Akce - reportaze, fotky...

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderator: Joe

User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

No musím tě zklamat Blacku. TC pořád funguje. Netvrdím že je vše OK, ale že by jsme nefungovali je poněkud přehnané. Problém je jinde. Například pokud mohu hovořit za sebe či Hide Spot, tak už víc jak 10 let se nijak netajíme tím, že nás jako lovce polovojenské akce nezajímají a toto je právě jedna z nich. Tím se ti ale počet potenciálních zájemců snižuje na pouhých cca 20 lidí. Myslí z TC. Dalším problémem - a to teď myslím obecně u všech akcí, je fakt, že doprava už není tak levná a také že už není tak jadnoduché si udělat volno jako před pár roky a to se logicky také projevuje na účasti. Jenže to se bavíme trochu mimo a já reagoval na něco jiného. TENTO TYP AKCE TOTIŽ NENÍ ZAMĚŘEN VÝHRADNĚ NA ČLENY TC, přesněji jejich poslání je spíše co by organizátorů a až pak i popřípadě účastníků, A NA AKCI JE TŘEBA POHLÍŽET TAK, ŽE TC JI POŘÁDÁ PRÁVĚ PRO VÁS - NEČLENY HOBBYSTY! Jinak řečeno, nešlo nikdy o nějakou soukromou akci např. Doktora. Mimochodem a o to mi jde - část režie a to ne malá je financována z kasy TC. Čili je to vlastně něco jako dárek pro kámoše hobbysty. Pokud ale o akci není zajem, nemá cenu tam cpát prachy a o tom já vlastně mluvil tedy psal.
Joe M.
R.S.Black
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 200
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by R.S.Black »

Tak jsem popřemýšlel a dospěl jsem k názoru že sponzorovat nejakému NEČLENU nějakou akci je blbost.Možná proto pořádám již asi čtvrtý rok tzv.předvánoční táboření a po nikom nic nechci.Jsem rád že se lidé s podobným hobby setkají a třeba se jeden od druhého něčemu přiučí.
EXITUS IN DUBIO EST
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Ono je to trochu složitější a myslím, že tak trochu každý mluvíme o něčem jiném. Předně, tvou nadsázku jsem pochopil a máš prostě pravdu. Čili nejsme v obecné rovině v rozporu. Jen si myslím, že aby jsi se vyjadřoval k TC jaksi není zrovna OK. Máme své problémy, ale jsou to naše probémy a ne Tvoje. Navíc s danou akcí, jak jsem jen nastínil, to přímo nesouvisí.
Co se sponzorování týká, tak ono to je trochu složitější. Jedna věc je dělat standartní akci typu lágr pro pár lidí a jiná to dělat pro větší množství. Tím nechci říct, že malé akce jsou špatné akce. Jde o to že větší prostě jedinec nedokáže sám zajistit. Větší akce má i vždy větší režii. Ne každý je ochoten vzít třeba 5 - 10 litrů a vrazit to do projektu, kde nemé jistotu návratu. Rozpočet na Minute Mana je zrovna třeba cca 5 táců. Nestěžuji si. O tom je právě organizace. Nicméně, pokud lidi nepřijedou a je prodělek, tak musíme zvážit, zda v tom pokračovat a nebo ne. To ale je, jak jsem už psal náš problém. Už loni jsme to totiž nechtěli dělat, ale protože hubou o to byl zájem a docela dost lidí se kasalo (jak z TC tak i mimo TC) že přijedou, tak jsem dal souhlas. A o tom to je :wink: Čili nejsme tak hodný, ay jsme rozdávali lidem, ale pokud to dopadne jako Minute Man, tak se dárci skutečně stáváme. Někdo to totiž zaplatit musí a tím někým je vždy pořadatel.
Joe M.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

Myslím, že jste už kapku mimo téma tohoto fóra, pokud chcete v diskuzi pokračovat, přesuňte si to jinam.

Jinak u nás zahrála shoda okolností, ale měli jsme v plánu jako mariňáci přijet v počtu 5 lidí, ale nakonec to dopadlo, jak dopadlo. Taky Hans a spol měl jet, tam je to zase o financích - jak se rozpadne družstvo, už to je pro jednoho ze severní moravy hodně drahá a dlouhá cesta. Takže to máš už o 8 lidí méně a to je rozdíl. Neházel bych flintu do žita...
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Proto jsem nenapsal zrušit, ale zvážit :wink: Je mi jasné a už se mi doneslo, že u některých neůčastí šlo prostě o blbou shodu okolností, čili bude se o tom diskutovat, ale ne tady!
Joe M.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

pár fotek od Toma z Novoroční plavby (první víkend v lednu):

http://kacenka12.rajce.idnes.cz/Zimni_plavba_08/

Image
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Tak to je dobrý. Čí je to loď?
Joe M.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

Grizzlyho, ale je v tom zapojen ještě někdo z Litoměřic a okolí
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice

Post by cossack »

Některé fotky jsou naprosto SUPER.
Ale asi brzo ztratíš jehlu na čištění Vitano. Sprav si řetízek.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

Díky za radu, ale už se stalo :-) ...myslím tím, že jsem ji na plavbě ztratil :-)
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
R.S.Black
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 200
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by R.S.Black »

Odkud kam to letos bylo?Plavba je vždy první výkend v roce.Já mám pravidelně každý první výkend v roce arbeit.No nic,to je můj problém.
EXITUS IN DUBIO EST
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Jo, mne Grizzly taky zval, ale jako Black - makal jsem :cry: Netušil jsem ale že má už tak vymakanou loď!!! (I když mi říkal, že na ní dělá.) Myslel jsem že má jen pramici.
Joe M.
User avatar
Savlis
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 229
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Olomóc

Post by Savlis »

Tak chlapci to je ovšem mazec! Klobók dule.
Martin Šavel

Alt-Starhemberg Olmütz, Regimentskommandant – http://www.olomouckypluk.cz

63.Grenzinfanterie Regiment Karlstädter-Szluiner – http://www.olomouckypluk.cz/chorvati

His Majesty´s Independent Companies of Rogers´ Rangers – www.rogersrangers.livinghistory.cz
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

Jelo se z Vraňan do Litoměřic, stejně jako loni. Mě to taky kvůli práci a hlídání dětí dvakrát nevyšlo.
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
eye
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 89
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by eye »

Některé fotky jsou opravdu mazácké.