrobím sám, nebo na ně aspoň musím koupit materiál, zhruba tohle pořadí a priority:

- nové boty (určitě a brzo)
- šavle (uvidím jak na tom budu se zaměstnáním a financemi koncem roku)
- kyreya (podle toho jakou cenu mi dají na kůži. Jinak asi holt vlna nebo silné plátno napuštěné voskem)
- pistole (výhledově nejdřív za rok, každopádně až po šavli)

Z věcí co si vyrobím sám, nebo už se mi vyrábějí:
- karvaše (možná jen jeden)
- kopí
- kelep (krátký, jednoruční)
- nepočítám drobnosti jako vidlička, menší oděvní součástky a podobně)

Takže pistole je v tuhle chvíli vlastně na konci seznamu, jelikož ji víceméně nepotřebuju, moje primární zbraň je karabina, nicméně se mi třicítkové pistole vždycky líbily a kozák je jeden z mála pěších vojáků té doby, který ji celkem bez problémů mohl mít.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Zbraně palné

Post by Knecht »

Jaké jsou vlastně reálné počty střelců na příští sezónu?

Co vím tak:
pušky - Marek, já, Begbie na ní dělá, Karel o ní mluví
pistole - Brant, Cid, Dlouhán

plus nepočítám Mrazíka a Lukasze, bo jsou to Laši :)
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/