Zbraně palné

Moderators: El Cid, Brant, MarcusIV, LiborZ

User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Zbraně palné

Post by Brant »

Tady je Záporožec plující na prámu, šmrdlá si tam nějakou dumku a před ním leží patrně turecká doutnákovka.
zaporozec_na_vode.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Dlouhán
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2132
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Zbraně palné

Post by Dlouhán »

Tak hošani, už mám novej gun. Juch, juch :biggrin: :biggrin: :biggrin:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Zbraně palné

Post by El Cid »

Ty vole Kubo, dost slušný:o)) Už se na ně těším. :lol: :lol:
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Zbraně palné

Post by Knecht »

Když tak vidím ten příliv nových bouchaček za slušné ceny - udělal by některý z vašich výrobců pistolku s tím raným křesadlovým zámkem? Případně za kolik?
Počítal bych ji až na příští sezonu, teď by se to stejně nestihlo a puška mi stačí, ale pistole je prostě cossacool
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Zbraně palné

Post by El Cid »

Knecht wrote:Když tak vidím ten příliv nových bouchaček za slušné ceny - udělal by některý z vašich výrobců pistolku s tím raným křesadlovým zámkem? Případně za kolik?
Počítal bych ji až na příští sezonu, teď by se to stejně nestihlo a puška mi stačí, ale pistole je prostě cossacool
Knechte, bohužel tě budu muset zklamat :( Ten puškař je velice šikovný, ale nechce dělat nic jiného než kolečkovky. Zajel si na tom výrobu a křesačky dělat nechce. Už jsem se ho ptal, kvůli Liborovi. Ten chtěl taky křesačku. Budete se muset poohlédnout po někom jiném. :?
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Zbraně palné

Post by Knecht »

On by nebyl takový problém objednat hotový zámek nebo odlitky třeba z rifleshoppe a pak to naroubovat na místní pažbu a lauf. No, uvidíme. Případně se zkusím ještě domluvit s Gordonem.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
El Cid
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 997
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Zbraně palné

Post by El Cid »

Knecht wrote:On by nebyl takový problém objednat hotový zámek nebo odlitky třeba z rifleshoppe a pak to naroubovat na místní pažbu a lauf. No, uvidíme. Případně se zkusím ještě domluvit s Gordonem.
Pojedem tak za týden pro ty kvéry, tak se ho na to ještě zeptám. Pak dám info.
,,Zachraň mne, Bože, od přátel, s nepřáteli  pak vypořádám se sám".Hejtman záporožského vojska Bohdan Chmelnický
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Zbraně palné

Post by Knecht »

jeden spíš organizační dotaz - je v plánu dělat jednotku z taktického hlediska spíš statickou, nebo hodně pohyblivou? Jde mi o to, že jsem hned ze začátku svého zájmu o celou věc začal plánovat hradebnici, ale ačkoli je to nepoměrně přenosnější věc než dělo, přece jen by se to nehodilo do konceptu pohyblivé jednotky.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Zbraně palné

Post by Brant »

Primárně jde o to, dělat co největší bordel. Samozřejmě ve vší počestnosti, ne s cílem kazit akci, ale naopak ji zpestřit. Takže třeba ke spořádanému pochodu v útvaru nás nikdy nikdo nepřinutí :twisted: Když část kozáků bude primárně zaměřená na střelbu, další pak na držkobití nablízko a zbytek bude něco mezi, bude to dle mého ideální a pro mnohé jistě nezapomenutelný zážitek. Akorát ty koně nám chybí :( Ale je to můj názor, třeba bude mít někdo jiný. Vlastně jsme nad tím ještě ani moc neuvažovali, protože střelců se nám do nedávné doby nedostávalo.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
LiborZ
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 3139
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice

Re: Zbraně palné

Post by LiborZ »

Vidím to stejně jako Brant. Karel si pořizuje ten útočnej zouvák, tak můžete spolu tvořit artilérii. A kolem vás napícháme všechny ty krámy, co nemá kdo nosit. Bunčuk, prapor, sud s vínem....
Nalivajko - náčelník proviantní služby
User avatar
Indy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 158
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Morava

Re: Zbraně palné

Post by Indy »

Už vidím tu scénu, jak tam pobíhají dva magoři v rubaškách, jeden se sudem, druhý s ohromnou flintou. Při boji do sudu strčí vidličku z kuchyně a za sudem ostřelují za hrozného povyku nepřítele. V přestávkách se ze sudu posilňují, kouří machorku a komentují rusky hezké děvočky. Posléze opanují scénu, zatančí a strhnou potlesk na scéně, scénář, nescénář! :lol:
\"Asi na nás zapomněli!\" anonymní Moravan 8. listopadu 1620 za zdí letohrádku Hvězda. http://www.olomouckypluk.cz
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Zbraně palné

Post by Knecht »

Pssst! Nevyzrazuj naše bitevní plány!

No pokud bude další člověk s těžkou zbraní, tak už to bude zajímavější. Mně by se líbila ještě komorovka a granátomet :mrgreen:
Ok, tak já ji pořídím. Budu ale muset zverbovat ještě někoho kdo bude při přesunu nosit trojnožku.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Zbraně palné

Post by Brant »

Hele, Indy, pořád zaměňuješ kozáky za Poláky, Rusy... abychom ti jednou v noci nepřišli do stanu ukázat kozackaju slavu :twisted:
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Indy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 158
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Morava

Re: Zbraně palné

Post by Indy »

Vždyť je to všechno jedna verbež. Mává to šavlí a pije vodku.
\"Asi na nás zapomněli!\" anonymní Moravan 8. listopadu 1620 za zdí letohrádku Hvězda. http://www.olomouckypluk.cz
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Zbraně palné

Post by Brant »

Indy wrote:Vždyť je to všechno jedna verbež. Mává to šavlí a pije vodku.
No jak myslíš. Já tě varoval 8)
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)